Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: JW Broadcasting Sierpień 2017  (Przeczytany 2715 razy)

Offline Helleboris

JW Broadcasting Sierpień 2017
« dnia: 10 Sierpień, 2017, 00:18 »
Broadcasting sierpień 2017 jest zorientowany na kobiety

Nowy cykl filmów - czy to zostało zaprojektowane?
Opowieść o trąbie słonia, ze słabym lektorem.
Zachęta by młodzi pokazywali filmy kolegom w szkole, co by udowodnić, że ewolucja to ściema.

Młodzi mają świętego ducha Jehowy - czyżby? A nie jest tak, że tylko pomazańcy mają tego ducha?
Siostra z Meksyku opowiada o swoich 10 dzieciorach.
Studium Biblii od kołyski.
Głoszenie do wora zimnioków. Tak, dziecko miało sobie wyobrazić, że jakaś duża rzecz to człowiek i miało mu głosić.
Zachwyt nad córką, która skończyła 18 lat i wyjechała na teren. Brawoooo
Najmłodsze dziecko - syn Noe. Był niepełnosprawny, chorował na padaczkę, mimo to był sługą pomocniczym. Umarł mając ok. 40 lat.
Przykładna żona przywlokła do prawdy męża po 40 latach. Wykład do chrztu miał jego syn.
Siostra ma wspaniałe dziecioki - pionierzy specjalni, nadzorcy obwodu, betelczyki.
Rodzina się rozrosła i 30 jej członków pełni służbę pełnoczasową.
Siostra ma 86 lat i głosi!!!!! (A Ty drogi świadku ile miałeś godzinek w lipcu?)

O kobietach
Tłumaczenie się, że dominacja mężczyzn nad kobietami wynika z grzechu pierworodnego  - tak jakby kobieta była pozbawiona rozumu. I każda będzie chciała zjeść ten zakazany owoc. No ale źle traktować nie można, Biblia do tego nie zachęca.
Przykłady Izraelitek, które pieśnią i tańcem wychwalały Jehowę
Miriam, Debora i Chulda jako prorokinie.
iiiii nadszedł nowy testament. Kuniec przywilejów dla kobiet. Do garów albo śpiewać i tańczyć ku chwale Jehowy!

Pionierka stała dostała na terenie kopa w brzuch. Wszyscy przestraszyli się i nie chcieli głosić w tej wiosce. Owa pionierka jednak była odważna i ponownie poszła głosić do złej wioski. Odwiedziła kobietę która wcześniej zrobiła jej kuku. Pionierka opowiadając tę historię  pęka ze śmiechu. No super, morał z tego taki, że jak ktoś kopnie Cię w brzuch to zacznij się śmiać. Śmiej się tak długo, aż zabraknie Ci powietrza. W końcu niedotlenienie mózgu spowoduje obumieranie komórek nerwowych. Kilka neuronów mniej i już nie przejmujesz się  prześladowaniem na terenie.
Pionierka ma też problem z nogą - modli się do Jehowy by pomógł. Ale nie pomaga i siostra kuleje. A lekarz???
Złota myśl owej siostry - “Oby do Armagedonu, a potem przejdzie”


Kolejny żenujący filmik. Młoda siostra uczy się języka migowego. Zostaje pionierką. Znajduje pracę. Okazuje się, że jest dobra i ma coraz więcej pracy. Bez pełnego etatu siedzi w biurze po nocach. Śpi na studium rodzinnym i spóźnia się na zebrania. Dostaje propozycję pracy na cały etat. Kusi ją, ale odrzuca propozycję. To zmęczenie pracą ją przytłacza. Dla Świadków praca na pełen etat to jak niewolnictwo. Niewykonalne. Siostra ograniczyła pracę do minimum, dalej była pionierką i zbierała pieniądze na wyjazd do miejsc z potrzebami. Gdyby musiała sama o siebie zadbać pod względem finansowym to miałaby większy dylemat.

Piosenka z teledyskiem - generator niekontrolowanych wymiotów.

Wykład Letta o małżeństwie.
Podstawą jest to żeby miłować bliźniego jak samego siebie. W taki sposób mąż ma traktować żonę. Co jemu, to i jej. I ciekawe jest to, że Lett omawia 5 punktów w jaki sposób mężczyzna kocha sam siebie. Więc te 5 punktów musi też zapewnić żonie.

1. Mężczyzna organizuje sobie żarełko, więc ma obowiązek żeby i żonie zapewnić jedzenie i inne potrzeby materialne. Oczywiście nawiązanie do obozów koncentracyjnych, że ŚJ tak cudownie dzielili się z innymi posiłkami. I że mąż czasami powinien obejść się bez czegoś i dać to żonie. No i pokarm duchowy najważniejszy.

2. Mężczyzna dba o siebie. Wyraźnie zaznaczone że dbanie o żonę to coś więcej niż tolerowanie jej! Nowy teokratyczny zwrot - “czułe uczucia”.  Są potrzebne, żeby przebaczyć żonie, a nawet za nią umrzeć.

3. Mężczyzna upiększa siebie. Dba o swój wygląd. Tak samo, nie powinien zabraniać żonie dbania o wygląd fizyczny. Mąż powinien przemilczeć pewne niedociągnięcia żony, szczególnie w sytuacjach towarzyskich. Nie powinien nawet myśleć o jej skazach.

4. Mężczyzna leczy się i korzysta z opieki zdrowotnej. Żona również powinna to robić. Trzeba też dbać o zdrowie duchowe żony i być dla niej miłym, to może zrozumie swój błąd.
5. Wyrozumiałość. Mąż powinien znać uczucia i emocje żony. KUNIEC

Szczyt hipokryzji i niewolnictwa orgowego. W oddziale Skandynawia nagrywa się pieśni. Wiele świadkowskich dzieci śpiewa w chórze. Ciężko pracują, rodzice też muszą się wysilać.
Wypowiedzi: jakie to są dumne że mogą śpiewać dla Jehowy. Nowe pieśni są fajne bo są inne, w jednej słychać afrykańskie bębny! Nie do wiary!

Przygotowanie do ćwiczeń nad nową pieśnią:
modlitwa
obejrzenie filmu
omówienie co ten film przedstawia i dlaczego to jest ważne

Mała dziewczynka (ok.6-7 lat) nuci w szkole pieśni, dzieciaki pytają się co to za melodia. W ten sposób może łatwo wydać świadectwo. Jej wiara w Jehowę wzrosła i umocniła się.

PODSUMOWANIE

Zaiste, pokarm duchowy na ten miesiąc jest tak pożywny, że po 5 minutach miałam dosyć...Nie zraziłam się jednak. Warto było zmarnować godzinę z życia. Wyraźnie widać, że CK ma smród w gaciach z powodu kobiet. Widzę pewną zależność między tym co donoszą media i treścią broadcastingów. Teraz kobiety gnębią WTS za molestowanie, za przyzwolenie na przemoc domową, alkoholizm i chamstwo mężów. Dlatego trzeba się wybielić i przez godzinę trąbić o tym, że organizacja Jehowy bardzo szanuje kobiety, daje im zaszczytne przywileje i wspiera dzielne siostry. A ile takich pionierek poświęciło całe swoje życie żeby głosić? Poświęciły przywilej posiadania męża, dzieci. Na starość zostają same i próbują sobie wmówić, że tę próbę od Jehowy też przetrwają. Organizacja to zastęp smutnych, samotnych kobiet. które wrzucają do skrzyneczek część jałmużny od państwa. A mało jej dostają jak mało pracowały zawodowo.
Prawda jest taka, że kobiety ŚJ mają bardzo trudne życie. Zawsze jest ktoś, kto może im mówić co mają robić i co myśleć. Jak nie rodzice to mąż. A na starość trzeba zachowywać się godnie i szkolić młodych. Duża odpowiedzialność za tak małe możliwości.





"To repeat the same action and expect different results is madness."


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: JW Broadcasting Sierpień 2017
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Sierpień, 2017, 02:24 »
Dziękuję Ci żeś zaparł się sam siebie, wiodłeś swe ciało i umysł jak niewolnika. Przyznaję że nie oglądałam i nie mam najmniejszego zamiaru, jakoś na samą myśl cofa mi się to co zjadłam, mimo że było smaczne, to wolałabym nie czuć tego dwa razy w ustach. Jednak nie byłabym sobą gdybym nie skomentowała, tak po swojemu.

Nowy cykl filmów - czy to zostało zaprojektowane?
Opowieść o trąbie słonia, ze słabym lektorem.
Zachęta by młodzi pokazywali filmy kolegom w szkole, co by udowodnić, że ewolucja to ściema.

Brak podstawowej wiedzy na tematy ewolucji. Tego nawet nie da się skomentować, więc uczczę to minutą ciszy.

Przykładna żona przywlokła do prawdy męża po 40 latach. Wykład do chrztu miał jego syn.
Siostra ma wspaniałe dziecioki - pionierzy specjalni, nadzorcy obwodu, betelczyki.
Rodzina się rozrosła i 30 jej członków pełni służbę pełnoczasową.
Siostra ma 86 lat i głosi!!!!! (A Ty drogi świadku ile miałeś godzinek w lipcu?)

Wow, po 40 latach? facet jest niebywale cierpliwy, ja pod jednym dachem nie wytrzymałabym z ŚJ przez kilka godzin, a co dopiero lat dzieścia. Godzinek w lipiecu mialam okrągłe zero, ja już nie świadek, chyba się nie liczy.

O kobietach
Tłumaczenie się, że dominacja mężczyzn nad kobietami wynika z grzechu pierworodnego  - tak jakby kobieta była pozbawiona rozumu. I każda będzie chciała zjeść ten zakazany owoc. No ale źle traktować nie można, Biblia do tego nie zachęca.
Przykłady Izraelitek, które pieśnią i tańcem wychwalały Jehowę
Miriam, Debora i Chulda jako prorokinie.
iiiii nadszedł nowy testament. Kuniec przywilejów dla kobiet. Do garów albo śpiewać i tańczyć ku chwale Jehowy!

okej, niech mnie wytłumaczą, dlaczego w biblii 'grzech' odnosi się tylko do nijakiego Adama, a do Ewy tylko i wyłącznie 'zwiedziona'. To jest znaczna różnica.

Pionierka stała dostała na terenie kopa w brzuch. Wszyscy przestraszyli się i nie chcieli głosić w tej wiosce. Owa pionierka jednak była odważna i ponownie poszła głosić do złej wioski. Odwiedziła kobietę która wcześniej zrobiła jej kuku. Pionierka opowiadając tę historię  pęka ze śmiechu. No super, morał z tego taki, że jak ktoś kopnie Cię w brzuch to zacznij się śmiać. Śmiej się tak długo, aż zabraknie Ci powietrza. W końcu niedotlenienie mózgu spowoduje obumieranie komórek nerwowych. Kilka neuronów mniej i już nie przejmujesz się  prześladowaniem na terenie.
Pionierka ma też problem z nogą - modli się do Jehowy by pomógł. Ale nie pomaga i siostra kuleje. A lekarz???
Złota myśl owej siostry - “Oby do Armagedonu, a potem przejdzie”

Za moich czasów, przestrzegali żeby nie chodzić w podejrzane miejsca, zwłaszcza siostry żeby były ostrożne. A jak było głoszenie na wsi to żeby nie wchodzić na podwórko, którego całego nie widać, bo może jakiś pies wybiec. Jak to się pozmieniało, dzisiaj tam bym się musiała z mapą i kompasem poruszać.
Jak to co lekarz, powiedział że wszystko w rękach jej boga. Może też jak w kawale:

Dwie siostry rozmawiają w kolejce w aptece:
-po Armagedonie będę miała piękne włosy i cerę.
-Ja tak samo. Po Armagedonie nie będę musiała się przejmować dietą, i nigdy nie będę chorować.
-o tak, bez chorób, wiecznie młode i zdrowe, tylko czekać do Armagedonu.
na co przysłuchujący się dziadek odpowiada aptekarce:
-Pani da mi jeszcze ze dwa te Armagedony...

Wykład Letta o małżeństwie.
Podstawą jest to żeby miłować bliźniego jak samego siebie. W taki sposób mąż ma traktować żonę. Co jemu, to i jej. I ciekawe jest to, że Lett omawia 5 punktów w jaki sposób mężczyzna kocha sam siebie. Więc te 5 punktów musi też zapewnić żonie.

1. Mężczyzna organizuje sobie żarełko, więc ma obowiązek żeby i żonie zapewnić jedzenie i inne potrzeby materialne. Oczywiście nawiązanie do obozów koncentracyjnych, że ŚJ tak cudownie dzielili się z innymi posiłkami. I że mąż czasami powinien obejść się bez czegoś i dać to żonie. No i pokarm duchowy najważniejszy.

2. Mężczyzna dba o siebie. Wyraźnie zaznaczone że dbanie o żonę to coś więcej niż tolerowanie jej! Nowy teokratyczny zwrot - “czułe uczucia”.  Są potrzebne, żeby przebaczyć żonie, a nawet za nią umrzeć.

3. Mężczyzna upiększa siebie. Dba o swój wygląd. Tak samo, nie powinien zabraniać żonie dbania o wygląd fizyczny. Mąż powinien przemilczeć pewne niedociągnięcia żony, szczególnie w sytuacjach towarzyskich. Nie powinien nawet myśleć o jej skazach.

4. Mężczyzna leczy się i korzysta z opieki zdrowotnej. Żona również powinna to robić. Trzeba też dbać o zdrowie duchowe żony i być dla niej miłym, to może zrozumie swój błąd.
5. Wyrozumiałość. Mąż powinien znać uczucia i emocje żony. KUNIEC

1. może też trzymać o chlebie i wodzie, o ile zapewnia odpowiednio pożywny pokarm duchowy.
2. przebaczyć? a co takiego cellulit? tolerowanie, a że przepraszam kolo nie widział co brał?
3. no łał, przemilczeć czyjeś niedociągnięcia, nie upokarzać nikogo w towarzystwie, a niech mnie, to jakieś coś niesamowitego, normalnie nie wiedziałam, to wynika z jakiegoś wyższego wtajemniczenia.
4. wcześniej niech pamięta czy może zapisać się do tego lekarza, no w końcu to ostateczną decyzję podejmuje jej głowa, móż znaczy, mózg oddaje zaraz po zaprzysiężeniu. Że jaki błąd ma zrozumieć? a już chyba się domyślam, największy jaki może popełnić kobieta w tej organizacji, znaczy: 'mieć swoje zdanie'
5. to chyba uczczę kilkoma sekundami ciszy.


Szacun że dałeś radę, mi wystarczyło streszczenie żeby mnie zemdlić i włączyła mi się zgryźliwość i agresor.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Dianne

Odp: JW Broadcasting Sierpień 2017
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Sierpień, 2017, 14:32 »
Może by mnie starzy też tak kochali jak tę pannę z teledysku jakbym wyjechała w teren :'(
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.


Offline Startek

Odp: JW Broadcasting Sierpień 2017
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Sierpień, 2017, 06:30 »
Helleboris moje wyrazy współczucia , że musiałaś się męczyć i słuchać tego programu . Że też ci mózgu nie rozwaliło , dostajesz lubika za pracę w szkodliwych warunkach .


Offline HARNAŚ

Odp: JW Broadcasting Sierpień 2017
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Sierpień, 2017, 08:21 »
Nie wchodzę na zakazane strony ;D


Offline ogórek kiszony

Odp: JW Broadcasting Sierpień 2017
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Sierpień, 2017, 16:51 »
Widzę, że przez te 15 lat nie interesowania się co na zebraniach gadają, to się sporo zmieniło. Na gorsze 8-)