Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy ksiądz katolicki może się ożenić?  (Przeczytany 32707 razy)

Offline trampek

Odp: Czy ksiądz katolicki może się ożenić?
« Odpowiedź #45 dnia: 21 Sierpień, 2017, 12:13 »
Zawsze o tym mówię ludziom, co pisze gorszyciel, ale nie wierzą. :(
Jak ktoś chce być księdzem i mieć żonę to po prostu wstępuje do innego obrządku wewnątrz KK.
Sam miałem ucznia mego imiennika co miał się ożenić z obrządku greko-katolickiego, który był w gdańskim seminarium.

Coś mi się zdaje, że Gorszyciel trochę pomieszał, bo razem z katolickimi obrządkami dał też te cerkwi prawosławnej.

Ale pokaz mi księdza katolickiego, który ma żonę ! ;)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy ksiądz katolicki może się ożenić?
« Odpowiedź #46 dnia: 23 Sierpień, 2017, 10:13 »
Ksiądz katolicki z żoną i dziećmi:


Rumunia, 2015 r.


Offline Roszada

Odp: Czy ksiądz katolicki może się ożenić?
« Odpowiedź #47 dnia: 23 Sierpień, 2017, 10:29 »
Ale pokaz mi księdza katolickiego, który ma żonę ! ;)
Czy ty chłopie czytałeś ten wątek?
Jak nie masz czasu to se daj spokój.
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/koscioly-chrzescijanskie/czy-ksiadz-katolicki-moze-sie-ozenic/msg98023/#msg98023

Przyjedź do Gdańska do kościoła św. Bartłomieja to zobaczysz.
Zdaje się mieszkasz w pobliżu, co?
Bo i mowa cię zdradza? :)

A po co ci żona dla księdza?
Sam nie masz żony. :-\


Offline Fantom

Odp: Czy ksiądz katolicki może się ożenić?
« Odpowiedź #48 dnia: 23 Sierpień, 2017, 10:40 »


''Normalni księża
100 000. Tyle jest na świecie żonatych księży katolickich, jeżeli wierzyć informacjom jednego z chrześcijańskich portali. Nie wszyscy mają takie same prawa, ale znaczna część z nich normalnie pełni posługę kapłańską. Sprawuje czynności liturgiczne, udziela sakramentów...
To księża, którzy wcześniej byli pastorami protestanckimi i stali się konwertytami na wiarę katolicką (czyli uznali, że to ten odłam chrześcijaństwa jest właściwą drogą do Boga), w którego Kościele teraz pełnią posługę wobec wiernych.''

http://natemat.pl/171743,w-kosciele-katolickim-sa-ksieza-ktorzy-legalnie-posiadaja-zony-i-dzieci-celibat-nie-jest-dogmatem-jest-kwestia-dyscypliny
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline trampek

Odp: Czy ksiądz katolicki może się ożenić?
« Odpowiedź #49 dnia: 23 Sierpień, 2017, 10:43 »
Czy ty chłopie czytałeś ten wątek?
Jak nie masz czasu to se daj spokój.
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/koscioly-chrzescijanskie/czy-ksiadz-katolicki-moze-sie-ozenic/msg98023/#msg98023

Przyjedź do Gdańska do kościoła św. Bartłomieja to zobaczysz.
Zdaje się mieszkasz w pobliżu, co?
Bo i mowa cię zdradza? :)

A po co ci żona dla księdza?
Sam nie masz żony. :-\

Miałeś wskazać księdza w obrządku rzymsko-katolickim , który ma żonę ;)
A tymczasem ów kościół to :

"Parafia greckokatolicka pw. św. Bartłomieja i Opieki Najświętszej Maryi Panny – parafia obrządku bizantyjsko-ukraińskiego w Gdańsku. Parafia należy do eparchii wrocławsko-gdańskiej i znajduje się na terenie dekanatu słupskiego."

Nie kręć ;)


Offline trampek

Odp: Czy ksiądz katolicki może się ożenić?
« Odpowiedź #50 dnia: 24 Sierpień, 2017, 11:23 »
To może jeszcze dodam jak to jest z tym , ze w obrządku buizantyjsko-ukraińskim, ksiądz może mieć żonę:

"Podobnie jak w cerkwi na Ukrainie, wszystkich duchownych greckokatolickich w Polsce obowiązuje celibat, co oznacza, że po przyjęciu święceń kapłańskich nie mogą oni już dostąpić sakramentu małżeństwa. Zasada ta nie stoi jednak w sprzeczności z możliwością zawarcia małżeństwa przez kandydata na duchownego, zanim zostanie on księdzem, gdyż takie małżeństwo jest ważne także po przyjęciu święceń i nie uniemożliwia przystąpienia do stanu duchownego. Reguła ta nie dotyczy wyższych duchownych (biskupów itd.), którzy rekrutują się spośród zakonników, ślubujących m.in. bezżenność, w związku z czym od samego początku sprawowania posługi duszpasterskiej pozostają w stanie celibatu."

Można powiedzieć, że w kwestii celibatu poszli na jakieś ustępstwa. Zasad jest fajna - można się najpierw ożenić a potem zostać księdzem. jak dla mnie super sprawa tym bardziej, że celibat to bzdura nie znajdująca żadnego uzasadnieniaw pismach.


Offline Roszada

Odp: Czy ksiądz katolicki może się ożenić?
« Odpowiedź #51 dnia: 24 Sierpień, 2017, 13:24 »
Cytuj
Można powiedzieć, że w kwestii celibatu poszli na jakieś ustępstwa
Kiedy? 1000 lat temu? :)

Cytuj
celibat to bzdura nie znajdująca żadnego uzasadnienia w pismach
To Jezusowi to powiedz, że zrobił głupotę, iż się nie ożenił i nie spłodził takich mądrych jak ty. ;D
Cytuj
Miałeś wskazać księdza w obrządku rzymsko-katolickim , który ma żonę ;)
A tymczasem ów kościół to :

"Parafia greckokatolicka pw. św. Bartłomieja i Opieki Najświętszej Maryi Panny – parafia obrządku bizantyjsko-ukraińskiego w Gdańsku. Parafia należy do eparchii wrocławsko-gdańskiej i znajduje się na terenie dekanatu słupskiego."

Nie kręć ;)
Dla mnie obojętne czy z tego obrządku, czy z tego.
Na mszę chodzę gdzie chce. :)

Sam w swojej książce pisałem:
Cytuj
   Każdy katolik ma możliwość przystępowania do Eucharystii pod dwiema postaciami (przez cały rok) w kościołach obrządku greckokatolickiego. Autor tej książki korzystał z takiej możliwości, gdyż w Gdańsku jest taka parafia (unicka).
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień, 2017, 13:27 wysłana przez Roszada »


Offline Sebastian

Odp: Czy ksiądz katolicki może się ożenić?
« Odpowiedź #52 dnia: 24 Sierpień, 2017, 13:39 »
Miałeś wskazać księdza w obrządku rzymsko-katolickim , który ma żonę ;)
nieprawda, Twoja prośba była bardziej ogólna
Ale pokaz mi księdza katolickiego, który ma żonę ! ;)
i Gorszyciel spełnił Twoją prośbę
Ksiądz katolicki z żoną i dziećmi:
a nawet bardzo dosłownie potraktował prośbę "pokaż" i pokazał zdjęcie.

teraz kręcisz, że chciałeś księdza w obrządku rzymsko-katolickim
Miałeś wskazać księdza w obrządku rzymsko-katolickim , który ma żonę ;)
jak ktoś Tobie pokaże żonatego księdza który np. wcześniej był kapłanem anglikańskim (i skorzystał z "promocji" :) ogłoszonej przez Benedykta XVI (i przeszedł na obrządek rzymskokatolicki zachowując żonę), to powiesz że wskazany ksiądz się nie liczy, bo żona jest brunetką a ty chciałeś aby pokazano Tobie żonę blondynkę (a jak zobaczysz żonę blondynkę, to powiesz, że chciałeś zobaczyć żonę brunetkę)...

krótko mówiąc
Nie kręć ;)
nie kręć
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Czy ksiądz katolicki może się ożenić?
« Odpowiedź #53 dnia: 24 Sierpień, 2017, 13:43 »
Gdyby nagle ogłoszono, że księża mogą się żenić, to trampek by powiedział, że to niebiblijne, bo Jezus nie miał żony.
Nie miał też Jan Chrzciciel, Jan Apostoł, Paweł i wielu innych.

Mało tego, jeszcze by chciał aby księża mogli:
rozwodzić się
zmieniać żony
zawierać związki homoseksualne
błogosławić takowe
adoptować dzieci
no i kobiety na księży :)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy ksiądz katolicki może się ożenić?
« Odpowiedź #54 dnia: 24 Sierpień, 2017, 13:49 »
Ja nie pokazałem księdza grekokatolickiego, a normalnego, katolickiego księdza Kościoła Rumuńskiego Zjednoczonego z Rzymem (rum. Biserica Română Unită cu Roma). Nie wiem czemu mu teraz nagle o obrządek chodzi? Obrządek to sprawa drugorzędna skoro jedni drugich akceptują. Katolik rzymski może przyjmować sakramenty od księdza, którego zdjęcie zamieściłem.


Offline trampek

Odp: Czy ksiądz katolicki może się ożenić?
« Odpowiedź #55 dnia: 24 Sierpień, 2017, 19:57 »
Ja nie pokazałem księdza grekokatolickiego, a normalnego, katolickiego księdza Kościoła Rumuńskiego Zjednoczonego z Rzymem (rum. Biserica Română Unită cu Roma). Nie wiem czemu mu teraz nagle o obrządek chodzi? Obrządek to sprawa drugorzędna skoro jedni drugich akceptują. Katolik rzymski może przyjmować sakramenty od księdza, którego zdjęcie zamieściłem.

Chodzi mi o obrządek chociażby dlatego :

"Z danych opublikowanych w „Annuario Pontificio” w 2010 wynika, że do Kościoła łacińskiego należy ok. 1 mld 130 mln ludzi, czyli ok. 98,5% katolików[1]"

Dlatego wskaż mi chociaż jednego księdza spośród tych 1 mld 130 mln wiernych u których ksiądz ma żonę. Nie pokażesz bo Watykan odgórnie wprowadził tam celibat. Niezgodny z pismami ;)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy ksiądz katolicki może się ożenić?
« Odpowiedź #56 dnia: 24 Sierpień, 2017, 23:04 »
To czemu ten sam Watykan pozwala mieć innym obrządkom żony? A czemu - niezgodnie z Pismami - żona nadzorcy obwodu u ŚJ nie może zajść w ciążę?


Offline Sebastian

Odp: Czy ksiądz katolicki może się ożenić?
« Odpowiedź #57 dnia: 24 Sierpień, 2017, 23:12 »
Nie pokażesz bo Watykan odgórnie wprowadził tam celibat.
można wskazać tysiące takich kapłanów w obrządku rzymsko-katolickim. Są to osoby które porzuciły religię anglikańską korzystając z "promocji" którą ogłosił Benedykt XVI. Są też pojedyncze osoby które przeszły na katolicyzm a wcześniej były popami prawosławnymi.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Online Gremczak

Odp: Czy ksiądz katolicki może się ożenić?
« Odpowiedź #58 dnia: 25 Sierpień, 2017, 00:17 »
Chłopie o KK to możesz dzieci w piaskownicy uczyć, ale nie mnie.
To ja byłem 9 lat prelegentem w seminarium duchownym, a nie ty. :-\

To mi mój Kościół książki wydawał a nie tobie, więc nie mędrkuj.
Możesz mnie o pchłach uczyć, ale nie o KK. Od godniejszych od ciebie nauki brałem i biorę.Masz rację po części bo ja nie chcę dawać na samochody dla księdza dzieci.
Płacić na kosmetyki dla jego żony, patrzeć jak żona go zostawia, a dzieci się łajdaczą. I słuchać, że księża powinni mieć możliwość rozwodzić się i ewentualnie wychodzić za facetów. :)
To widać,że na jednym poziomie jesteście.
To powiedz czy w kościele rzymskokatolickim może mieć żonę ksiądz ,biskup czy papież?


Tusia

  • Gość
Odp: Czy ksiądz katolicki może się ożenić?
« Odpowiedź #59 dnia: 25 Sierpień, 2017, 09:00 »
To powiedz czy w kościele rzymskokatolickim może mieć żonę ksiądz ,biskup czy papież?

Kiedy do Ciebie dotrze, że oni nie chcą mieć żony? To jest ich wybór.