DYSKUSJE DOKTRYNALNE > BIBLIA - DYSKUSJE.....

Duchowe ojcostwo biblijne?

<< < (3/4) > >>

Sebastian:
art. możesz znaleźć tutaj

http://piotrandryszczak.pl/ojcowie-kosciola-inne-nauki/teksty-wczesnochrzescijanskie-o-duchowym-ojcostwie.html

mmaczynski:
Dzięki :) Poza tym stronka Pana Bednarskiego już działa :)

--- Cytat: Sebastian w 20 Luty, 2019, 10:59 ---art. możesz znaleźć tutaj

http://piotrandryszczak.pl/ojcowie-kosciola-inne-nauki/teksty-wczesnochrzescijanskie-o-duchowym-ojcostwie.html

--- Koniec cytatu ---

Sebastian:
O ile wiem, to nie jest strona Bednarskiego. On jedynie tam pisze.

mmaczynski:
A to przepraszam. Zasugerowałem się adresem strony. A wracając do tematu dyskusji,, rozmowa o ojcostwie duchowym, nie tylko ze Świadkami Jehowy, ale i ze zwolennikami teorii, żeby nikogo na ziemi nie nazywać ojcami duchowymi to katorżnicze wyzwanie. Ostatnio wmawiano mi, że  Jezus w J 8:56 nazywa Abrahama ojcem w znaczeniu "przodek", a nie ojciec duchowy.

WIDZĘ MROKI:

--- Cytat: Roszada w 14 Lipiec, 2017, 18:40 ---Apokryf i duchowe ojcostwo

Dodatkowymi świadectwami potwierdzającymi, że w pierwszych wiekach chrześcijaństwa uznawano ojcostwo duchowe, są anonimowe pisma pozabiblijne (apokryfy). Nie musimy uważać, że cytowane poniżej pismo przedstawia prawdy do wierzenia, ale za to mamy z niego informacje jak przynajmniej część ludzi z obrzeża Kościoła nauczała i uważała w II wieku.
Tak zwany List Apostołów (ok. 160-180 r.), nawiązując do 1Kor 4:15, podawał:

„Powiedzieliśmy Mu: »Panie, Ty jesteś naszym Ojcem«. Rzekł nam: »Czy wszyscy są ojcami, czy wszyscy sługami, czy wszyscy nauczycielami?« Powiedzieliśmy Mu: »Panie, czy to nie Ty powiedziałeś: ‘Nie nazywajcie [nikogo] ojcem na ziemi ani mistrzem, gdyż jeden jest Ojciec wasz i wasz nauczyciel w niebie’ [Mt 23:9-10] Teraz mówisz nam, że jak Ty, dla wielu dzieci mamy być ojcami [por. 1Kor 4:15], nauczycielami i sługami«. Odpowiedział i rzekł nam: »Słusznie mówicie. Zaprawdę powiadam wam, wszyscy, którzy będą was słuchać i wierzyć we Mnie, wezmą światło pieczęci, które jest w mojej ręce, i przeze Mnie staniecie się ojcami i nauczycielami«.
Powiedzieliśmy Mu jeszcze: »Panie, jakże to możliwe, żeby te trzy [tytuły] były w jednym [człowieku]?« Odpowiedział i rzekł nam: ‘Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, będziecie nazwani ojcami, gdyż z miłością i miłosierdziem objawicie im, co jest w królestwie niebieskim. [Będziecie nazwani sługami], gdyż z mojej ręki otrzymują chrzest życia i odpuszczenie grzechów. A nauczycielami [będziecie nazwani], gdyż słowo moje tłumaczyliście bez trudu, karciliście, a nawrócili się z tego, za co ich upominaliście...’.” (List Apostołów 41-42 [52-53, wg innej numeracji]).

Jak by nie było, to 'proroctwo' wypełniło się, więc za fałszywe nie może być brane. :)

--- Koniec cytatu ---

Roszado, muszę Ci oddać, tak na śląsku, godają, MASZ ŁEB.
Nie myl z gową, masz ŁEB. :D
Pozdrawiam, chopak z Grudziądza

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej