Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Śmierć Judasza  (Przeczytany 8003 razy)

yanco

  • Gość
Odp: Śmierć Judasza
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Lipiec, 2017, 07:59 »
Piszesz że Bóg znał drogę Judasza,a jednocześnie że Judasz spełnił swoją wolę.
Skoro- BÓG JEST wczoraj -jak piszesz to znał WCZEŚNIEJ Judasza drogę,to zachodzi pytanie czy on spełniał swoją wolę czy Boga?Przecież setki lat wcześniej zapowiedziano zdradę za 30 srebrników Mesjasza,czyli przeznaczono jakiegoś nieszczęśnika do tej roli.Poza tym Judasz żałował swojego postępku,wyrzucił srebrniki i odebrał sobie życie-także nie całkiem jest to typ z pod ciemniej gwiazdy.

Wyobraź sobie ze podrozujesz w czasie i przenosisz się w przyszłość poznajesz ja wiesz ze ktoś ze znanych Ci osób zostanie kolejarzem . Potem wracasz na swoje miejsce i mówisz ten będzie kolejarzem . I ten ktoś zostaje kolejarzem . Czy ten kolejarz pełnił wolę swoją czy Twoją.  Czy tylko powiedziałeś to o czym ten kolejarz nie wiedział?


yanco

  • Gość
Odp: Śmierć Judasza
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Lipiec, 2017, 08:58 »
Lunkaa co u ludzi niemożliwe u Boga wszystko jest możliwe. Można chodzić po wodzie można leczyć  z nieuleczlnych chorób można powiedzieć górze przejdź tu a przejdzie . Wiara to nie rozum wiara jest wbrew rozumowi .
A co do Judasza to Bóg Ojciec posłał swego jednorodzonego Syna na świat by ludzi zjawił i pomimo tego ze wiedział o tym ze Syn odda życie . I Syn posłuchał Ojca . Poświęcił się dla ludzi iposzedl za wola Ojca.


yanco

  • Gość
Odp: Śmierć Judasza
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Lipiec, 2017, 09:55 »

A czy możesz podać jakiś argument na takie twierdzenie?
Bo widzę że mamy drugi WTS ;)
Lunkaa nie słuchaj ślepo mentorskich wniosków, gotowców,
 tylko idź za rozumem,  dostępną treścią i sercem :)
To kosztuje, ale jest wtedy głębsze, wartościowe i prawdziwe,
bo oparte na własnym wysiłku, który ma wartość jak ukryty skarb.
Kiedy ja słyszę zdania orzekające, co Bóg może, co wie, a czego nie robi...
to zawsze jestem ostrożny :)

I jeszcze jedno:

"Wybrałem cię sobie, zanim cię utworzyłem w łonie matki,
zanim się urodziłeś, poświęciłem cię, na proroka narodów przeznaczyłem cię" Jeremiasz 1:5


Czy pytał się Jeremiasza o zdanie i pozwolenie?
Albo tych których uśmiercał, pytał?
Faraona pytał czy może mu zabrać pierworodnego?

Czy Bóg jak piszesz zna drogę człowieka, bo sam jest ponad czasem?
A jak wyjaśnić takie słowa:

"W czasach króla Jozjasza rzekł Pan do mnie:
 Czy widziałeś, co uczyniła odstępna żona, Izrael?
Chodziła na każdą wysoką górę i pod każde zielone drzewo i tam oddawała się nierządowi.
(7): Nawet wtedy jeszcze myślałem,
że gdy uczyniła to wszystko, powróci do mnie, lecz nie powróciła
[Biblia Warszawska, Jr 3]


Albo to:

(4): Cóż jeszcze należało uczynić mojej winnicy, czego ja jej nie uczyniłem?
Dlaczego oczekiwałem, że wyda szlachetne grona, a ona wydała złe owoce? [Biblia Warszawska, Iz 5]


Takich przykładów jest mnóstwo. Więc od razu mi się nasuwają,
gdy ktoś podaje gotowe wnioski :(
Lunkaa wybór należy do Ciebie . Ale rozum ludzki nie jest dobrym doradca.  On jest ograniczony . Uwierz Jezusowi . Jemu zaufaj nie swojemu rozumowi . Nasz rozum podatny jest na zwodzenia Jezus nie. Wiara nie rozum . Właśnie SJ opierają się na rozumie i bladza .
« Ostatnia zmiana: 10 Lipiec, 2017, 10:00 wysłana przez yanco »


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Śmierć Judasza
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Lipiec, 2017, 10:30 »
Lunkaa wybór należy do Ciebie . Ale rozum ludzki nie jest dobrym doradca.  On jest ograniczony . Uwierz Jezusowi . Jemu zaufaj nie swojemu rozumowi . Nasz rozum podatny jest na zwodzenia Jezus nie. Wiara nie rozum . Właśnie SJ opierają się na rozumie i bladza .

W pewien sposób masz rację - rozum i doświadczenie zmysłowe bywa zawodne. Ale skąd wiadomo, że to nie jest myślenie życzeniowe? Czemu ufać czemuś/komuś bez podstaw?


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Śmierć Judasza
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Lipiec, 2017, 10:48 »
 Ja tam nic nie wiem,  ale.... 

Cytuj
   Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów.

Cytuj
Czyż nie wybrałem was dwunastu? A jeden z was jest diabłem

Cytuj
Dopóki byłem z nimi na świecie, zachowywałem w imieniu twoim tych, których mi dałeś, i strzegłem, i żaden z nich nie zginął, prócz syna zatracenia, by się wypełniło Pismo.

 Judasz  był skarbnikiem, a więc musiał być godnym zaufania. Zajmował też przy stole, miejsce obok Jezusa, to kolejny przywilej. Coby mogło znaczyć, że nie był byle kim.
I nie odpowiadajcie mi...tak był, ale zdradził.
 Tak zdradził, bo był tylko jednym z aktorów  w dokładnie  zaplanowanej  sztuce.  Jezus przyszedł na ziemię bo tak postanowił  sobie Ojciec. Przyszedł i wiedział jak skończy, tak samo Judasz miał swoją rolę, choć ten nie był tego świadom. I obaj mieli ją wypełnić, czyli byli głównymi bohaterami, a nawet narzędziem wykonawczym.
Później gdy przyszło opamiętanie, sumienie się odezwał i odebrał sobie życie. A to może znaczyć, że nie był w stanie żyć z tym piętnem.

A co by było gdyby Judasz nie zrobił tego co zrobił? 
Nie oszukujmy się, chłop zrobił nam przysługę i został chłopcem do bicia, ktoś w końcu musiał.   :P

I my sobie gdybajmy, gdybajmy a tam na górze siedzą i śmieją się z nas. Jacy to jesteśmy pomysłowi.  ;D


Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Śmierć Judasza
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Lipiec, 2017, 11:06 »
Gorszycielu ja cały czas to samo . Patrz na znaki które sa potwierdzeniem . poszukaj gościa co chodzi po wodzie . A jeśli z tym masz kłopoty to poszukaj czegoś o tych przez których Jezus uzdrawia wskrzesza. I tych posłuchaj co mają Tobie do powiedzenia. Może warto posłuchać kogoś kogo bardzo dobrze znasz czyli ojców kościoła  :)

Daj mi namiary na PW na jakiegoś wodołaza :P


yanco

  • Gość
Odp: Śmierć Judasza
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Lipiec, 2017, 11:11 »
Św Piotr . Zdaje się pochowany gdzieś w Rzymie pod bazyliką


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Śmierć Judasza
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Lipiec, 2017, 11:24 »
To opowieści. Opisy cudów są też w Mahabharacie i Aweście.


yanco

  • Gość
Odp: Śmierć Judasza
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Lipiec, 2017, 12:46 »
To opowieści. Opisy cudów są też w Mahabharacie i Aweście.
Być może, ale czy dziś są te cuda ?


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Śmierć Judasza
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Lipiec, 2017, 13:08 »
Być może, ale czy dziś są te cuda ?

Nie wiem. Nie widziałem. Ale każdy mówi, że są: muzułmanie, katolicy, sikhowie, wyznawcy judaizmu, wyznawcy voodoo. Ale ja nie widziałem i nie znam nawet nikogo żyjącego obecnie, z kim mogę w cztery oczy pogadać, kto widział dziś tego rodzaju cuda jak chodzenie po wodzie. No chyba, że mówimy o tym:


;)


Offline gedeon

Odp: Śmierć Judasza
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Lipiec, 2017, 16:11 »
Temat został wyczerpany i zostaje zamkniety