Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kongres regionalny 2017 - pełne nagranie wideo z kongresu w Poznaniu  (Przeczytany 9116 razy)

Offline M

Podobnie jak co roku udostępniamy Wam pełne nagranie wideo z tegorocznych kongresów regionalnych pod hasłem "Nie poddawaj się!". W tym roku nagranie zostało wykonane w Poznaniu podczas kongresu w dniach 23-25 czerwca. Zapraszamy do oglądania.

Przewodniczącym kongresu jest Andrzej Liszewski, natomiast Daniel Kazuś z jest gościem z Biura Oddziału.

Kongres regionalny 2017 - nagranie wideo





Offline gedeon

Odp: Kongres regionalny 2017 - pełne nagranie wideo z kongresu w Poznaniu
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Lipiec, 2017, 23:01 »
Ja nie mam żadnych złudzeń, że to jest korporacja.
Słuchając ostatniego przemówienia w sesji popołudniowej w piątek, oniemiałem.
Przemówienie po tytułem "Dzięki czemu na pewno nie upadniemy" które wygłosił Daniel Kazuś, członek komitetu oddziału tej korporacji.
Posłuchajcie co mówca mówi w 2.58 minucie sesji.
Ano mówi, "że dobrze się wysilać,bierzemy udział w biegu o życie, dlatego dobrze że mamy osobistego trenera, jest nim Jehowa Bóg a aniołowie to kibice..........."
Skoro Jehowa to trener a aniołowie to kibice, to kto zatrudnił tego trenera, to jest jasne Zarząd klubu. Jaka role odgrywa trener taką jaka mu wyznaczy Zarząd klubu. Więc kim jest Jehowa, to proste trenerem zatrudnionym na potrzeby klubu sportowego.
Jest to herezja i bluźnierstwo, sprowadzanie Jehowy do pospolitej roli trenera pokazuje całkowicie zasady korporacyjne tej organizacji.


Offline Helleboris

Odp: Kongres regionalny 2017 - pełne nagranie wideo z kongresu w Poznaniu
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Lipiec, 2017, 00:57 »
Świadkowie są mistrzami błędów logicznych i absurdalnych porównań. Jeszcze jak byłam ŚJ to te porównania wydawały mi się co najmniej żenujące
"To repeat the same action and expect different results is madness."


Offline Polinux

Odp: Kongres regionalny 2017 - pełne nagranie wideo z kongresu w Poznaniu
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Lipiec, 2017, 10:34 »
Super robota... :) Dzieki za wstawke..

Ciekaw jestem czy z np Gdanska/Gdyni cos takiego sie uda zorganizowac.
Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii. (Steven Weinberg)


Offline M

Odp: Kongres regionalny 2017 - pełne nagranie wideo z kongresu w Poznaniu
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Lipiec, 2017, 11:37 »
.
Przemówienie po tytułem "Dzięki czemu na pewno nie upadniemy" które wygłosił Daniel Kazuś, członek komitetu oddziału tej korporacji.
Posłuchajcie co mówca mówi w 2.58 minucie sesji.
Ano mówi, "że dobrze się wysilać,bierzemy udział w biegu o życie, dlatego dobrze że mamy osobistego trenera, jest nim Jehowa Bóg a aniołowie to kibice..........."

Sprawdziłem w oficjalnym szkicu tego przemówienia i nie ma tam takiej wzmianki. Czyli Kazuś sam sobie wymyślił to porównanie.


Offline Puszek

Odp: Kongres regionalny 2017 - pełne nagranie wideo z kongresu w Poznaniu
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Lipiec, 2017, 14:27 »
Sobota rano od ok. 1h54' jest przemówienie związane z ochroną dzieci.

Mimo wszystko mam mieszane uczucia. Jak najbardziej ten temat powinien być poruszany, bo ŚJ mają problem z pedofilią. Tylko nie usłyszałem tam, że krzywdzić dzieci mogą członkowie zboru czy nawet starsi jak to było w wielu przypadkach. Nie było nic powiedziane o zgłaszaniu tych spraw na policje. Całą odpowiedzialność zrzucono na rodziców, oczywiście prawdą jest, że to oni są odpowiedzialni za dobro dziecka. Jednak to starsi zboru zobowiązani polityką Strażnicy podejmują się tajnym i wewnętrznym dochodzeniom wykorzystując zasadę dwóch świadków, gdzie nie przyznający się do winy pedofil nadal pozostaje w społeczności. Warto nadmienić też o nowej zmianie w kodeksie karnym, która wchodzi w życie od 13 lipca w Polsce, a mianowicie niezgłoszenie przypadku pedofili będzie karane do 3 lat więzienia. To prawo obowiązuje także osoby stanu duchownego, a według statutu starsi nimi są. Więc odpowiedzialność tkwi na rodzicach ale również na starszych i samej organizacji, która płaci milionowe odszkodowania ofiarom - czego dalej wielu nie jest świadomych na co idą ich datki.

Oczywiście brawo, że temat zaczyna być oficjalnie podejmowany. Jednak sądzę, że to jeszcze jest dalekie od ideału.
« Ostatnia zmiana: 07 Lipiec, 2017, 14:55 wysłana przez Puszek »
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Kongres regionalny 2017 - pełne nagranie wideo z kongresu w Poznaniu
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Lipiec, 2017, 15:10 »
Teraz będą pewnie jakieś ostrzeżenia i już każdy facet bawiący się z nie swoim dzieckiem będzie u ŚJ pedofilem. Jak nie w jedną to w drugą przegną :P


Offline HARNAŚ

Odp: Kongres regionalny 2017 - pełne nagranie wideo z kongresu w Poznaniu
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Lipiec, 2017, 18:23 »
Dom wariatów . Trzeba nie mieć pół mózgu , żeby jeszcze po tych wykładach klaskać.


Offline Asturia

Odp: Kongres regionalny 2017 - pełne nagranie wideo z kongresu w Poznaniu
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Lipiec, 2017, 19:03 »
Cytuj
Oczywiście brawo, że temat zaczyna być oficjalnie podejmowany. Jednak sądzę, że to jeszcze jest dalekie od ideału.

na pewno jest dalekie od ideału, takie punkty na temat pedofilii pojawiają się co dekadę, artykuł o pedofilów z lat 80 o którym wspomniał nawet ''brat króla'' Morris III w brainwashingu, seria takich artykułów napisali w latach 90, a autorem i inicjatorem była Barbarra Anderson, ale co to dało? czy ktoś z manipulowanych baranków dowiedziało się na temat ukrywaniu pedofilii w zborach, o polityce WTS, te punkty i artykuły to wielka ściema i kamuflaż, proszę odpalcie brainwashing i zobaczcie jak Morris III chwali się tym, że tylko org. w tamtych czasach zwrócił uwagę na takie problemy a inni nawet nie wiedzieli o takich zagrożeniach, podkreślił kolejny raz wyjątkowość org., jak to oni dbają o dzieci w org. a potem nasza znajoma po oglądaniu tego materiału z wystąpieniem Morrisa mówi nam, dlaczego mówicie że jest problem z pedofil. w org. oglądajcie jak pięknie wszystko wytłumaczył brat Morris, że u nas od dawna te sprawy są kontrolowane i wszystko jest ok.
no i pytanie co powiedzą naiwni bracia po wysłuchaniu tego wykładu?
ach och nasza organizacja, jedyna prawdziwa, jak dbają o bezpieczeństwo dzieciaków, a ci co szkalują dobre imię org. niech przyjdą posłuchać a nie rozsiewać plotki
i oto w taki sposób org. osiąga cel, zamyka usta i dalsze zainteresowanie naiwnych braci tematem pedofilii, bo na słuszny czas dostarczyli aktualny pokarm, a odstępcy zawsze kłamią kiedy mówią że org. ukrywa pedofilów
dlaczego mówią tylko o zagrożeniach z zewnątrz, nigdy nie pisali i nie mówili o problemie wewnątrz zboru
a gdzie jest mowa o dzieciach które wracają do domu ze zborowego przesłuchania z ojcem-pedofilem, przykładnym bratem, z powodu braku dwóch świadków? omówi ten temat kiedyś Morris na brainwashingu?
« Ostatnia zmiana: 07 Lipiec, 2017, 19:25 wysłana przez Asturia »


Offline Puszek

Odp: Kongres regionalny 2017 - pełne nagranie wideo z kongresu w Poznaniu
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Lipiec, 2017, 15:44 »
dlaczego mówią tylko o zagrożeniach z zewnątrz, nigdy nie pisali i nie mówili o problemie wewnątrz zboru
a gdzie jest mowa o dzieciach które wracają do domu ze zborowego przesłuchania z ojcem-pedofilem, przykładnym bratem, z powodu braku dwóch świadków? omówi ten temat kiedyś Morris na brainwashingu?

Właśnie jeszcze jedna refleksja mnie naszła w kwestii tego przemówienia. Cała uwaga i odpowiedzialność została zrzucona na rodziców jeśli chodzi o ochronę dzieci. A co w przypadku gdy ten troskliwy rodzic wchodzi w rolę oprawcy?! Dlaczego nie podano wskazówek dla takiej sytuacji?
Dla szeregowych ŚJ jest sprawa załatwiona: Tak, problem krzywdzenia dzieci występuje ale patrzcie odstępcy organizacja zadbała o wszystko, mamy wskazówki!  :-X :-X :-X
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."


Offline Światus

Odp: Kongres regionalny 2017 - pełne nagranie wideo z kongresu w Poznaniu
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Lipiec, 2017, 16:37 »
Dom wariatów . Trzeba nie mieć pół mózgu , żeby jeszcze po tych wykładach klaskać.

No tak. Ale ktoś może patrzeć...
Do tego psychologia tłumu.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline franki

Odp: Kongres regionalny 2017 - pełne nagranie wideo z kongresu w Poznaniu
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Lipiec, 2017, 09:58 »
Czy Świadkowie Jehowy są sektą ?
Klasyczna odpowiedz i manipulacja faktami na przykładzie 10 letniego chłopca który wie że Świadkowie Jehowy nie są sektą.

Sobota popołudniu od 3g:09m:10s itd.
https://tv.wtsarchive.com/vid/co17p-sobota-2

Cyt. "Świadkowie Jehowy nie są sektą i koniec " To jest dobre....

:)


Offline Roszada

Odp: Kongres regionalny 2017 - pełne nagranie wideo z kongresu w Poznaniu
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Lipiec, 2017, 10:04 »
Czy Świadkowie Jehowy są sektą ?
Klasyczna odpowiedz i manipulacja faktami na przykładzie 10 letniego chłopca który wie że Świadkowie Jehowy nie są sektą.

Sobota popołudniu od 3g:09m:10s itd.
https://tv.wtsarchive.com/vid/co17p-sobota-2

Cyt. "Świadkowie Jehowy nie są sektą i koniec " To jest dobre....
No proszę jakie to proste.
Ale Towarzystwo samo ubolewa:

Strażnica Nr 5, 1996 s. 14 podaje nawet, że do sekt zaliczają ich rządy niektórych państw (!):

Coraz więcej rządów zarówno w krajach chrześcijańskich, jak i innych ‘wynosi się’ ponad sług Jehowy Zastępów, ponad Jego Świadków, pogardliwie traktując ich jako ‘sektę’...”.

To kogo słuchać?
ŚJ czy tych, których oni przywołują? :-\


Offline CEGŁA

Odp: Kongres regionalny 2017 - pełne nagranie wideo z kongresu w Poznaniu
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Lipiec, 2017, 00:14 »
Niedobrze mi. Widzę samą psychomanipulację.

W programie niedzielnym po południu, po "cudownym" sympozjum można było usłyszeć takie słowa: "Jestem przekonany, że trzymaliście kciuki za Glorię"
Od minuty 1:37.49 - Link do filmu: http://185.145.130.72/co17-P/co17p-niedziela-2.mp4

Podsumowanie sympozjum opiera się na przypomnieniu fragmentu filmu, gdzie wujek Glorii, kiedy ta miała wyjść na Pamiątkę, mówi: "Jak wyjdziesz to stracisz wszystko". Wujek był niezadowolony, że ta opuszcza jego przyjęcie. Gdy Gloria dociera w ostatniej chwili na Salę  przed rozpoczęciem zebrania jej mąż wygląda na zatrwożonego, jakby jego żona właśnie prawdopodobnie popełniła samobójstwo. Następnie gdy Gloria siada na wyznaczonym miejscu, jedna córka ma wymalowany na twarzy uśmiech przypominający wyraz twarzy każdego świadka wobec osoby, która w końcu po większych oporach znowu jest na zebraniu, czyli: "no nareszcie zmądrzałaś i jesteś z nami, bo my przecież mądrzejsi jesteśmy a ty jesteś głupsza". Druga córka prawie ryczy.

Teatrzyk dla naiwnych.

Problem polega na tym, że Świadkowie Jehowy nie spożywający emblematów są tylko i wyłącznie obserwatorami. Nie są uczestnikami Pamiątki, mogliby w ogóle na niej nie być, ponieważ nie stosują się do nakazu Pana Jezusa: "Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym." Jana 6:53

Świadkowie Jehowy, gdy zaglądacie do swoich źródeł w publikacjach Strażnicy możecie znaleźć wytłumaczenie tego wersetu. Np w książce "Prowadzeniu Rozmów na podstawie Pism" wydanie z 2001, w rozdziale "Pamiątka (Wieczerza Pańska)" na str. 230 możemy przeczytać





"Warto jednak, że wypowiedź Jezusa (gdzieś się podział szacunek) zapisana w Jana 6:53, 54 nie miała związku z ustanowieniem Wieczerzy Pańskiej. Nikt z jego (gdzieś się podział szacunek) słuchaczy nie miał wówczas pojęcia o uroczystości, podczas której chleb i wino miałyby przedstawiać ciało i krew Chrystusa.........itd"

CHYBA NIGDY WIĘKSZEJ HEREZJI, MATACTWA ORAZ BRAKU ZROZUMIENIA BIBLII NIE SŁYSZAŁEM !!!

Czy rzeczywiście o to chodzi, że tylko z tymi byli z Jezusem podczas wieczerzy było zawarte "Przymierze co do Królestwa"? A co z uczniami, których tam nie było? A przecież było ich więcej w tamtym konkretnym czasie.

A może jest inaczej Świadkowie Jehowy?

J 17, 20-26

Słowa Ewangelii według świętego Jana
W czasie ostatniej wieczerzy Jezus podniósłszy oczy ku niebu rzekł: „Ojcze, nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie: aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili jedno w Nas, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał.
I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie. Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś.
Ojcze, chcę, aby także ci, których Mi dałeś, byli ze Mną tam, gdzie Ja jestem, aby widzieli chwałę moją, którą Mi dałeś, bo umiłowałeś Mnie przed założeniem świata.
Ojcze sprawiedliwy! Świat Ciebie nie poznał, lecz Ja Ciebie poznałem i oni poznali, żeś Ty Mnie posła!. Objawiłem im Twoje imię i nadal będę objawiał, aby miłość, którą Ty Mnie umiłowałeś, w nich była i Ja w nich”.

Zbawienie i pierwsze zmartwychwstanie dotyczy tych co wierzą. Więc nie tylko 144 000!!!

Objawienie 20:4, 5
4 I ujrzałem trony, i byli ci, którzy na nich zasiedli, i dano im władzę sądzenia. Tak, ujrzałem dusze tych, których stracono toporem za świadczenie o Jezusie i za mówienie o Bogu, tych, którzy nie oddali czci ani bestii, ani jej wizerunkowi i którzy nie przyjęli znamienia na swe czoło ani na rękę. I ożyli, i królowali z Chrystusem przez tysiąc lat. 5 (Pozostali z umarłych nie ożyli, aż się skończyło tysiąc lat). To jest pierwsze zmartwychwstanie.

Wg. Biblii nikt nie zmartwychwstanie podczas Tysiącletniego Królestwa Chrystusa. Tych których nie obejmie pierwsze zmartwychwstanie czeka sąd taki jak wszystkich innych ludzi, którzy żyli na Ziemi.


PS.
Poza tym szukając ten fragment w Biblioteczce Strażnicy po słowach "Jeżeli nie będziecie spożywali" nie znalazłem odnośników do Biblii tylko publikacje. Google okazuje się lepszą wyszukiwarką tekstów Biblijnych. Ciekawe czemu tak wygląda z biblioteczką strażnicy, że trzeba wpisać dokładne sformułowania? To klasyfikuje Biblioteczkę Strażnicy jako ogromną tragedię.


Wyzywam każdego Świadka który myśli inaczej i jest swoją tezę udowodnić na podstawie Biblii. Ktoś chętny, czekam.
« Ostatnia zmiana: 12 Lipiec, 2017, 00:20 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Kongres regionalny 2017 - pełne nagranie wideo z kongresu w Poznaniu
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Lipiec, 2017, 11:29 »

W programie niedzielnym po południu, po "cudownym" sympozjum można było usłyszeć takie słowa: "Jestem przekonany, że trzymaliście kciuki za Glorię"


Stukanie sie kieliszkami to pogaństwo, ale trzymanie kciuków juz nie. ;)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),