Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Broadcasting 07/2017  (Przeczytany 5466 razy)

KaiserSoze

  • Gość
Broadcasting 07/2017
« dnia: 03 Lipiec, 2017, 21:11 »
Już jest.
Obejrzałem do 2 minuty. Wystarczy.

Jest przekłamanie w tłumaczeniu. W polskiej wersji jest
Cytuj
pewien słownik definiuje społeczność jako "ludzi należących do tej samej grupy religijnej"

w oryginale jest
Cytuj
One dictionary definition for associacion is "an organisation of persons having a common interest"
co dokładnie znaczy "organizacja ludzi mających wspólny interes"

Zastanawia mnie dlaczego tłumaczenie tak bardzo odbiega od oryginału.

PS. Dzięki Judaszu za znalezisko!
« Ostatnia zmiana: 03 Lipiec, 2017, 21:16 wysłana przez KaiserSoze »


Offline wspaniale

Odp: Broadcasting 07/2017
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Lipiec, 2017, 21:22 »
Kaiser to raczej jest wspólne zainteresowania

ale fakt nawet gdyby ... jasno oddzielają od innych religii ... oni są be, ne ważne że nie praktykują juz swej religii są be i już
=========
Wspaniale


Offline Helleboris

Odp: Broadcasting 07/2017
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Lipiec, 2017, 21:50 »
Ooooo to czeka mnie uczta duchowa :D
Tylko trzeba kupić jakiś alkohol bo na trzeźwo nie zniesę
"To repeat the same action and expect different results is madness."


Offline Światus

Odp: Broadcasting 07/2017
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Lipiec, 2017, 22:42 »
Ooooo to czeka mnie uczta duchowa :D
Tylko trzeba kupić jakiś alkohol bo na trzeźwo nie zniesę

Polecam sam alkohol. Jedna trucizna wystarczy  ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Broadcasting 07/2017
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Lipiec, 2017, 23:02 »
Nie che mi się pisać po raz enty jak będę komentować, Ci co już mnie czytali wiedzo, reszta proszę poszperać w historii :P


Dziś omówimy temat "zorganizowani do spełniania woli Jehowy":
A o to co zobaczymy:
  • jak można zachęcać młodych braci o ubieganie się o przywileje w zborze
  • jakie błogosławieństwa na całym świecie przynosi służba z wózkami
  • jak organizacja dba o właściwe wykorzystanie miejsc naszych spotkań

Dziadzio gada o tym że niektórym wystarcza osobista więź z Bogiem, zaraz łotworzy Biblię (ciekawa jestem czy wie że nie każdy uznaje Biblię za natchnioną księgę, większość uznaje za natchnioną przez przypadek, bo urodzili się w takiej nie innej strefie geograficznej, gdzie od urodzenia wmawiane jest że to najważniejsza księga  :-\).
Posługuje się organizacją, która stanowi kanał (słowo klucz) udostępniania pokarmu duchowego. 1 Piotra 2:17 że miłować całą społeczność braci (dla tych co jak ja, już pozapominali co gdzie w Biblii  ;D).
Bardzo ciekawe powołuje się na słownik, świecki słownik :P Oczywiście cofamy się do pierwszego wieku. Dzieje 15.... Zbory powiększały się dzień w dzień, podobnie jest w organizacji Jehowy? (kolo chyba nie czytał ostatniego rocznika, gdzie jest co chwile spadek, więc nie ma to jak wzrost ujemny  ::))
Oczywiście, nowi powinni dowiedzieć się co robić żeby brać udział w dziele głoszenia.

Wiecie co, pierdziele, nie che mi się streszczać każdego zdania, posłucham i wypiszę co ciekawsze.

Ludzkie filozofie, a organizacja jest inna, nie łopiera się na nich.

coś palnął o tym że obecnie niewolnik to siedmiu ludzi znaczy mężczyzn (rola baby to podporządkowana, a jak wyszła spoza kuchni, znaczy że ma za długi łańcuch  :-\), znanych jako Ciało Kierownicze. Jezus dba żeby dobrze dbali o zbory za pomocą ducha św. (eee, biorąc pod uwagę to co ostatnio się dzieje....)
Zachęty żeby mieć cele duchowe, znaczy co do służby :P
Coś że bóg kieruje organizacją :/
że wykształcenie nieważne, że większość głowiło mając niewielkie wykształcenie, wspomniał też o Polsce.
To najlepsza organizacja ludzka. O filmik co do pierwszego punktu, jak zachęcać młodych braci do przywilejów.

Filmy poruszają nasze uczucia, mogą być dobrym narzędziem do nauczania (ostatnio film o żonie Lota, strzał w dziesiątkę, tak wiem, pamiętam miałam napisać streszczenie, mam już napisane, nie chce mi się przepisywać, film jet tak absurdalny) Wspomnienie fotoframy, przeszło sto lat później niewolnik produkuje filmy (czyżby już bez kierownictwa ducha?).
Jak powstają wideła w organizacji.
rozwijaj swój talent, może w raju ktoś Cię zapyta a jak Ty wykorzystywałeś swój talent, a Ty z dumą powiesz że w służbie dla Jehowy (serioza, ale że serio)
"to nie jest dzieło ludzkie lecz boże, ster trzyma jehowa" (jeśli wezmę to co wiem o organizacji, to cieszę się że już nie płynę tym statkiem)

Dotarłam do połowy i dalej nie daję rady, jestem przeziębiona i powinnam juz spać od co najmniej dwóch godzin, a nie badać nowe światła. Jak ktoś ma chęć i siłę, chętnie poczytam dalsze streszczenie.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline P

Odp: Broadcasting 07/2017
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Lipiec, 2017, 23:08 »
Przejrzałem powierzchownie i mogę tylko stwierdzić, gatunkiem przypomina film typowo korporacyjny mający na celu rekrutować nowych do pracy ( w tym wypadku darmową siłę roboczą) ale też piosenka manipuluje bardzo...  trochę cofa treść żołądka na sam widok całej tej audycji>:(

Jedna scena odnośnie RZW gdzie brat kameruje, robi zdjęcia, trzyma mikrofon i ma oświetlenie na plecach pokazuje mi jak bardzo tyra wszystkich organizacja, gdyby mogli to jeszcze pewnie kazali by mu (temu bratu) wystąpić w tym filmie który kręci, oczywiście wszystko w związku z oszczędnościami...
Chcesz porozmawiać? napisz: pjakprawda@interia.pl


Offline CEGŁA

Odp: Broadcasting 07/2017
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Lipiec, 2017, 00:55 »
No i co te masońskie żmije wymyśliły znowu? Czyżby dalsza psychomanipulacja?

Mam wnioski a propos tego zdjęcia:
- za ten sygnet można by wykarmić całą wieś w Afryce,
- ten klaun, przepraszam "brat" Chrystusa mówi o celach (ang. "Goals"), ale obrzydliwym swoim palcem pokazuje Gooverning Body,

Podprogowy przekaz? Jakieś pomysły?

Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Startek

Odp: Broadcasting 07/2017
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Lipiec, 2017, 06:19 »
Cegla ,ciekawy jestem co to za symbole ma wyryte na tym  sygnecie , idzie to jakoś zobaczyć ? 



yanco

  • Gość
Odp: Broadcasting 07/2017
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Lipiec, 2017, 06:26 »
Nie oglądajcie nerwów nie będziecie swoich szargać i zdrowsi , pogodni będziecie . Szkoda zdrowia i czasu . Lepiej usiąść i podziękować za to co mamy.
« Ostatnia zmiana: 04 Lipiec, 2017, 07:14 wysłana przez yanco »


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Broadcasting 07/2017
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Lipiec, 2017, 10:14 »
Myślę, że na tym sygnecie są inicjały AM. Anthony Moris III

Zwyczaj angielski nakazuje noszenie sygnetu na małym palcu. Pomylił się chyba, albo schudł i z małego mu spada ;)
Co ciekawe w  aktualnym „protokole dyplomatycznym” zabrania się noszenia sygnetów. Wielu autorów podręczników savoir vivre pisze, że mogą je nosić tylko osoby, które posiadają autentyczne rodowe sygnety.

Zatem Moris jest szlachcicem albo w du..ie ma protokół dyplomatyczny i savoir vivre. ;)

W końcu sam jako guru z CK ustanawia zasady w swoim zamkniętym świecie swoich 8 milionów podwładnych. To w końcu Brat Króla, a Brat Króla to nie byle kto. Choć Król nie miał sygnetu to on ma. A co tam...



« Ostatnia zmiana: 04 Lipiec, 2017, 10:32 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Fantom

Odp: Broadcasting 07/2017
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Lipiec, 2017, 10:31 »
Inicjały ma  chyba po to,że w razie zgubienia znalazca będzie wiedział komu ma oddać:)
 Może zloty Rolex też ma inicjały?  Może tymi sygnetami robią pieczęcie lakowe?:)
 Po co mu protokół dyplomatyczny jak z niego żaden dyplomata?
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Broadcasting 07/2017
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Lipiec, 2017, 10:45 »
Po co mu protokół dyplomatyczny jak z niego żaden dyplomata?

To był żart :)
Bliżej to on jest króla niż współczesnego polityka.
Anthony Moris III jak np. Jan III Waza  ;)
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Broadcasting 07/2017
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Lipiec, 2017, 11:23 »
Korporacyjnie jest to materiał poprawny.
Reklamuje kolejną odmianę książki 'Zorganizowani', bo normalnie przeciętny ŚJ słabo zna działanie firmy w której siedzi. Nawet sporo starszych nie zna jak dział ta firma, bo nigdy tej książki nie poczytali.

Ładne spojrzenie – tysiące organizacji ludzkich, a tylko nasza teokratyczna. Taka sama doktryna jak w Iranie -  też jest to państwo teokratyczne.

W wielu firmach jest mianowany dyrektor  generalny, podobnie Jehowa mianował Jezusa. Czyli Jehowa naśladuje ludzkie firmy.

Ale nie podał dowodu, że Jezus kieruje akurat Świadkami Jehowy.

Na razie dotarłem do tego momentu. Czyli niecałe 10 minut. Może jeszcze najdzie mnie ochota na obejrzenie pozostałej części materiału.

A co do męskich pierścionków, czy ktoś wie jak wygląda ten noszony przez brata Ola Petteri Jarvinen'a?
« Ostatnia zmiana: 04 Lipiec, 2017, 11:25 wysłana przez Moyses »


Offline Światus

Odp: Broadcasting 07/2017
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Lipiec, 2017, 14:32 »
Inicjały ma  chyba po to,że w razie zgubienia znalazca będzie wiedział komu ma oddać:)
 Może zloty Rolex też ma inicjały?  Może tymi sygnetami robią pieczęcie lakowe?:)

Psy na obrożach mają imię i adres właściciela...  ;)
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline pabik

Odp: Broadcasting 07/2017
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Lipiec, 2017, 15:01 »
Już jest.
Obejrzałem do 2 minuty. Wystarczy.

Jest przekłamanie w tłumaczeniu. W polskiej wersji jest
w oryginale jest co dokładnie znaczy "organizacja ludzi mających wspólny interes"

Zastanawia mnie dlaczego tłumaczenie tak bardzo odbiega od oryginału.

PS. Dzięki Judaszu za znalezisko!

To proste.To są 2 różne słowniki.;)
Forum pomaga.Forum radzi.Forum nigdy Cię nie zdradzi.
----------------------------------------------------
Zabierzcie ode mnie wszystkich przyjaciół.Z wrogami sam sobie poradzę.