INNE RELIGIE, WYZNANIA, ATEIZM... > KOŚCIOŁY CHRZEŚCIJAŃSKIE

Czy Benedykt XVI zakazał używania imienia Boga w roku 2007?

<< < (9/9)

Roszada:

--- Cytat: trampek w 01 Wrzesień, 2017, 10:32 ---
Przeczytałeś chociaż raz co nakazał papież w 2008 roku ?

--- Koniec cytatu ---
A ty przeczytałeś?
Ja przeczytałem jeszcze wtedy, gdy ty byłeś w 2008 roku dzieciakiem. ;D
Bo jeśli teraz masz 20 lat (bo to widać ze stylu pisania) to ile miałeś w 2008?

Napisałem nawet specjalnie dla ciebie chłopcze artykuł:

Czy papież Benedykt XVI wprowadził zakaz używania imienia Jahwe w latach 2007-2008?

co opisałem na razie tu:

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/koscioly-chrzescijanskie/czy-benedykt-xvi-zakazal-uzywania-imienia-boga-w-roku-2007/msg92913/#msg92913

Temat podejmowano też tu, gdzie zacytowany jest przeze mnie dokument Watykanu o kwestii JHWH:

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/biblia-dyskusje/imie-jahwe-w-bibliach-katolickich/

--- Cytuj ---Dlaczego Benedykt pisze o JHWH skoro nawet papież JPII nie raz używał imienia Jehowy ?
--- Koniec cytatu ---
A gdzie JP2 używał terminu Jehowa?
Znów kłamiesz.
JP2 używał Jahwe:

Masz tu wpierw ze Strażnicy o JP2 i Jahwe:

„Papież wyjaśnił w związku z tym: »Wyobrażanie sobie Chrystusa jako działacza politycznego, jako rewolucjonisty czy wywrotowca z Nazaretu, nie licuje z nauką Kościoła. Ewangelie wyraźnie wskazują, że Jezus uważał za pokusę wszystko, co mogłoby naruszyć jego posłannictwo Sługi Jahwe«” (Strażnica Rok CII [1981] Nr 1 s. 28 [ang. 01.05 1979 s. 30 – the Servant of Yahweh]).

„Według watykańskiej gazety L’Osservatore Romano papież przytoczył Psalm 27:14, który w dokładniejszym przekładzie brzmi: »Nadzieję w Jahwe pokładaj! Bądź mężny i umocnij swoje serce! Ufaj Jahwe!« (Biblia poznańska)” (Przebudźcie się! Nr 13, 1996 s. 24).

A tu z jego ksiażek:

   „Rozdział drugi [Rdz] opiera się na zapisie starszym, dawniejszym (jest to tzw. tekst jahwistyczny z uwagi na to, że Boga określa wyrażeniem »Jahwe« jeszcze przed objawieniem tego imienia Mojżeszowi)” («Nie lękajcie się» Rozmowy z Janem Pawłem II, A. Frossard, Vaticana 1982, s. 111).

   „W Starym Testamencie Jahwe objawia ogrom swojej miłości w różny sposób i w różnych okolicznościach. W Maryi, u zarania Nowego Testamentu, darmowość Bożego miłosierdzia osiąga swoje wyżyny” (Modlitwy Jana Pawła II do Maryi Kraków 2008, s. 12-13).

   „Na wstępie jednak pragniemy przytoczyć niezwykłe Boże słowa z Synaju, przypominające do złudzenia obraz Boga opiewany w Miserere: »Jahwe, Jahwe, Bóg miłosierny i łagodny, nieskory do gniewu, bogaty w łaskę i wierność, zachowujący swą łaskę w tysiączne pokolenia, przebaczający niegodziwość, niewierność, grzech« (Wj 34,6-7)” (Jan Paweł II naucza. O modlitwie, Kraków 2010, s. 131 [tekst z audiencji generalnej 08.05 2002 r., jw. s. 134]).

trampek:
Z tego co ty cytujesz jasno wynika, że imię Boga ma być zastępowane zwrotami Bóg albo Pan. I to jest dla mnie rzecz niepojęta ;)

M: Polecam nauczyć się cytować posty innych, bo co chwilę trzeba po Tobie poprawiać

tomek_s:

--- Cytat: trampek w 02 Wrzesień, 2017, 10:37 ---M: Polecam nauczyć się cytować posty innych, bo co chwilę trzeba po Tobie poprawiać

--- Koniec cytatu ---

:)

Roszada:

--- Cytat: trampek w 02 Wrzesień, 2017, 10:37 ---Z tego co ty cytujesz jasno wynika, że imię Boga ma być zastępowane zwrotami Bóg albo Pan. I to jest dla mnie rzecz niepojęta ;)
[/color]

--- Koniec cytatu ---
Ty musisz koniecznie zastępować, bo plugawisz imię, jak Paweł powiedział:

"Z waszej to bowiem przyczyny - zgodnie z tym, jest napisane - poganie bluźnią imieniu Boga" Rz 2:24

Roszada:
Dziś opublikowano mój artykuł:

Czy papież Benedykt XVI wprowadził zakaz używania imienia Jahwe w latach 2007-2008?

http://bednarski.apologetyka.info/swiadkowie-jehowy/czy-papiez-benedykt-xvi-wprowadzi-zakaz-uzywania-imienia-jahwe-w-latach-2007-2008,1082.htm

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej