BYLI... OBECNI... > ŻYCIE ZBOROWE, GŁOSZENIE, SALE KRÓLESTWA

"Musimy" unikać kontaktów - SMSy, maile, listy, portale

(1/8) > >>

Roszada:
W roku 2017 przypomniano jak postępować wobec wykluczonych z organizacji, w związku z istniejącymi nowoczesnymi metodami komunikowania się.
Posłużono się słowem "MUSIMY". Ta wypowiedź jest taka, że mediom nie da się wmówić czegoś innego, niż mówią te słowa:

„Chociaż może to nie być łatwe, musimy unikać kontaktów z wykluczonymi krewnymi – przez telefon, SMS-y, listy, mejle czy portale społecznościowe” (Strażnica październik 2017 s. 16).

Ja bym zapytał tu o podstawy biblijne dla tych nowoczesnych metod. :)
Biblia mówi, żeby nie pozdrawiać osobiście, ale nie mówi żeby np. przez kogoś nie przesłać pozdrowień.

Jeśli listy są zakazane, to czemu starsi piszą listy do wykluczonych zawiadamiające ich o tym czy owym?
Czemu telefon jest używany do informowania, że odwołanie od wykluczenia zostało odrzucone, itp.

Światus:
Musimy unikać kontaktów, dopóki nie będziemy w sytuacji kiedy będziemy potrzebować pomocy a nie będzie nikogo, kto by nam podał szklankę wody.
Mam dziwne wrażenie, że to "odstępca" pomoże rodzinie w potrzebie niż odwrotnie.
Akurat w tej kwestii, mój znajomy powołuje się na lutową Strażnicę...  :D

Tazła:
Starszym wolno, ponieważ oni noszą garnitury z filtrem przeciw-odsępczym.  :D
 A tak poważnie, już oni znajdą dziesiątki wersetów na poparcie swojego nowego wymyślunku.

Światus masz rację, oni tylko widzą tych co sprawni w pelnym tego słowa znaczeniu.
Moja siostra po moim wykluczeniu, bardzo często podkreślała jak bracia ostrzegają przed kontami z wykluczonymi.
Gdy była w dole finansowym, wtedy ci sami ( z nazwiska) powiedzieli..a siostra nie może pomóc.dobrze się jej powodzi.
A przecież moja kasa, tak jak ja była i jest odstępcza. ;D

HARNAŚ:
Moi rodzice mieszkają na wprost bardzo wrednego starszego. Mają teraz kongres w Poznaniu a moi z racji starych zaszłości jadą do Szczecina. Więc mama dzwoni do mnie żebym przyjechał i porobił w ogrodzie bo J. nie ma w domu więc nikt nie będzie widział. Jak tak to Harnaś be , bo odszedł , jak coś zrobić to przyjedź ale wtedy kiedy nikogo nie ma . Dwa tygodnie temu podjechałem pokazać samochód , w tym czasie podjechał jakiś starszy do nich , to w popłoch wpadli , że mnie zobaczy. Z domu rodzinnego przez taras uciekałem. Słabe to wszystko.

Estera:

--- Cytat: HARNAŚ w 25 Czerwiec, 2017, 16:24 ---(...) Z domu rodzinnego przez taras uciekałem. Słabe to wszystko.

--- Koniec cytatu ---
   Boziu kochana, do czego ta sekta ludzi doprowadza.
   HARNAŚ, jak ja Ci współczuję, że musiałeś to zrobić.
   :'( :'(

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej