Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Moja 'niesamowita' historia  (Przeczytany 60284 razy)

Offline sawaszi

Odp: Moja 'niesamowita' historia
« Odpowiedź #45 dnia: 13 Czerwiec, 2017, 17:02 »
Ps. -jest takie przysłowie : "leżącego na plecach się nie kopie" -a może trzeba jeszcze mi 'dokopać' w "duchu miłości" -żebym się w końcu 'nawrócił ze złej drogi' ,  ;) -Człowiek przecie może wytrzymać wiele.. :(


Offline Estera

Odp: Moja 'niesamowita' historia
« Odpowiedź #46 dnia: 13 Czerwiec, 2017, 17:36 »
(...) Myśli ktoś z Was (nieaktywnych lub wykluczonych) o powrocie ??
   Oficjalnie jestem śj, przebudzenia doznałam całkiem niedawno.
   Moje odkrycia nt. wts-u i przeżycia, przez czas, jaki tam byłam, nie dopuszczają teraz do mnie myśli o powrocie.
   Raczej intensywnie myślę, jak się od nich uwolnić.
   I radykalnie zmieniłam zdanie nt., religii w ogóle.
   To prawda szawasi, WTS potrafi dokopać, ale sztuką jest nie dać się kopać.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline sawaszi

Odp: Moja 'niesamowita' historia
« Odpowiedź #47 dnia: 13 Czerwiec, 2017, 21:32 »
Precyzuje : nie chce nikogo nawracać-lub 'przewracać w głowach wierzącym' -piszę tylko i wyłącznie o sobie i o własnych przeżyciach - każdy ma swój rozum i rozsądek. Nie pouczam i nie kieruje w żadną stronę myślenia, analizę i wnioski zostawiam czytającym i myślącym. Pozdrawiam Wszystkich  :)


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Moja 'niesamowita' historia
« Odpowiedź #48 dnia: 13 Czerwiec, 2017, 21:47 »
sawaszi , przede wszystkim dzieki za odpowiedź na postawione przezemnie pytania , wyjaśniły moje watpliwości .
Czytam twoje wypowiedzi i komentarze i nie wiem , jesteś wierzący? chcesz wracać do zboru? Nie wiem , czy powinnam zadawać tyle pytań  :)
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline sawaszi

Odp: Moja 'niesamowita' historia
« Odpowiedź #49 dnia: 13 Czerwiec, 2017, 22:22 »
Dorkas - kto pyta  nie błądzi -pytaj i rozsądek miej -Pozdrowienia  :)


Offline sawaszi

Odp: Moja 'niesamowita' historia
« Odpowiedź #50 dnia: 14 Czerwiec, 2017, 20:23 »
Witam Wszystkich - jutro "boże ciało" - czy Ktoś (z tego forum ) zrobił "ołtarz" i pujdzie w 'pochodzie' - oddać cześć (tradycji) - śmiało i proszę o wypowiedzi . Pozdrawiam Wszystkich  :)


Offline Estera

Odp: Moja 'niesamowita' historia
« Odpowiedź #51 dnia: 14 Czerwiec, 2017, 20:28 »
Witam Wszystkich - jutro "boże ciało" - czy Ktoś (z tego forum ) zrobił "ołtarz" i pujdzie w 'pochodzie' - oddać cześć (tradycji) - śmiało i proszę o wypowiedzi . Pozdrawiam Wszystkich  :)
   Mnie na jutro wzywa praca, więc nici z ołtarzyków i pochodów.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline sawaszi

Odp: Moja 'niesamowita' historia
« Odpowiedź #52 dnia: 14 Czerwiec, 2017, 20:55 »
Estero - twoja odpowiedz jest godna i zrozumiała dla mnie.


Offline Helleboris

Odp: Moja 'niesamowita' historia
« Odpowiedź #53 dnia: 14 Czerwiec, 2017, 20:59 »
A ja jutro będę robić to co każdego szarego dnia czyli NIC.
"To repeat the same action and expect different results is madness."


Offline sawaszi

Odp: Moja 'niesamowita' historia
« Odpowiedź #54 dnia: 14 Czerwiec, 2017, 21:11 »
Helleboris - nic nie robiąc -to też 'robota' - czym się zajmujesz w czasie wolnym od 'wolnego' ?


Offline sawaszi

Odp: Moja 'niesamowita' historia
« Odpowiedź #55 dnia: 15 Czerwiec, 2017, 00:05 »
Moje kolejne pytanie : a co z proroctwami na "dni ostatnie" -spełniają się na naszych oczach ? - a może to tylko sen i wydarzenia aktualne to 'bajeczki dla małych dzieci' ? -pobudzcie swoje 'szare komórki' i kto ma odwagę niech pisze  :)


Offline sawaszi

Odp: Moja 'niesamowita' historia
« Odpowiedź #56 dnia: 15 Czerwiec, 2017, 01:22 »
To napiszę taką bajeczkę ; w wielkim lesie spotkały się zwierzątka i rozmawiają - koń do osła -pracowałem w kieracie dzień i nocki zarywałem - no bo jesteś koniem odpowiedział osioł ,kozioł się odezwał - ja pasłem się zieloną trawą - lew włączył się do rozmowy-wiecie że jestem waszym królem a jak zaryczę to w strachu będziecie ? -niedzwiedz rzekł - przybijmy sobie piąteczkę przyjaciele - ale my mamy kopytka - powiedziała owca -sowa to słysząc - zachuczała strasznie jakoś w tym lesie -lecę dalej , zajączek pod krzaczkiem - to ja kicam z tond i nie szukajcie mnie. -no taka bajeczka moja na dobranoc  :)


Offline Trinity

Odp: Moja 'niesamowita' historia
« Odpowiedź #57 dnia: 15 Czerwiec, 2017, 06:17 »
To napiszę taką bajeczkę ; w wielkim lesie spotkały się zwierzątka i rozmawiają - koń do osła -pracowałem w kieracie dzień i nocki zarywałem - no bo jesteś koniem odpowiedział osioł ,kozioł się odezwał - ja pasłem się zieloną trawą - lew włączył się do rozmowy-wiecie że jestem waszym królem a jak zaryczę to w strachu będziecie ? -niedzwiedz rzekł - przybijmy sobie piąteczkę przyjaciele - ale my mamy kopytka - powiedziała owca -sowa to słysząc - zachuczała strasznie jakoś w tym lesie -lecę dalej , zajączek pod krzaczkiem - to ja kicam z tond i nie szukajcie mnie. -no taka bajeczka moja na dobranoc  :)
[/quote

nie wiem co ty jaresz na noc
ale podoba mi sie


Offline Startek

Odp: Moja 'niesamowita' historia
« Odpowiedź #58 dnia: 15 Czerwiec, 2017, 07:02 »
Moje kolejne pytanie : a co z proroctwami na "dni ostatnie" -spełniają się na naszych oczach ? - a może to tylko sen i wydarzenia aktualne to 'bajeczki dla małych dzieci' ? -pobudzcie swoje 'szare komórki' i kto ma odwagę niech pisze  :)
Jednym z proroctw na dzisiejsze czasy ma być  wielkie odstępstwo ,  i to widać ludzie masowo opuszczają organizację . Może jednak to organizacja się oczyszcza ,  tak jak napisano z jednej ze straznic ,  Jehowa oczyszcza swój lud tak jak złoto w tyglu  , na wierzchu zostaje czyste złoto a dodatki i brudy osadzają się po bokach i się je odrzuca .


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Moja 'niesamowita' historia
« Odpowiedź #59 dnia: 15 Czerwiec, 2017, 07:23 »
Jehowa oczyszcza swój lud tak jak złoto w tyglu  , na wierzchu zostaje czyste złoto a dodatki i brudy osadzają się po bokach i się je odrzuca .
Gwoli ścisłości, w tyglu zanieczyszczenia wypływają na wierzch i tworzą kożuch, czyste złoto jest poniżej.  ;D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi