Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Świadomość, która boli  (Przeczytany 1637 razy)

Lunkaa

  • Gość
Świadomość, która boli
« dnia: 27 Maj, 2017, 00:26 »
Dzięki Świadkom Jehowy wprowadziłam w swoje życie wiele pozytywów, nie mogę zaprzeczyć i dziękuję im za to ( właściwie to garstce ich) to tak na wstępie tej opowieści

Jednakże nabyłam też pewnych negatywów, a szczególnie jeden boli mnie do tej pory. Do dziś boli mnie ta świadomość.

Chodzi o drugie przykazanie i nie oddawanie  czci rzeczom materialnym. (Wszystko jasne, rozumiem doskonale, wiem, że oddawanie czci amuletom, rzeźbom, modły z krzyżykami , są niższą i prymitywną formą duchowości, tu nie ma dyskusji. Jednak gdzieś jest granica, której w pewnym momencie być może nie dostrzegłam bo jednak do końca nie miałam właściwej świadomości)

Jakieś 3 lata temu , gdy zdałam sobie sprawę ze swoich potrzeb duchowych i szukałam Boga (w międzyczasie zaczęłam ponowne studium ze  Świadkami, -ponowne -bo kilkanaście lat temu miałam z nimi pierwszy kontakt jako młoda osoba i zostawili w mojej świadomości pewne wzorce; nieliczne ale ten powyżej głęboko mi się zakorzenił).

Do czego zmierzam: te 3 lata temu wybrałam się na wycieczkę na Wschód na nowo szukać Boga (swoją drogą najwspanialsza wycieczka i doświadczenia duchowe w moim życiu) śladami Mojżesza , Jezusa i apostołów. Będąc w Izraelu, w miejscu urodzin i śmierci Jezusa, gdzie  każdy chrześcijanin oddaje hołd Jemu i klęka przy grobie , miejscu narodzin , śmierci czy górze Kazania- ja tego nie zrobiłam ... (Ze względu na utartą durną świadomość ) nie uklękłam, wprawdzie wczuwałam się w sytuację i żywiłam głęboki szacunek do tych miejsc ale nie uklękłam bo chora zasada przezwyciężyła.
Mimo doświadczonych wspaniałych doznań duchowych jakich dane było mi zaznać(życzę każdemu ) szcęśliwości i spełnienia jakie wówczas czułam, gdzieś w głębi mam wyrzuty, że tak postąpiłam.
Obiecałam sobie, że kiedyś (mam nadzieję, że niedługo) tam wrócę i naprawię swój błąd wynikający ze świadkowej świadomości...
« Ostatnia zmiana: 27 Maj, 2017, 00:29 wysłana przez Lunkaa »


Tusia

  • Gość
Odp: Świadomość, która boli
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Maj, 2017, 09:05 »
Chodzi o drugie przykazanie i nie oddawanie  czci rzeczom materialnym. (Wszystko jasne, rozumiem doskonale, wiem, że oddawanie czci amuletom, rzeźbom, modły z krzyżykami , są niższą i prymitywną formą duchowości, tu nie ma dyskusji. Jednak gdzieś jest granica, której w pewnym momencie być może nie dostrzegłam bo jednak do końca nie miałam właściwej świadomości)

Masz zafałszowany obraz Kościoła. Myślę, że ten artykuł o rzekomym usunięciu drugiego przykazania, rzuci jakieś jaśniejsze światło. Adwentyści Dnia Siódmego też stawiają takie absurdalne zarzuty:

http://www.piotrandryszczak.pl/adwentysci-dnia-siodmego-oskarzaja-kosciol-o-falszerstwo-wszechczasow.html

http://piotrandryszczak.pl/adwentysci-dnia-siodmego-a-wizerunki.html



Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Świadomość, która boli
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Maj, 2017, 09:44 »

Chodzi o drugie przykazanie i nie oddawanie  czci rzeczom materialnym. (Wszystko jasne, rozumiem doskonale, wiem, że oddawanie czci amuletom, rzeźbom, modły z krzyżykami , są niższą i prymitywną formą duchowości, tu nie ma dyskusji. Jednak gdzieś jest granica, której w pewnym momencie być może nie dostrzegłam bo jednak do końca nie miałam właściwej świadomości)


  Wszelkie skrajności są niedobre, to trąci choróbką. Świadkowie tak bardzo lubią krytykować innych, a co sami robią.
Manipulują ludźmi od małego. Bajeczki dla dzieci i co..maluszki patrzą z uwielbieniem, też chcą odwiedzić dom Jehowy, oddać mu ostatni grosz, odejmując sobie od usteczek.

Dorośli..zwrócił ktoś uwagę, z jakim uwielbieniem starsza część zgromadzonych patrzy gdy przemawia jeden z gładkich panów ( siedmiu wspaniałych) maślane oczy i czują jak spływa na nich nawet nie pokarm, ale nawóz ( ja bym to nazwała tak dosłownie)  który umacnia ich wiarę. I po takim transie, portfele same się otwierają.
Robią to samo za co ganią innych, tylko robią to bardziej ryjąc psychikę.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).