Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zbliż się do Jehowy edycja 2014  (Przeczytany 3225 razy)

Offline Roszada

Zbliż się do Jehowy edycja 2014
« dnia: 26 Maj, 2017, 20:43 »
Książka Zbliż się do Jehowy wyszła pierwotnie w 2002 r.
Edycja zrewidowana w roku 2014. Jest w PDF na jw.org

*** dx86-15 Publikacje Towarzystwa Strażnica ***
2014: Zbliż się do Jehowy (wyd. zrewid.):

Czy ma ktoś wieści co tam się zmieniło?
Jak była studiowana ponownie od stycznia roku 2014, to pewnie wg starej wersji z 2002:

*** km 12/13 s. 2 W tygodniu od 6 stycznia rozpoczniemy studium książki Zbliż się do Jehowy ***

Nie wiem po co wydano w trakcie studiowania edycję w 2014?
Może w trakcie studiowania było przejście ze starej edycji na nową?
Ktoś coś pamięta? :-\

Wiele nauk się zmieniło między 2002 a 2014 rokiem ale nie wiadomo czy one były akurat poruszane w tej książce.
W ciemno szukać się nie chce, ale jeśli ktoś coś pamięta, to się przyda ślad.
« Ostatnia zmiana: 26 Maj, 2017, 21:08 wysłana przez Roszada »


Offline Jozue

"Kiedy wszyscy widzą, że król jest nagi, wtedy trudno mu ukryć, że ma poddanych gdzieś."


Offline M

Odp: Zbliż się do Jehowy edycja 2014
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Maj, 2017, 22:35 »
Link do pobrania wklejek z tamtego wątku nie działa, ale mam je tutaj: https://drive.google.com/open?id=0B6x59Q9rx60oU21NVng3Uzd3YVk


Offline Estera

Odp: Zbliż się do Jehowy edycja 2014
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Maj, 2017, 22:51 »
Nie wiem po co wydano w trakcie studiowania edycję w 2014?
Może w trakcie studiowania było przejście ze starej edycji na nową?
Ktoś coś pamięta? :-\
   Roszado
   Nie kojarzę sobie, żeby było jakieś przejście ze starej na nową.
   Kiedyś, do "Wspaniały Finał Objawienia", pamiętam, były jakieś zmiany, które trzeba było wpisywać w książkę.
   Tu, nic takiego nie miało miejsca.
   Sprawdziłam, studium do końca, było na wersji z 2002 roku.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Roszada

Odp: Zbliż się do Jehowy edycja 2014
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Maj, 2017, 23:39 »
Dzięki Wszystkim.
Estero masz zapewne rację, bo widzę to co dał M, to jest tam styczeń 2014, czyli wtedy gdy zaczęło się studiowanie.
Może tylko uwzględniano te wklejki, a książki nowej jeszcze nie było.

Jozue też dzięki.Pamiętałem że to gdzieś było, ale zdawało mi się że to na naszym forum, a to było jeszcze na bratnim. :-\

Jutro to przepatrzę. :)


Offline ihtis

Odp: Zbliż się do Jehowy edycja 2014
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Maj, 2017, 02:10 »
Link do pobrania wklejek z tamtego wątku nie działa, ale mam je tutaj: https://drive.google.com/open?id=0B6x59Q9rx60oU21NVng3Uzd3YVk
Przepraszam, że pytam w tak prostej prawdopodobnie sprawie, ale po co są te wkleiki? Jaka jest siłą konieczności wklejania. Czy zmieniają on cokolwiek zasadniczo istotowego w treści?


Offline Roszada

Odp: Zbliż się do Jehowy edycja 2014
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Maj, 2017, 08:23 »
Przepraszam, że pytam w tak prostej prawdopodobnie sprawie, ale po co są te wkleiki? Jaka jest siłą konieczności wklejania. Czy zmieniają on cokolwiek zasadniczo istotowego w treści?
Przecież jak w jednej książce napisali, że siewcą jest szatan, a w drugiej Jezus, to trzeba sprostować naukę? Nie uważasz?
A co było z Sodomą i Będziesz mógł żyć..., czy z rokiem 1975 i książką Prawda...
« Ostatnia zmiana: 27 Maj, 2017, 10:48 wysłana przez Roszada »


Offline M

Odp: Zbliż się do Jehowy edycja 2014
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Maj, 2017, 10:29 »
Przepraszam, że pytam w tak prostej prawdopodobnie sprawie, ale po co są te wkleiki? Jaka jest siłą konieczności wklejania. Czy zmieniają on cokolwiek zasadniczo istotowego w treści?

Po to, że jak książka była studiowana na zebraniach to żeby każdy miał najnowsze światło przed sobą :). Jedna ze zmian tyczy się imienia Jehowa - wcześniej pisali autorytatywnie, że znaczy ono "on powoduje, że się staje". Teraz piszą "uważa się, że jego znaczenie można oddać zwrotem...", a w innym miejscu dodali słowo "najprawdopodobniej".


Offline Roszada

Odp: Zbliż się do Jehowy edycja 2014
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Maj, 2017, 11:56 »
Wydaje mi się, że od kwestii imienia Boga była ważniejsza sprawa:

klasa
niewielka grupa

"w obecnych ciężkich dniach ostatnich miała być ustanowiona klasa chrześcijan namaszczonych duchem, którzy dawaliby »pokarm we właściwym czasie«" (Zbliż się do Jehowy 2002 s. 312).

"w obecnych ciężkich dniach ostatnich miała być ustanowiona niewielka grupa mężczyzn namaszczonych duchem świętym, którzy dawaliby »pokarm we właściwym czasie«" (Zbliż się do Jehowy 2014 s. 312).

Tu chodzi o 7 z CK (jedynego niewolnika), a nie o klasę pomazańców.

To samo:
s. 313 par. 9 (w starszej: "klasy ludzi", w nowszej: "niewolnika");
s. 76 par. 21 (w starszej: klasa "niewolnika", w nowszej: "niewolnik").

Nastąpiło to po zmianie poniższej nauki:

„W Strażnicy z 15 lipca 2013 roku wyjaśniono, że niewielka grupa namaszczonych braci, którzy tworzą Ciało Kierownicze, to »niewolnik wierny i roztropny«” (Strażnica luty 2017 s. 26).
« Ostatnia zmiana: 27 Maj, 2017, 19:19 wysłana przez Roszada »


Offline ihtis

Odp: Zbliż się do Jehowy edycja 2014
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Maj, 2017, 15:09 »
Wydaje mi się, że od kwestii imienia Boga była ważniejsza sprawa:

klasa
niewielka grupa

"w obecnych ciężkich dniach ostatnich miała być ustanowiona klasa chrześcijan namaszczonych duchem, którzy dawaliby »pokarm we właściwym czasie«" (Zbliż się do Jehowy 2002 s. 312).

"w obecnych ciężkich dniach ostatnich miała być ustanowiona niewielka grupa mężczyzn namaszczonych duchem świętym, którzy dawaliby »pokarm we właściwym czasie«" (Zbliż się do Jehowy 2014 s. 312).

Tu chodzi o 7 z CK (jedynego niewolnika), a nie o klasę pomazańców.

To samo:
s. 313 par. 9 (w starszej: "klasy ludzi", w nowszej: "niewolnika");
s. 76 par. 21 (w starszej: klasa "niewolnika", w nowszej: "niewolnik").
we właściwym czasie - to ciekawe, że to stwierdzenie nie doczekało się jeszcze solidnego przeanalizowania i omówienia. Czym jest właściwy czas? A kiedy jest niewłaściwy? Bo to jedno z kryteriów rozpoznania niewolnika - nie klasy ....