Na wszelkie pytania znajdziesz odpowiedzi na stronie jw.org a jeśli nie ma tam odpowiedzi to twoje pytanie pozostaje pomiędzy Tobą a jehową.
Uzbruj się w cierpliwość i żyj długo a bycć może będą odpowiedzi na twoje pytania
Znam taką odpowiedź:
„Jako członkowie rodziny czcicieli Jehowy, zachowujemy jedność dzięki temu, iż wszyscy jesteśmy »wyuczeni przez Jehowę« i mocno trzymamy się objawionej przez Niego prawdy (Jana 6:45; Psalm 43:3). Ponieważ nasze nauki są oparte na Słowie Bożym, wszyscy mówimy zgodnie. Chętnie posilamy się pokarmem duchowym dostarczanym przez Jehowę za pośrednictwem »niewolnika wiernego i roztropnego« (Mateusza 24:45-47). Taki jednolity program nauczania sprzyja zachowaniu naszej jedności na całym świecie.
A co wtedy, gdy osobiście nie możemy zrozumieć lub zaakceptować jakiejś nauki? Módlmy się o mądrość i szukajmy objaśnień w Biblii oraz w publikacjach chrześcijańskich (Przypowieści 2:4, 5; Jakuba 1:5-8).
Pomocą może się też okazać rozmowa ze starszym. Ale jeśli coś w dalszym ciągu wydaje się niejasne, najlepiej będzie to odłożyć. Niewykluczone, że zostaną opublikowane dalsze informacje na ten temat i nasze zrozumienie się pogłębi.
Błędem byłoby jednak zaszczepianie własnych odmiennych poglądów innym członkom zboru. W ten sposób sialibyśmy niezgodę, zamiast pracować nad umocnieniem jedności.
O ileż lepiej jest ‛dalej chodzić w prawdzie’ i zachęcać do tego drugich! (3 Jana 4)” (Strażnica Nr 14, 1996 s. 16-17).
Widzimy, że gdy ktoś nie może zaakceptować jakiejś „prawdy”, to poleca się mu ją „odłożyć”! I co dalej?
„Chodzić w prawdzie”! Tylko jak „chodzić w prawdzie”, skoro ma się co do tej „prawdy” wątpliwości? Nie głosić, czy głosić, to co zostało „odłożone”? Udawać, że tej „prawdy” się nie zna, czy iż ona nie istnieje?