Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017  (Przeczytany 119155 razy)

Offline Estera

Odp: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017
« Odpowiedź #300 dnia: 28 Czerwiec, 2017, 18:20 »
Efektmotyla, Fantom polałem się do łez  ;D
Troszkę napisałem o roku 1975, wklejam link: https://swiadkowiejehowywpolsce.org/'nowe-swiatla'-archiwum/1975-mija-6000-lat-od-stworzenia-adama-tysiaclecie-nie-nastalo/15/
Wcześniej o tym pisaliśmy, na kongresie będzie o tym specjalny film, więc niech czytają ludziska jak ich Cielec będzie robił ich bez mydła. Znów stół będzie zastawiony wspaniałym duchowym pokarmem. Przyjęcie, że ho ho, taki dobrowolny "GWAŁT na umyśle". Bleee....
   Ale jak powiążą sobie informacje z plakatu autobusowego, nt.'75 r.
   Z tym, co usłyszą na zgromadzeniu.
   To mogą doznać olśnienia i wejść na stronę, przerywamy milczenie.
   I tu nastąpi zwycięstwo i cielec kierowniczy może pójść w odstawkę.
   :) :)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline mobydick

Odp: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017
« Odpowiedź #301 dnia: 28 Czerwiec, 2017, 19:09 »
   Ale jak powiążą sobie informacje z plakatu autobusowego, nt.'75 r.
   Z tym, co usłyszą na zgromadzeniu.
   To mogą doznać olśnienia i wejść na stronę, przerywamy milczenie.
   I tu nastąpi zwycięstwo i cielec kierowniczy może pójść w odstawkę.
   :) :)
Znaczy się,że tak zapytam,jaki "cielec kierowniczy"? ;D Ten nasz,czy ten ich?  ;)
Wolność jakże jesteś mi droga.


Offline Brat Jaracz

Odp: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017
« Odpowiedź #302 dnia: 28 Czerwiec, 2017, 21:20 »
Jeśli mogę coś podpowiedzieć: na przystanku Szybkiej Kolei Miejskiej Gdynia-Redłowo (tam będą wysiadać setki SJ w drodze na stadion) istnieją tzw. "witacze" - takie elektroniczne chmurki, na których pojawiają się różne hasła - czasem zabawne, niekiedy reklamowe. Wygląda to tak:



Myślę, że to doskonały sposób na przywitanie uczestników gdyńskiego zgromadzenia :) O ile zgodziliby się zarządcy obiektu. Niestety, nie wiem, ile taka przyjemność kosztuje, ale efekt wow murowany.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą"
"Strażnica", 15.09.1989


Offline Estera

Odp: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017
« Odpowiedź #303 dnia: 28 Czerwiec, 2017, 21:37 »
Znaczy się,że tak zapytam,jaki "cielec kierowniczy"? ;D Ten nasz,czy ten ich?  ;)
   mobydick
   No, oczywiście, że ten ich, z Warwick
   Ten nasz Cielec Kierowniczy, tu z forum ...
   To super w porządku gość.
   :) :)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017
« Odpowiedź #304 dnia: 28 Czerwiec, 2017, 21:40 »
Jeszcze zapomniałem jednej rzeczy odnośnie kwestii książek, które będziemy udostępniać podczas akcji.

Pragnę bardzo podziękować wydawcom i księgarniom, które sprzedają te książki, a którzy gdy usłyszeli w jaki sposób chcemy je wykorzystać udostępnili je nam po znacznie niższych cenach niż zwykle.


Offline CEGŁA

Odp: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017
« Odpowiedź #305 dnia: 28 Czerwiec, 2017, 21:45 »
Jeszcze zapomniałem jednej rzeczy odnośnie kwestii książek, które będziemy udostępniać podczas akcji.

Pragnę bardzo podziękować wydawcom i księgarniom, które sprzedają te książki, a którzy gdy usłyszeli w jaki sposób chcemy je wykorzystać udostępnili je nam po znacznie niższych cenach niż zwykle.

Nawet księgarnie są z nami? Jak to możliwe? Coraz bardziej podoba mi się w tym kraju ;)
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Estera

Odp: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017
« Odpowiedź #306 dnia: 28 Czerwiec, 2017, 21:51 »
Jeszcze zapomniałem jednej rzeczy odnośnie kwestii książek, które będziemy udostępniać podczas akcji.
Pragnę bardzo podziękować wydawcom i księgarniom, które sprzedają te książki, a którzy gdy usłyszeli w jaki sposób chcemy je wykorzystać udostępnili je nam po znacznie niższych cenach niż zwykle.
   Jak to dobrze, że myślących ludzi na świecie nie brakuje.
   ;D ;D
   I symboliczny "Egipt" przyłącza się pośrednio do nas w walce z "przenajświętszą".
   Jak to się mówi, jednym słowem, mamy sprzymierzeńców do wojny z tym kłamliwym chłamem.
   Jestem ciekawa reakcji śj, na tę akcję pod stadionem.
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec, 2017, 22:12 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline pitekantrop

Odp: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017
« Odpowiedź #307 dnia: 28 Czerwiec, 2017, 22:21 »
Super akcja.
Na marginesie jeszcze nieśmiałe pytanie - czy w napisach w autobusach ktoś weryfikował interpunkcję?


Offline gedeon

Odp: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017
« Odpowiedź #308 dnia: 28 Czerwiec, 2017, 22:29 »
 
   Jestem ciekawa reakcji śj, na tę akcję pod stadionem.

Ciekawskich to nam nie potrzeba, natomiast mile są widziane osoby do trzymania pikiety.
Może nastał czas abyś zrobiła coś dla innych  ;D np. kanapki z "prawdą"
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec, 2017, 22:31 wysłana przez gedeon »


Offline Estera

Odp: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017
« Odpowiedź #309 dnia: 28 Czerwiec, 2017, 22:43 »
Ciekawskich to nam nie potrzeba, natomiast mile są widziane osoby do trzymania pikiety.
Może nastał czas abyś zrobiła coś dla innych  ;D np. kanapki z "prawdą"
   Gedeonie
   Wszystko w swoim czasie, narazie działam na swoim terenie w zakresie, w jakim można.
   Podrzucam symboliczne "kanapeczki z prawdą", dla niektórych coś mało strawne :)
   Niestety, w Warszawie nie mogę być, ale sercem będę z Wami.
   I życzę powodzenia dla organizowanej akcji.
   I doceniam wysiłki tych, co się w to angażują.
   Wielkie brawo, za Wasz trud.
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017
« Odpowiedź #310 dnia: 29 Czerwiec, 2017, 09:23 »
Dzisiaj jedna osoba z Warszawy przysłała mi zdjęcie plakatu w autobusie, więc wiemy na pewno, że jeżdżą. Niestety dopiero teraz zwrócono nam uwagę, że na plakat wkradł się błąd, który pozostał niezauważony przed wysłaniem do druku - wymieniając daty końca napisaliśmy 1924 zamiast 1925. Piszę o tym bo wiem że pewnie znajdzie się jakiś fanatyczny Świadek Jehowy który zwróci na to uwagę ogłaszając dumnie, że "odstępcy kłamią". Warto wtedy zwrócić uwagę na to, że to zwykła literówka i niech w takim razie tłumaczy się z fałszywego proroctwa roku 1925 skoro już podjął ten temat.

Pitekantrop: niestety nie mamy nikogo, kto by zgłosił się do robienia korekty językowej/interpunkcji w materiałach, które produkujemy. Chętnie przyjmiemy ofertę pomocy od kogoś, kto czuje się na siłach, by podjąć się takiego zadania.
« Ostatnia zmiana: 29 Czerwiec, 2017, 09:28 wysłana przez mav »


Offline Roszada

Odp: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017
« Odpowiedź #311 dnia: 29 Czerwiec, 2017, 09:30 »
Cytuj
Niestety dopiero teraz zwrócono nam uwagę, że na plakat wkradł się błąd, który pozostał niezauważony przed wysłaniem do druku - wymieniając daty końca napisaliśmy 1924 zamiast 1925.
To nie jest wielki błąd, bo rok 1925 miał być dla proroków, a rok 1924 dla pomazańców:

„Członkowie pierwotnego ostatka, którzy przeżyli doświadczenia pierwszej wojny światowej, przytaczali zwykle Psalm 50:5: (...). Myśleli oni, że tylko ci święci mają być zgromadzeni czyli zabrani przed Armagedonem (...). Napomykano nawet, że to zebranie takich duchowych świętych mogłoby się skończyć w roku 1924, po czym nastąpiłoby uświetnienie w niebie tych pomazanych, spłodzonych z ducha naśladowców Chrystusa. /Zobacz Strażnicę ang. z 1 stycznia 1924 r. paragr. 11-32/” (Strażnica Nr 6, 1952 s. 9 [ang. 15.12 1951]).

Zresztą oni różne przeliczniki stosowali:

„Liczba dziesięć jest często używana w Piśmie Świętem, przeto oczywista, że jest z tą liczbą połączone jakieś znaczenie. (...) Dziesięć lat jest od roku 1914 do 1924. Gdyby Żydzi znajdowali się na swej ojczystej ziemi, moglibyśmy się spodziewać, że trąbiliby w trąby jubileuszowe około 1-go października w roku 1924, obwołując rok 1925 jubileuszowym” (Strażnica 01.03 1925 s. 70 [ang. 15.02 1925]).

„(...) bo jeszcze pięć lat [od 1919 lub 1920 do 1924 lub 1925] głodu [słuchania słowa Bożego] będzie, abyś od niedostatku nie zginął (...) 1 Moj. 45:9-11” (Brzask Tysiąclecia i Zwiastun obecności Chrystusa Nr 2 [wrzesień], 1918  s. 27).

„Jeżeli możemy wnosić, że żniwo klasy pszenicy, mianowicie świętych, rozpoczęło się z wtórą obecnością naszego Pana w roku 1874, zatem czy nie byłoby właściwem wnioskować, iż to żniwo ma trwać pięćdziesiąt symbolicznych dni, albo pięćdziesiąt literalnych lat? Jeżeli tak, możemy zatem spodziewać się, że żniwo to zakończy się pięćdziesiąt lat później po roku 1874, lub też skończy się w roku 1924. (...) O ile ta kalkulacja jest właściwą, oznacza to, że wybór rodziny królewskiej ma być uzupełniony z końcem roku 1924. I jeżeli to się ma tak stać, wtedy z ufnością święci obecnie na ziemi mogą obwieszczać z otwarciem się tego roku: »Przybliżyło się królestwo niebieskie« albowiem wszyscy członkowie rodziny królewskiej są na uzupełnieniu” (Strażnica 15.01 1924 s. 21 [ang. 01.01 1924]);

Pogląd na rok 1924 jest wzniosły. Jest pobudzający. Niesie pociechę. Radujcie się zatem synowie Boży, mający nadzieję być królami, gdy ogłaszacie światu poselstwo o wybawieniu, »Przybliżyło się królestwo niebieskie«” (Strażnica 15.01 1924 s. 24 [ang. 01.01 1924]);

Nie jest tak źle. :)
W rachubę wchodził 1924, 1925 i 1926. ;D


Offline gangas

Odp: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017
« Odpowiedź #312 dnia: 29 Czerwiec, 2017, 09:47 »
Nawet księgarnie są z nami? Jak to możliwe? Coraz bardziej podoba mi się w tym kraju ;)

A co sie dziwisz mamy błogosławieństwo ;D ;D ;D ;D ;D
Jutro to dziś tyle że jutro.


Tusia

  • Gość
Odp: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017
« Odpowiedź #313 dnia: 29 Czerwiec, 2017, 11:00 »
 8-)



Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017
« Odpowiedź #314 dnia: 29 Czerwiec, 2017, 11:38 »
Fotka którą otrzymałem dzisiaj: