Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017  (Przeczytany 119065 razy)

Offline Helleboris

Odp: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017
« Odpowiedź #165 dnia: 07 Czerwiec, 2017, 13:50 »
Z dokumentu o Fordzie najważniejsza jest ta tabelka. Trzeba tylko uzyskać w jakiś sposób potwierdzenie, że to jest oryginalny dokument
"To repeat the same action and expect different results is madness."


Offline Trinity

Odp: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017
« Odpowiedź #166 dnia: 07 Czerwiec, 2017, 13:56 »
Z dokumentu o Fordzie najważniejsza jest ta tabelka. Trzeba tylko uzyskać w jakiś sposób potwierdzenie, że to jest oryginalny dokument

kochana więcej danych
bo moherowy elektorat nie dość że nie zna angielskiego to jeszcze nie ma zwoju w mózgu żeby pomyśleć że WTS jest w jakimś rankingu


Offline Helleboris

Odp: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017
« Odpowiedź #167 dnia: 07 Czerwiec, 2017, 14:07 »
Wiem o tym. Nie ma szans żeby znaleźć ten dokument po polsku a przetłumaczenie tego u tłumacza przysięgłego to będzie ogromny koszt i czas. Bo trzeba przetłumaczyć cały raport, jest bardzo obszerny. Nie wiem czy da się zamieścić taką informację na ulotce tak żeby była wiarygodna. Myślę raczej żeby zrobić bardziej obszerną prezentację lub broszurę na ten temat w wydaniu internetowym. Na to trzeba więcej czasu
"To repeat the same action and expect different results is madness."


Offline CEGŁA

Odp: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017
« Odpowiedź #168 dnia: 07 Czerwiec, 2017, 14:20 »
Z dokumentu o Fordzie najważniejsza jest ta tabelka. Trzeba tylko uzyskać w jakiś sposób potwierdzenie, że to jest oryginalny dokument

Na temat inwestowania w nazistów:
Głosiciele Królestwa Bożego str. 641



Bardzo ciekawy artykuł ze "Słowo nadziei" o roku 1975
http://www.sn.org.pl/chronologia_straznicy_1975
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwiec, 2017, 14:22 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline M

Odp: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017
« Odpowiedź #169 dnia: 07 Czerwiec, 2017, 14:30 »
Cytat: Głosiciele Królestwa Bożego
(...). Niektórzy mieli ogromne wyrzuty sumienia.

I znowu ci tajemniczy "niektórzy", tak samo jak w wypadku 1975. Nie powiedzą wprost, że robiło to kierownictwo ŚJ, tylko robili to "niektórzy". Szeregowy świadek czytając to pomyśli sobie o jakichś słabo duchowych braciach z tamtego okresu i wszystko gra.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017
« Odpowiedź #170 dnia: 07 Czerwiec, 2017, 15:04 »
Wiem o tym. Nie ma szans żeby znaleźć ten dokument po polsku a przetłumaczenie tego u tłumacza przysięgłego to będzie ogromny koszt i czas. Bo trzeba przetłumaczyć cały raport, jest bardzo obszerny. Nie wiem czy da się zamieścić taką informację na ulotce tak żeby była wiarygodna. Myślę raczej żeby zrobić bardziej obszerną prezentację lub broszurę na ten temat w wydaniu internetowym. Na to trzeba więcej czasu
Tłumaczenie jednej strony to 50pln więc koszt duży.
Czy gdyby ten raport był po polsku to by ktoś z nas go przeczytał?   Bardzo wątpię  :)

Nie potrzeba wydawać wielkich ksiąg precyzyjnie omawiających grzechy organizacji. Ulotka to przystawka zaostrzająca apetyt. Jest tabelka więc umieśćmy ją na ulotce i więcej informacji znajdą chętni na stronie i w internecie.

Tak samo kwestia ONZ nie potrzeba elaboratów omawiających sprawę tylko jedno dwa zdania jakiś skanik dokumentu i kto chce to doczyta w necie dziś albo za rok bo będzie mu to w głowie siedzieć.

Oczywiście ulotka nie zamyka drogi do zrobienia broszury,książki,filmu itp.


Offline CEGŁA

Odp: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017
« Odpowiedź #171 dnia: 07 Czerwiec, 2017, 17:17 »
Jakby ktoś był zainteresowany - str. nr 10/1974 o roku 1975 - wyd. angielskie




Przetłumaczoy tekst:

"JAK UŻYWASZ SWOJEGO ŻYCIA"
"Starannie i z modlitwą analizując nasze własne możliwości, możemy także odkryć to, że jesteśmy wstanie przeznaczyć więcej czasu oraz energii na głoszenie podczas finałowego okresu przed zakończeniem obecnego systemu. Wielu z naszych braci i sióstr właśnie tak czyni. Widać to po gwałtownie wzrastającej licznie pionierów.

Tak, od lata 1973 roku, każdego miesiąca była nowa najwyższa wśród pionierów. Obecnie jest 20,394 regularnych i specjalnych pionierów w Stanach Zjednoczonych, i cały czas liczba ta rośnie. To jest więcej o 5,190 niż w Lutym 1973! Trzydziesto-cztero procentowy wzrost! Czy to nie rozgrzewa naszych serc? Sprawozdania donoszą o braciach sprzedających swoje domy i posiadłości, oraz o tym, że planują resztę swoich dni w tym starym systemie, spędzić w służbie pionierskiej. Z pewnością jest to najwspanialsza droga do spędzenia krótkiego pozostałego czasu zanim ten niegodziwy system się zakończy - 1Jana 2:17"

Polski odpowiednik z niewiadomych powodów pomija słowa o “sprzedających swoje domy i własność”

Trzeba by to było wydrukować i rozdawać na kongresie 2017 podczas ostatniego przemówienia w niedzielę ;P
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Asturia

Odp: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017
« Odpowiedź #172 dnia: 07 Czerwiec, 2017, 17:32 »
a betonowy świadek po przeczytaniu zapyta:
A gdzie tu jest mowa, że koniec nadejdzie 1975?

to że posprzedawali domy, to jeszcze nic nie znaczy, nawet dziś świadkowie sprzedają domy i posiadłości aby poświęcić się pionerowaniu, a konkretnej daty nie mają na ten moment, jak dla mnie ten artykuł to mniej przekonujący, ale na szczęście są lepsze artykuły gdzie niewolnik bardziej sprecyzuje datę 1975 rok, i ta manipulacja jest wyraźnie widoczna niż w tym artykule.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017
« Odpowiedź #173 dnia: 07 Czerwiec, 2017, 17:32 »
Genialny pomysł z rozdawaniem ulotek. Proponuję aby wykonać kilka plakatów z fotokopią i tłumaczeniem wytłuszczając głównemyśli i przy wyjsciu w niedzielę stać i pokazywać.

Ulotki będą trudne do wręczenia w związku z presją otoczenia.

Wiadomo na stronie przerywamymilczenie warto zrobić GALERIĘ ULOTEK  8-)


Offline Helleboris

Odp: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017
« Odpowiedź #174 dnia: 07 Czerwiec, 2017, 17:37 »
Moja babcia jest w organizacji od lat pięćdziesiątych. Niestety nie mam szans żeby dorwać się do jej literatury i notatek. A szkoda, bo mogłabym znaleźć istne perełki
"To repeat the same action and expect different results is madness."


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017
« Odpowiedź #175 dnia: 07 Czerwiec, 2017, 17:42 »
Jakby ktoś był zainteresowany - str. nr 10/1974 o roku 1975 - wyd. angielskie

O nie, to materiał spreparowany przez odstępców!
Na szczęście to samo można znaleźć w Watchtower Library EN, gdzie są NSK od 1970 roku :D


Offline Trinity

Odp: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017
« Odpowiedź #176 dnia: 07 Czerwiec, 2017, 17:57 »
Moja babcia jest w organizacji od lat pięćdziesiątych. Niestety nie mam szans żeby dorwać się do jej literatury i notatek. A szkoda, bo mogłabym znaleźć istne perełki

zrób coś kochana

babcia to inny wymiar
powiedz że jej odkurzysz albo
posprzątasz
rozmiekczysz ją i hop do biblioteczki
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwiec, 2017, 18:09 wysłana przez Trinity »


Offline Helleboris

Odp: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017
« Odpowiedź #177 dnia: 07 Czerwiec, 2017, 18:09 »
Niestety babcia jest osobą leżącą i nie opuszcza pokoju. Jedyna możliwość to przeszukanie biblioteczki jak wywiozą ja na dwór na wózku inwalidzkim
"To repeat the same action and expect different results is madness."


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017
« Odpowiedź #178 dnia: 07 Czerwiec, 2017, 18:50 »
Niestety babcia jest osobą leżącą i nie opuszcza pokoju. Jedyna możliwość to przeszukanie biblioteczki jak wywiozą ja na dwór na wózku inwalidzkim
Przypilnuj skarbów jak babcia się np. wyprowadzi na stałe np. do domu opieki albo coś w tym stylu.
Dla wielu szeregowych świadków będzie całe to archiwum zbyteczne ponieważ mają płytki i światło świeci jaśniej...


Offline CEGŁA

Odp: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017
« Odpowiedź #179 dnia: 07 Czerwiec, 2017, 19:30 »
a betonowy świadek po przeczytaniu zapyta:
A gdzie tu jest mowa, że koniec nadejdzie 1975?

to że posprzedawali domy, to jeszcze nic nie znaczy, nawet dziś świadkowie sprzedają domy i posiadłości aby poświęcić się pionerowaniu, a konkretnej daty nie mają na ten moment, jak dla mnie ten artykuł to mniej przekonujący, ale na szczęście są lepsze artykuły gdzie niewolnik bardziej sprecyzuje datę 1975 rok, i ta manipulacja jest wyraźnie widoczna niż w tym artykule.

A co Ty gadasz, że nie jest przekonujące. Zajeb... jest przekonujące. Obejrzyj sobie filmik z kongresu 2017 gdzie brat, który to opowiada stwierdza, że niektórzy mieli zbyt wielkie oczekiwania co do roku 1975, że nawet domy sprzedali i poszli w teren, twierdząc tym samym że Strażnica nie ma nic z tym wspólnego. Tu masz dowód na to, że oni takie działania popierali, więc to jest mocna rzecz.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.