Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Przebudźcie się! Nr 4, 2017  (Przeczytany 2027 razy)

Offline Roszada

Przebudźcie się! Nr 4, 2017
« dnia: 04 Maj, 2017, 20:45 »
Przebudźcie się! Nr 4, 2017 opublikowane:

https://www.jw.org/pl/publikacje/czasopisma/

Co tam nowego panie dziejku? :)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Przebudźcie się! Nr 4, 2017
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Maj, 2017, 20:53 »
Czy nie masz za dużo zajęć? - już wiem co będzie w środku ;-) Zrezygnuj z wygód i zajmij się głoszeniem.

A poza tym nic nie ma


Offline Roszada

Odp: Przebudźcie się! Nr 4, 2017
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Maj, 2017, 20:57 »
Ja też widzę, że to czasopismo nadaje się do likwidacji wraz z nowym 2018 rokiem. :)
Niech im ktoś to napisze. ;)


Tusia

  • Gość
Odp: Przebudźcie się! Nr 4, 2017
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Maj, 2017, 13:47 »
Ja też widzę, że to czasopismo nadaje się do likwidacji wraz z nowym 2018 rokiem. :)
Niech im ktoś to napisze. ;)

Już napisałeś. Oni to czytają.  ;D


DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: Przebudźcie się! Nr 4, 2017
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Maj, 2017, 14:27 »
Czy nie masz za dużo zajęć..zebrania dwa razy w tygodniu,zbiórka dwa razy w tygodniu.
Średnia w służbie najlepiej 10h..
Sprzątanie sali po zebraniu..
Przygotowanie się do strażnicy..
Broadcasting i rodzinne wielbienie..
Punkt w szkole teokratycznej..
Obsługa i wzmożone wysiłki w tygodniu..
Kampania z zaproszeniami..
Pamiątka..
Zgromadzenia regionalne i obwodowe..
Nie nie mam za dużo zajęć jestem wolnym człowiekiem..
Bo poznałem prawdę o Jehowie dzięki niewolnikowi..


Offline Overthinker

Odp: Przebudźcie się! Nr 4, 2017
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Maj, 2017, 22:44 »
https://www.jw.org/pl/publikacje/czasopisma/przebudzcie-sie-nr4-2017-sierpien/czy-nie-za-duzo-zajec/

Cytuj
Czy nie masz za dużo zajęć?
Tytuł głównego artykułu intryguje, zachęca do zajrzenia ale i wprowadza w błąd co do treści. Kolejna sztuczka manipulacyjna WTS.
Treść główna początkowo nakreśla wyolbrzymiony problem: materializm i pracoholizm. Zasugerowano że jest to jedyna przyczyna braku czasu u ludzi, bardzo wybiórcze spojrzenie.

Cytuj
Wielu respondentów stwierdziło, że trudno jest im sprostać wymaganiom pracy zawodowej i życia rodzinnego. Jako przyczyny wymieniali większą ilość obowiązków zawodowych i domowych, rosnące wydatki oraz wydłużony czas pracy. Na przykład w Stanach Zjednoczonych osoby zatrudnione na pełen etat pracowały średnio 47 godzin tygodniowo. A blisko jedna piąta odpowiadała, że tygodniowo poświęca na pracę 60 lub nawet więcej godzin!
Oczywiście nie mogło zabraknąć psychologii tłumu. Powoływanie się na anonimowych respondentów, jako wiarygodne źródło informacji to typowa metoda Towarzystwa. Budują zaufanie do siebie bazując na skłonności ludzi do lubienia podobieństw. Naturalne jest, że lubimy podobnych do siebie, a czytając coś z czym się sami zgadzamy, budujemy sympatię do źródła przekazu danej informacji. Efekt wzmacnia się jeśli wśród wielu bzdur, umieszczone są prawdziwie wartościowe i uniwersalne fragmenty, budujące wiarygodność źródła. U naiwnych osób schemat realizuje się poza świadomością.


Na końcu podano cudowne rozwiązanie powyższego wyimaginowanego problemu:
(Kursywą zaznaczyłem delikatny szantaż emocjonalny.)
Cytuj
Podsumowując, zadaj sobie pytania: „Czego oczekuję od życia? Czego chcę dla mojej rodziny?”. Jeśli zależy ci na szczęściu oraz prowadzeniu bardziej satysfakcjonującego życia, ustal hierarchię wartości zgodną ze sprawdzonymi radami z Biblii.

Inaczej mówiąc: "Jeśli zależy Ci na szczęściu własnej rodziny to dowiedz się jakie są rady w Biblii". Większość ludzi naturalnie troszczy się o bliskich. Czytelnik podświadomie zgodzi się że zależy mu na szczęściu własnej rodziny, a Świadkowie Jehowy mają wszystko czego potrzebuje do rozwiązania swoich problemów. Po niedługim czasie odwiedziny ponowne, propozycja studium i zgoda na cotygodniową indoktrynację. Mechanizm jest niesamowicie przemyślany.

Sam poziom artykułu przypomina mi gazetę Fakt.
- Dzień dobry, czy przypadkiem nie jest Pani oszustką?
- Ależ skąd! - powiedziała Strażnica.
Podczas gdy ona jest.


Offline iwcik

Odp: Przebudźcie się! Nr 4, 2017
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Maj, 2017, 08:40 »
Przeczytałam "Czy nie masz za dużo ZDJĘĆ"
i serio się wystraszyłam
bo ja mam mega dużo zdjęć!
« Ostatnia zmiana: 06 Maj, 2017, 08:42 wysłana przez iwcik »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Przebudźcie się! Nr 4, 2017
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Maj, 2017, 08:47 »
Przeczytałam "Czy nie masz za dużo ZDJĘĆ"
i serio się wystraszyłam
bo ja mam mega dużo zdjęć!

Nie przejmuj się, to zwykłe zboczenie zawodowe ;)