Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: milion USD za obronę nauczania strażnicowego  (Przeczytany 2371 razy)

Offline Sebastian

milion USD za obronę nauczania strażnicowego
« dnia: 02 Maj, 2017, 23:03 »
na wstępie zaznaczam, że nie są to żadne kpinki, propozycja jest 100% poważna.

Jak (dzięki Włodkowi Bednarskiemu) wiadomo, C. T. Russell w roku 1911 proponował „10 dolarów” za tekst z Biblii o Trójcy Świętej, gdy do niego zwrócono się następująco: „Proszę podać twój pogląd na Trójcę”:

„Lecz powiem, że ja nie znalazłem żadnego tekstu Pisma Świętego od księgi Rodzaju do Objawienia, któryby wzmiankował o Trójcy, a jeżeli ktokolwiek znalazł taki tekst, miałby on wielką wartość dla mnie, więc chciałbym wiedzieć gdzie się znajduje. Za taki tekst zaraz dałbym dziesięć dolarów. Ja nie mogę znaleźć żadnych odnośników do Trójcy w Biblii. (...) Ja wierzę we wszystko, co mówi Biblia. A jeżeli ktokolwiek znajdzie tekst, który mówi o Trójcy ja będę i w to wierzył” (Co kaznodzieja Russell odpowiadał na zadawane jemu liczne pytania 1947 [ang. 1917] s. 627-628).

Jak (dzięki Włodkowi Bednarskiemu) wiadomo, na początku lat 20-tych XX wieku wśród Polonii w USA wydano traktat zatytułowany „Nagroda za Obronę Wiary Rzymsko-Katolickiej $1500.00”. W nim w punkcie piętnastym o Trójcy Świętej napisano:

„Kto da dowód, że jest jeden Bóg w trzech osobach czyli trójca, dostanie sto dolarów” (s. 2).

Nawiązując do tych wzorców, ja, Sebastian Turkowski, ogłaszam, że oferuję nie dziesięć dolarów i nie sto dolarów, ale 1.000.000 USD (słownie: jeden milion dolarów amerykańskich) osobie, która przedstawi mi jeden werset biblijny mówiący o "frakcjach krwi".

werset musi pochodzić z jednej z 66 ksiąg biblijnych uznawanych przez świadków Jehowy za natchnione a źródłem musi być dowolny rękopis biblijny pochodzący najpóźniej z 312 r.n.e.

Czy są chętni?!
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: milion USD za obronę nauczania strażnicowego
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Maj, 2017, 23:15 »
Takich milionów można więcej zaoferować:

za pokazanie wprost w Biblii roku 1914
za pokazanie wyboru niewolnika w 1919
za pokazanie choć jednej daty z XX wieku w Apokalipsie


Offline Krystian

Odp: milion USD za obronę nauczania strażnicowego
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Maj, 2017, 00:37 »
Sebastianie wymyśloną trójcę nie ma sensu obalać tak jak wiele nauk sprzecznych z Biblią.
Pytasz o naukę CK o " frakcjach krwi "
Oni wystarczająco bzdur napisali o biblijnym niby zakazie transfuzji.
Na innym forum poruszam nauki CK.
Myślę, że warto czasem, napisać i na innym forum, aby pokazać nauki CK. To forum nie wszyscy znają.

http://dyskusjebiblijne.info.pl/showthread.php?tid=291
« Ostatnia zmiana: 03 Maj, 2017, 00:41 wysłana przez Krystian »
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline salvat

Odp: milion USD za obronę nauczania strażnicowego
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Maj, 2017, 11:38 »
Zastanawiam się po kiego grzyba zakładałeś ten temat.
Użytkownicy forum i bez twojej propozycji wiedzą, że nie ma takich wersetów.
Takie pisanie dla nabijania sobie ilości postów, które nic nie wnoszą zaśmieca to forum podobnie jak tytuły super filmików wrzucanych na YT. Oglądasz i okazuje się że to fake. Podobnie jest z tym wątkiem - tytuł milion dolców...

Jedyne co możesz REALNIE liczyć w swoim posiadaniu w milionach to komórki organizmu.
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline Jozue

Odp: milion USD za obronę nauczania strażnicowego
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Maj, 2017, 11:48 »
W "obronie" frakcji krwi posłużę się przykładem zasłyszanym na jednym z wykładów.
Załóżmy że Bóg zabronił pić kawy. Ale jednocześnie nie ma zakazu pić wody i mleka, które to można wyodrębnić z tej kawy.
I podobnie jest krwią.
Numer mojego konta gdzie możesz przelać milion dolarów podam na priv :D
"Kiedy wszyscy widzą, że król jest nagi, wtedy trudno mu ukryć, że ma poddanych gdzieś."


Offline Światus

Odp: milion USD za obronę nauczania strażnicowego
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Maj, 2017, 14:36 »
W "obronie" frakcji krwi posłużę się przykładem zasłyszanym na jednym z wykładów.
Załóżmy że Bóg zabronił pić kawy. Ale jednocześnie nie ma zakazu pić wody i mleka, które to można wyodrębnić z tej kawy.
I podobnie jest krwią.
Numer mojego konta gdzie możesz przelać milion dolarów podam na priv :D

Ta teoria powinna zostać zgłoszona do jakiejś "specjalnej" Nagrody, za wyodrębnienie MLEKA z KAWY. I zrobienie Wody z Mózgu...  ;D
« Ostatnia zmiana: 03 Maj, 2017, 14:42 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: milion USD za obronę nauczania strażnicowego
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Maj, 2017, 14:41 »
Ta teoria powinna zostać zgłoszona do jakiejś "specjalnej" Nagrody, za wyodrębnienie MLEKA z KAWY  ;D
Ale to była kawa z mlekiem.
No i wtedy odciągnął. :)


Offline Światus

Odp: milion USD za obronę nauczania strażnicowego
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Maj, 2017, 14:44 »
Ale to była kawa z mlekiem.
No i wtedy odciągnął. :)

Taki Kawowy Kopciuszek  ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Sebastian

Odp: milion USD za obronę nauczania strażnicowego
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Maj, 2017, 15:26 »
Numer mojego konta gdzie możesz przelać milion dolarów podam na priv :D
nie ma sprawy, podaj mi jeszcze tylko która spośród 66 ksiąg biblijnych zawiera werset mówiący o kawie i o mleku oraz który z rękopisów biblijnych sprzed 312 r.n.e. zawiera werset mówiący o wyodrębnianiu mleka z kawy.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: milion USD za obronę nauczania strażnicowego
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Maj, 2017, 19:13 »
Sebastianie wymyśloną trójcę nie ma sensu obalać tak jak wiele nauk sprzecznych z Biblią.
A jaką ty masz wymyśloną naukę np. o kościele, który istnieje już w Dziejach, łącznie ze starszymi i diakonami?

Nauka o "trójcy" u ciebie jest: "w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego" (Mt 28:19).
Ja tu widzę trzy. Trójca jak drut. Jak nie chcesz słowa trójca to niech ci będzie triada. Nawet jeśli tylko dwie osoby i jedna moc, to i tak 2 + 1. ;D