Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pierwszy łotr - co się z nim stało?  (Przeczytany 4085 razy)

Offline Roszada

Odp: Pierwszy łotr - co się z nim stało?
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Kwiecień, 2017, 20:15 »
Oto treść takiej ich negacji z roku 1923:

„Jeden z tych łotrów lżył Pana. Być może, iż ten reprezentował klasę kozłów. Zaś ten drugi odezwał się łagodnie do Pana, prosząc Go, by pamiętał o nim w królestwie swojem; i za to Jezus rzekł mu: "Zaprawdę powiadam tobie dziś, będziesz ze mną w raju." Nie obiecał mu żywota wiecznego lecz przyrzekł; iż będzie miał sposobność ubiegać się o to życie za Jego panowania. Podajemy myśl, że ten drugi łotr, który nie okazał skruchy, może reprezentować klasę która w Tysiącleciu nie otrzyma dalszej sposobności ubiegania się o żywot, ponieważ dobrowolnie odrzuciła Prawdę teraz i nie okazała żadnej cechy, wskazującej na to, iż jest godną życia.” (Strażnica 15.11 1923 s. 345).

Ale idą w zaparte.
Natomiast o dziwo, wbrew Russelowi, drugiego łotra zaliczyli, pewnie pierwszy raz, do kozłów. :)


Offline josh82

Odp: Pierwszy łotr - co się z nim stało?
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Kwiecień, 2017, 20:29 »
Dla tego zrezygnowałem ze studium.  Mówisz im 2+2=4 ("Będziesz ze mną w Raju"), a oni tłumaczą ci różnymi pokrętnymi drogami, że 2+2=5 (będzie miał szansę ubiegania się o raj). Człowiek, wie, że ma rację i potrafi to wykazać, a kiedy im kończą się argumenty po prostu wmawiają ci, że jesteś arogancki i brakuje ci pokory...  Na każdym studium to słyszałem.


Offline Roszada

Odp: Pierwszy łotr - co się z nim stało?
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Kwiecień, 2017, 20:45 »
Dla tego zrezygnowałem ze studium.  Mówisz im 2+2=4 ("Będziesz ze mną w Raju"), a oni tłumaczą ci różnymi pokrętnymi drogami, że 2+2=5 (będzie miał szansę ubiegania się o raj). Człowiek, wie, że ma rację i potrafi to wykazać, a kiedy im kończą się argumenty po prostu wmawiają ci, że jesteś arogancki i brakuje ci pokory...  Na każdym studium to słyszałem.
Dlatego się im mówi: dajcie mi książkę, sam sobie poczytam, a jak nie będę czegoś wiedział to się was zapytam.
Tylko najgorzej jak ktoś nie zna biblijnego ABC, to wtedy zdany jest na ich łaskę. :-\


Offline Roszada

Odp: Pierwszy łotr - co się z nim stało?
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Kwiecień, 2017, 19:25 »
Są też takie oto słowa jakby zrównujące obu łotrów:

„Złoczyńca nie poszedł do nieba czy do raju tego dnia, ale poszedł do grobu (...) Nie tylko ten złoczyńca, ale również inni złoczyńcy mogą uzyskać życie wieczne na warunkach posłuszeństwa Boskiemu prawu sprawiedliwości i miłości. Jeśli tego nie uczynią, umrą wtórą śmiercią” („Co powiedział Pastor Russell” 2015 s. 764).