Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Żądanie sprostowania nieprawdziwej informacji, Strażnica zniesławia.  (Przeczytany 2148 razy)

Offline gedeon

Żądanie sprostowania nieprawdziwej informacji, Strażnica zniesławia.

Cytuj
Po ukazaniu się w Strażnicy z dnia 15 kwietnia 2015 roku artykułu pt. "Dlaczego wykluczenie świadczy o miłości?", osoby, które zostały w tym artykule pomówione o czyny powodujące utratę ich dobrego imienia, cytuję:

    Do wykluczenia kogoś ze społeczności Świadków Jehowy dochodzi wtedy, gdy jednocześnie wystąpią dwa czynniki. Po pierwsze, ochrzczony Świadek popełni poważny grzech. Po drugie, nie okaże za niego skruchy.
    Chociaż Jehowa nie wymaga od swych sług doskonałości, to oczekuje, że będą trzymać się Jego wzorca świętości. Na przykład nakazuje nam wystrzegać się takich poważnych grzechów, jak: niemoralność płciowa, bałwochwalstwo, kradzież, zdzierstwo, morderstwo i spirytyzm (1 Kor. 6:9, 10; Obj. 21:8).

mają jeszcze możliwość do dnia 6 maja 2015 roku złożyć do redaktora tego czasopisma wniosek o sprostowanie (Prawo Prasowe - Ustawa z dnia 26 stycznia 1984 roku z późniejszymi zmianami).
Po szczegółowy opis wymagań jakie powinno spełniać takowe sprostowanie odsyłam do art. 31a, 32 i 33 w/w Ustawy.  Zainteresowani tym sprostowaniem mogą skorzystać z tej możliwości lub nie. Nikt tego za nich nie może uczynić. Samo narzekanie ma niewielką wartość, zgodnie z przysłowiem "z mówienia dzieci nie ma". Osobną kwestią jest podleganie Strażnicy pod Prawo Prasowe, ale ponieważ do tej pory nikt nie stwierdził, że nie podlega na podstawie art. 9 pkt 4 , nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z tej możliwości jaką ono daje.
http://komitetsadowniczy.blogspot.com/2015/04/sprostowanie-nieprawdziwej-informacji.html
« Ostatnia zmiana: 30 Kwiecień, 2015, 13:07 wysłana przez gedeon »


Offline Janosik

Odp: Żądanie sprostowania nieprawdziwej informacji, Strażnica zniesławia.
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Kwiecień, 2015, 13:02 »
I bardzo dobrze trzeba wziazc się za nich. Tam jest powiedziane skrucha za grzech. Ale jesli ktos grzechu nie popełnił to za co niby ma okazać skruch. Tam jest manipulacja. Oni twierdz jakoby wykluczali tylko za grzech to jest jawne kłamstwo. Osoby które same odeszły traktują z pogarda.
Jestem homofobem.


Offline gedeon

Odp: Żądanie sprostowania nieprawdziwej informacji, Strażnica zniesławia.
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Kwiecień, 2015, 13:20 »
Stowarzyszenie Wyzwoleni podejmie stosowne kroki w trybie prasowym.
Ja np. miałem postawiony zarzut odstępstwa, mam to udokumentowane, to dlaczego mam być uznany za niegodziwca.


Offline Weteran

Odp: Żądanie sprostowania nieprawdziwej informacji, Strażnica zniesławia.
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Kwiecień, 2015, 14:55 »
Stowarzyszenie Wyzwoleni podejmie stosowne kroki w trybie prasowym.
Ja np. miałem postawiony zarzut odstępstwa, mam to udokumentowane, to dlaczego mam być uznany za niegodziwca.

Zresztą zarzut odstępstwa jest też kalumnią, bo u nich zawsze chodzi o odstępstwo od ich "prawd", a nie od Biblii. TO ONI SĄ ODSTĘPCAMI!
Odstąpienie od odstępców nie moze być zatem odstępstwem
.
« Ostatnia zmiana: 30 Kwiecień, 2015, 15:00 wysłana przez gedeon »
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS