Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam...  (Przeczytany 3743 razy)

Offline Kamila

Witam...
« dnia: 13 Kwiecień, 2017, 16:37 »
Uhhhh!
Trudno mi się przedstawić, niezbyt biegle posługuje się rodzimą polszczyzną bo odkąd miałam osiem lat mieszkam we Włoszech, więc wszelkie szkoły i uczelnie na które uczęszczałam były nie po polsku. Tak mi przykro ale będziecie musieli przymknąć oko na moje błędy i borykania się z poprawnym pisaniem.

A więc...
Kto ty jesteś? Polak mały...nie, wróć!
Jestem Polką z Warszawskiej Pragi, która jako małe dziecko została zabrana do Włoch przez matulkę zostawiając tatę w kochającym uścisku jego mamy i sióstr które przeszły w tych latach (lata osiemdziesiąte) na piękny i fascynujący wóz wiodący do strażnicy i z tąd do nowego świata na ziemi i takie inne piękne bajubajbajeczki.
Wkrótce moja rodzina została tak podzielona. Z jednej strony mama & Co, fanatycy katolicy, a 1800 km dalej druga część rodziny, świadkowie jechowy. Jak byłam mała nasze spotkania zawsze były permeowane nasuwaniem biblijnych pouczań i starań aby zdobyć mnie do grona owieczek. (Tej małej trzody. Żadnych namaszczonych na horyzoncie. Jak mitologiczne figury zza siedmiu gór i siedmiu lasów.)

Co potem nastąpiło?
Historia będzie długa, iskiereczka mruga, ale nie skończona jeszcze bajka.
Po mału opowiem, a mam dużo do opowiedzenia.

Mam nadzieję że będę mogła w tym forum poznać ciekawe osoby i pomóc kiedy trzeba, czy wsparciem, czy radą, czy bodajże tylko miłym uśmiechem i wirtualnym uściskiem.

P.S. Tu we Włoszech uczestniczyłam przez wiele wiele lat w dyskusjach najważniejszego tam forum o ŚJ, uczestniczyłam w manifestacjach informujących o ciemnych stronach tej sekty a poprzednio byłam oszczycona możliwością uczęszczania do szkoły teokratycznej tutejszego zboru jako utalentowana uczennica i gorliwa, choć jeszcze nie ochrzczona, głosicielka.

Więc witam was serdecznie i jak powiedziałam...ciąg dalszy nastąpi.
Kiedy? Na pewno przed Harmagedonem, to przecie za progiem! ;-)


Offline A

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 258
  • Polubień: 1163
  • Nikt nie lubi, kiedy jego świat rozsypuje się.
Odp: Witam...
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Kwiecień, 2017, 16:40 »
Witaj.
...


Offline Salome

Odp: Witam...
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Kwiecień, 2017, 16:44 »
Molto bene, że jesteś tu z nami. Witaj Kamila :)
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Paula

Odp: Witam...
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Kwiecień, 2017, 16:49 »
Witaj Kamilo,
miło ze jestes z nami ...
Z mojej strony przyjaciela juz masz


Offline zenobia

Odp: Witam...
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Kwiecień, 2017, 16:52 »
CZESC Kamilu !


Offline Safari

Odp: Witam...
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Kwiecień, 2017, 16:55 »
Mi piace conoscerti. ;) Milo, ze piszesz :D
Jak wyglądają takie manifestacje we Wloszech? Wiem, ze macie naklejki na drzwi: Świadkom Jehowy dziękujemy" :D widziałam takie jak bylam we Wloszech i troche tam glosilam :D
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 519
  • Polubień: 14352
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Witam...
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Kwiecień, 2017, 17:14 »
Witaj wśród nas i czuj się tutaj jak najlepiej.  :)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Roszada

Odp: Witam...
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Kwiecień, 2017, 17:18 »
Witaj Kamila!

A odnośnie Twoich słów:

"uczestniczyłam w manifestacjach informujących o ciemnych stronach tej sekty"

Może zechciałabyś info z naszej polskiej manifestacji exŚJ zredagować po włosku!
Jeśli tak, to Iza i M oraz inne osoby wprowadzą Cię w zagadnienie.
:)


Offline HARNAŚ

Odp: Witam...
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Kwiecień, 2017, 18:42 »
HEJ Kamila. Pisz , udzielaj się , zawsze to dla nas jakaś egzotyka jakby nie mówić z ziemi włoskiej do Polski :)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Witam...
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Kwiecień, 2017, 18:52 »
Hejka :)


Offline Dietrich

Odp: Witam...
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Kwiecień, 2017, 18:55 »
Buongiorno Kamilo :)


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Witam...
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Kwiecień, 2017, 20:04 »
Witaj na naszej odstępczej planecie :)
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Kamila

Odp: Witam...
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Kwiecień, 2017, 20:09 »
Dziękuję wam wszystkim z całego serca za miłe powitanie!
Czuję się jakbym weszła do domu znajomej rodziny i została powitana gorącą herbatką i zaproszona do włożenia kapci dla gości, a wierzcie mi takie rzeczy spotyka się praktycznie tylko i wyłącznie w Polsce! A jakie to miłe!

Jeśli macie coś do przetłumaczenia na włoski, to proście a będzie wam dane. Postaram się znaleźć na wszystko czas. Chęci nie brakuje.
A jak chcecie zobaczyć coś o naszych manifestacjach w Mediolanie i w Rzymie to jest trochę materiałów i wywiadów na kanale YouTube infotdgeova (tak nazywa się strona i forum o którym mówiłam, założone przez Achille Lorenzi).

Dodam tylko jedno. Od dłuższego czasu przestałam się angażować w tych sprawach bo po prostu miałam już dość mówienia ciągle o ŚJ, moje życie z resztą nie obraca się tylko do okoła ich porąbanych błędnych i często okrutnych doktryn. Wasze forum jednak zainspirowało mnie, czytając wasze historie zdałam sobie sprawę że jeszcze dużo mogę zrobić, a nawet muszę. Więc dziękuje wam wszystkim za powitanie w waszym domu, postaram się dać swoje trzy grosze. A herbatka dla mnie bez cukru poproszę  :D
« Ostatnia zmiana: 13 Kwiecień, 2017, 20:12 wysłana przez Kamila »


Offline Vida

Odp: Witam...
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Kwiecień, 2017, 20:36 »
Dopiero co sama byłam witana, teraz witam i Ciebie :) Bardzo cieszy mnie, że codziennie jest tutaj coraz więcej osób :)


Offline Poziomka

Odp: Witam...
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Kwiecień, 2017, 21:15 »
Ciao! :)
Witaj serdecznie.