BYLI... OBECNI... > CICHE OWCE

Starsi do więzienia za niezgłaszanie przypadków pedofilii - nowa ustawa

<< < (18/18)

Polinux:

--- Cytat: Efektmotyla w 11 Maj, 2017, 14:53 ---To powiedział Stalin  :)

100% się zgadzam z tą akurat wypowiedzią Stalina  :)

--- Koniec cytatu ---

Tak naprawde to pierwszy  byl Karl Marx a o ile dobrze pamietam to padlo to stwierdzenie w Manifecie partii komunistycznej.

Nawiasem mowiac, bardzo ciekawa lektura.

Trinity:
dzięki Gorszycielu za przypomnienie gdzie był ten eksperyment i tobie Polinuxie za całe motto.
korzystałam dzisiaj z pięknego dnia i jeździłam na rowerze ;D

chcę wierzyć że jednak człowiek jest dobry a tylko nie sprzyjające warunki prowadzą do ,pierwotnych instynktów'
chyba lepiej mi się śpi jak tak myśle

może moja przygoda z religijnością tak mnie zdeterminowała że dziś będąc dorosłym człowiekiem mam jej poprostu dość.nigdy nie traktowałam jej jak kultury  tylko jak przystało na świadka ,grała na cały regulator'
a teraz gdy zobaczyłam jej całą jaskrawość uważam że jest mi niepotrzebna
nie chce robić czegoś bo tak mi nakazuje religia
albo czegoś zabrania
chcę być dobrym człowiekiem bo tak

Overthinker:

--- Cytat: Trinity w 11 Maj, 2017, 18:01 ---a teraz gdy zobaczyłam jej całą jaskrawość uważam że jest mi niepotrzebna
nie chce robić czegoś bo tak mi nakazuje religia
albo czegoś zabrania
chcę być dobrym człowiekiem bo tak

--- Koniec cytatu ---
Mam podobne przemyślenia. Irytowało mnie i denerwowało podejście większości ŚJ do czynienia dobra. Ich wewnętrzną motywacja do pomocy innym zwykle była bardzo płytka: bo ktoś tak rozkazuje(Bóg, Biblia lub starsi). Nie wynikało to z ich wnętrza i osobowości. Ośmielę się twierdzić, że wielu ŚJ zatraciło własny unikalny charakter pod wpływem mnóstwa nakazów i wymagań.
Przez jakiś czas przed wybudzeniem walczyłem w zborze o głębsze zrozumienie tego dobra. Powinno ono wypływać z ich wnętrza, być czymś całkiem naturalnym, odruchowym. Niestety szybko zrozumiałem bezcelowość takich działań, jak grochem o ścianę. W pędzie okrutnego wyścigu o przetrwanie, w niewoli Niewolnika Kłamliwego, ŚJ nie mają czasu na chwilę zadumy i refleksji nad własnym wnętrzem.

Fedorowicz:

--- Cytat: Overthinker w 11 Kwiecień, 2017, 17:44 ---..Jedyne czego się naprawdę boją to kary więzienia czy finansowe, oby prawo zadziałało.

--- Koniec cytatu ---
Samo sedno. Członek ciała kierowniczego zarządu korporacji pojechał do Rosji w obronie majątku. Gorzej było z przyjazdem do Australii w sprawie molestowanych dzieci. Maksymalizacja zysku stanowi cel nie tylko Strażnicy, ale każdej amerykańskiej prywatnej firmy, spółki handlowej i wiąże się historycznie z epoką wczesnego kapitalizmu. Oddajemy stery władzy nad nami miliarderom i milionerom, szefom korporacji, którzy mają własne cele, których ideologia niekoniecznie bierze pod uwagę interes czynnika ludzkiego i "zasoby ludzkie" bo i po co.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej