BYLI... OBECNI... > CICHE OWCE

Starsi do więzienia za niezgłaszanie przypadków pedofilii - nowa ustawa

(1/18) > >>

Jozue:
Teraz już starsi zboru nie mają wymówki.
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1751289,Prezydent-podpisal-ustawe-zaostrzajaca-kary-za-przestepstwa-wobec-dzieci

KaiserSoze:

--- Cytat: Jozue w 11 Kwiecień, 2017, 16:29 ---Teraz już starsi zboru nie mają wymówki.
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1751289,Prezydent-podpisal-ustawe-zaostrzajaca-kary-za-przestepstwa-wobec-dzieci

--- Koniec cytatu ---

O jak ja się cieszę :)
na wszelki wypadek:

--- Cytuj ---Nowelizacja wprowadza obowiązek zawiadomienia o przestępstwie wobec dziecka - niepowiadomienie o tym będzie podlegać karze do trzech lat więzienia.
--- Koniec cytatu ---

Jozue:
Pan Prezydent to ma wyczucie. Taki prezent na Pamiątkę :)

M:
Idąc w szczegóły, zgodnie z informacją ze strony prezydent.gov projekt zakłada poszerzenie katalogu przestępstw z artykułu 240 kodeksu karnego co do których istnieje obowiązek denuncjacji (powiadomienia władz o popełnieniu przestępstwa) o m.in. te dwa artykuły:

– art. 198 k.k. czyli wykorzystanie bezradności innej osoby w celu odbycia stosunku lub innej czynności seksualnej,
– art. 200 k.k. czyli odbycie stosunku lub innej czynności seksualnej z małoletnim poniżej lat 15.

Jednocześnie z tego obowiązku wyłączona jest sama ofiara, czyli nie jest przewidziana kara dla wykorzystanej ofiary, która nie zdecydowała się na zgłoszenie.

Ogólnie zmiana jest bardzo pozytywna i mam nadzieję, że Dział Prawny w Polsce będzie od teraz powiadamiał starszych, że mają bezwzględny obowiązek zgłaszania takich spraw na policję jeśli się o nich dowiedzą.

KaiserSoze:

--- Cytat: M w 11 Kwiecień, 2017, 16:45 ---Ogólnie zmiana jest bardzo pozytywna i mam nadzieję, że Dział Prawny w Polsce będzie od teraz powiadamiał starszych, że mają bezwzględny obowiązek zgłaszania takich spraw na policję jeśli się o nich dowiedzą.

--- Koniec cytatu ---

Robimy zakłady kiedy do starszych przyjdzie list w tej sprawie? Wg mnie nigdy :)
DobryPasterzu - jesteś ponoć starszym. Daj nam znać, gdy Biuro Oddziału poinformuje starszyzny zborowe o zmianie i obowiązku, co?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej