Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pomazańcy - przynależność rasowa i narodowa  (Przeczytany 1374 razy)

Offline Roszada

Pomazańcy - przynależność rasowa i narodowa
« dnia: 13 Kwiecień, 2017, 13:34 »
Czy ktoś z Was widział jakieś statystyki dotyczące pomazańców i ich przynależności rasowej i narodowej?

Dziś w CK jest jeden ciemnoskóry. :-\
Kiedyś napisałem artykuł o tym, ale to mało, bo danych oficjalnych Towarzystwa brak. :(

Czy Amerykanie dominują wśród Świadków Jehowy?


http://piotrandryszczak.pl/polemika2a/czy-amerykanie-dominuja-wsrod-swiadkow-jehowy.html


Online donadams

Odp: Pomazańcy - przynależność rasowa i narodowa
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Kwiecień, 2017, 18:05 »
Nie zdziwiłbym się, gdyby Amerykanie dominowali wśród Świadków Jehowy. Jest to stosunkowo proste do policzenia biorąc pod uwagę dostępną statystykę. Z drugiej strony dlaczego któraś narodowość nie miała by dominować w jakimś wyznaniu nad innymi? Nie wydaje mi się, żeby był to problem. Kwestia dominacji zależy też od tego jaki punkt odniesienia przyjmiemy. Jeśli przyjmiemy liczebność danej narodowość i do niej odniesiemy się jako punktu wyjścia, to wydaje mi się, że jest jakiś naród, gdzie statystycznie jest więcej ŚJ w przeliczeniu na obywatela. Może być też tak w przypadku jakiegoś państwa o liczebności poniżej 100 tysięcy. Ktoś może powiedzieć, że to się nie liczy, ale w zasadzie dlaczego nie uwzględniać tego w statystyce i nie twierdzić, że wśród Świadków Jehowy dominują np. mieszkańcy Czarnogóry?

Inną sprawą jest to, że Ciało Kierownicze jest u podstaw amerykańskie. Myślę jednak, że powód takiego stanu rzeczy niewiele wspólnego ma z liczebnością Amerykanów wśród ŚJ.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Online agent terenowy

Odp: Pomazańcy - przynależność rasowa i narodowa
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Kwiecień, 2017, 08:37 »
To i tak o wiele lepiej, niż w sekcie Moona. Tam w zarządzie są same Koreańce.
"Wszyscy, którymi kieruje duch Boży, naprawdę są synami Bożymi" (Rz 8:14 NŚ rew.)


Offline Roszada

Odp: Pomazańcy - przynależność rasowa i narodowa
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Kwiecień, 2017, 10:03 »
My mieliśmy swoje 5 minut, Polonusów: Jaracz i Sydlik. :)
Czesi mieli Fekela.

Nie było jeszcze pewnie Azjaty, Afrykanina, Rosjanina i z Ameryki Południowej. :-\
No i Indianina. :)


Offline Sebastian

Odp: Pomazańcy - przynależność rasowa i narodowa
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Kwiecień, 2017, 23:39 »
Nie było jeszcze pewnie Azjaty, Afrykanina, Rosjanina i z Ameryki Południowej. :-\ No i Indianina. :)
że nie było Rosjanina to naprawdę dziwne. Działalność od ponad 100 lat, społeczność prawie 2x większa niż w Polsce i ani jednego przedstawiciela w CK.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)