Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam wszystkich - lukasz84gl.  (Przeczytany 3810 razy)

Offline agent terenowy

Odp: Witam wszystkich - lukasz84gl.
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Marzec, 2017, 20:16 »
Ave :)
"Wszyscy, którymi kieruje duch Boży, naprawdę są synami Bożymi" (Rz 8:14 NŚ rew.)


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Witam wszystkich - lukasz84gl.
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Marzec, 2017, 20:29 »
Witaj  :)


Offline lukasz84gl

Odp: Witam wszystkich - lukasz84gl.
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Marzec, 2017, 12:04 »
Dziękuję wszystkim za miłe słowa powitania.

Wszystkim tym, co podkreślili mój spory staż poza "jedyną prawdziwą organizacją", chcę powiedzieć, że fizycznie tak jest. Ale jakiś tam śmietnik w głowie zostaje. @Roszada: trafnie to ująłeś, to jest trochę jak za alkoholizmem. Już zawsze jest się byłym ex-ŚJ. I podobnie jak w grupie AA, trzeba to zaakceptować i się do tego przyznać przed samym sobą. A tego w jakiś tam sposób do tej pory nie zrobiłem. I chyba dlatego zacząłem poszukiwać forum takiego jak to. Sądzę, że razem będziemy mogli sobie wzajemnie pomagać, dzieląc się naszymi przeżyciami i przemyśleniami.
„Nikt nie jest bardziej beznadziejnie zniewolony, niż ci którzy fałszywie wierzą że są wolni." Georg Wilhelm Hegel


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Witam wszystkich - lukasz84gl.
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Marzec, 2017, 12:27 »
@Roszada: trafnie to ująłeś, to jest trochę jak za alkoholizmem. Już zawsze jest się byłym ex-ŚJ. I podobnie jak w grupie AA, trzeba to zaakceptować i się do tego przyznać przed samym sobą.

Pamiętaj, że to tylko jedna z wielu koncepcji jakie się wkłada do umysłów ludzkich. Niepijący alkoholik, kontra niepraktykujacy nudysta. Ciekawie to brzmi :)
Jeśli uważasz, ze zawsze będziesz byłym ŚJ, to niewątpliwie masz rację. I tak też będzie.
Jakiś mądry powiedział kiedyś: Mogłem urodzić się w getcie, ale getta nie ma we mnie


Offline lukasz84gl

Odp: Witam wszystkich - lukasz84gl.
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Marzec, 2017, 16:02 »
Pamiętaj, że to tylko jedna z wielu koncepcji jakie się wkłada do umysłów ludzkich. Niepijący alkoholik, kontra niepraktykujacy nudysta. Ciekawie to brzmi :)
Jeśli uważasz, ze zawsze będziesz byłym ŚJ, to niewątpliwie masz rację. I tak też będzie.
Jakiś mądry powiedział kiedyś: Mogłem urodzić się w getcie, ale getta nie ma we mnie

To co napisałeś trafiło do mnie. I chyba pokazało dlaczego mimo upływu lat pojawiłem się na tym forum.
„Nikt nie jest bardziej beznadziejnie zniewolony, niż ci którzy fałszywie wierzą że są wolni." Georg Wilhelm Hegel


Offline Roszada

Odp: Witam wszystkich - lukasz84gl.
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Marzec, 2017, 16:06 »
Powiem Ci, że najbardziej cieszę się i inni myślę też, ze świeżo wybudzonych, którym trzeba często pomóc.
Takim starym wygom, jak Ty, nie trzeba już pomocy, ale jesteś też MILE widziany jako ten, który może tym świeżutkim wydać świadectwo i wskazać: że MOŻNA poza organizacją normalnie żyć.
Więc SUPER, że jesteś stary exie. ;D


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Witam wszystkich - lukasz84gl.
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Marzec, 2017, 18:42 »
Witaj Lukasz84gl 
a jak mama zniosła Twoje odejście ? jak zniknąłeś   na tyle lat bez większych konsekwencji? Nikt Ciebie nie zachęca do powrotu ? No widzisz od razu zarzuciłam Cie tyloma pytaniami  :)
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline lukasz84gl

Odp: Witam wszystkich - lukasz84gl.
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Marzec, 2017, 20:46 »
Witaj Lukasz84gl 
a jak mama zniosła Twoje odejście ? jak zniknąłeś   na tyle lat bez większych konsekwencji? Nikt Ciebie nie zachęca do powrotu ? No widzisz od razu zarzuciłam Cie tyloma pytaniami  :)

Mama zniosła to nie najlepiej, bo jak inaczej miała to znieść skoro idę na stracenie. Ale przyzwyczaiła się i teraz jest ok.

Nikt też mnie do powrotu nie zachęca, poza jedną sytuacją, w której spotkałem jednego starszego z innego zboru, ale to przypadkiem. Mam spokój może przez to, że od kilku lat mieszkam na terenie innego zboru, a może z mamą się kontaktują w tej sprawie.

Na konsekwencje byłem przygotowany, tak mentalnie. Po prostu wiedziałem, że jestem zdany na siebie, choć kilka spraw mnie jednak zaskoczyło, ale o tym dowiedziałem się po fakcie. Nauka kosztuje :).
„Nikt nie jest bardziej beznadziejnie zniewolony, niż ci którzy fałszywie wierzą że są wolni." Georg Wilhelm Hegel