Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2025 - Ziemia rajem według Towarzystwa Strażnica  (Przeczytany 6998 razy)

Offline Roszada

2025 - Ziemia rajem według Towarzystwa Strażnica
« dnia: 06 Marzec, 2017, 10:35 »
W roku 1925 opublikowano wypowiedź, której dziś pewnie by już nie powtórzono.
Chociaż może dałoby się ja uzgodnić z "podwójnym pokoleniem" zazębiających się pomazańców. :)
W tym roku 1925 pisano o 100 latach, a więc 'sugerowano' raj jako już obecny:

"Ziemia jest najlepszym miejscem, jakie człowiek mógł otrzymać. Ona jest wielkim śpichrzem, zawierającym wszystko, co człowiek potrzebuje dla rozwoju, wygody i zadowolenia. Za sto lat Ziemia będzie lepszym obrazem Raju, jakim była pierwotnie" (Złoty Wiek 01.09 1925 s. 180).

Więc albo za 8 lat będziemy mieli już raj, albo Towarzystwo znów nie przewidując, że coś może nastać za 500, 1000 czy 10 000 lat itd., wystrzeliło z bliską sobie datą, która okaże się niewypałem. :)

Dziś piszą, że "Świadkowie Jehowy nie próbują podawać daty", a jednak wyliczali:

Kiedy to nastąpi? Nie wie tego żaden człowiek. Jezus powiedział: »O dniu owym lub godzinie nie wie nikt – ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec« (Marka 13:32). Świadkowie Jehowy nie próbują podawać daty Bożej ingerencji i zagłady niegodziwych ludzi. Chociaż dostrzegają znak końca i wierzą, że obecnie żyjemy w zapowiedzianych na kartach Biblii »dniach ostatnich«, nie wiedzą, kiedy dokładnie nadejdzie »koniec« (Marka 13:4-8, 33; 2 Tymoteusza 3:1).W tej sprawie całkowicie zdają się na swego niebiańskiego Ojca oraz Jego Syna” (Strażnica 01.12 2011 s. 10).


Offline Roszada

Odp: 2025 - Ziemia rajem według Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Marzec, 2017, 20:19 »
Ten 2025 rok, po niewypale roku 1925, byłby w sam raz skoro pisali, że się machnęli o 100 lat. :)

 „Wydana przez Towarzystwo Strażnica w roku 1943 książka »Prawda was wyswobodzi« zawierała chronologię, w której usunięto z okresu sędziów owe nieistniejące dodatkowe 100 lat, wobec czego koniec 6000 lat istnienia człowieka przypadł na lata siedemdziesiąte obecnego stulecia” (Strażnica Rok XCVI [1975] Nr 21 s. 16).


Dobry Pasterz

  • Gość
Odp: 2025 - Ziemia rajem według Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Marzec, 2017, 11:59 »
Mógłbyś opisać szerzej o co chodzi z tym usunięciem 100 lat. Ciekawe to


Offline sthaz

Odp: 2025 - Ziemia rajem według Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Marzec, 2017, 12:09 »
No ciekawe. Swoją drogą jeżeli nic z tego nie będzie to następne przesunięcie pewnie ustawią sobie o nieco więcej lat :P 100 szybko mija jak widać :D


Offline Woland

Odp: 2025 - Ziemia rajem według Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Marzec, 2017, 12:32 »
Na podstawie Pism Hebrajskich , czy Starego Testamentu, czy po prostu Tanach , nie sposób umieścić przyszłego szczęśliwego życia w przywróconym ogrodzie Eden.
Są różne szkoły i poglądy , ale co do tego że ST nie zapowiada przywrócenia życia w przywróconym rajskim ogrodzie , Rabini są i byli zgodni

Cytuj
Olam ha-Ba
(hebrajski, Przyszły Świat; jidysz, Ojłem Habe) – pojęcie przeciwstawne do olam ha-ze (hebrajski, ten [obecny; materialny] świat; jidysz, ojłem haze), związane z wizją eschatologiczną przyszłości, będące konsekwencją koncepcji nieśmiertelnej duszy (nieśmiertelność), które pojawiło się w myśli żydowskiej w okresie Drugiej Świątyni, a następnie funkcjonowało w literaturze rabinicznej. Pierwotnie słowo olam było wiązane raczej z pojęciem „ery” bądź „wieku”, jako desygnat kondycji ludzkiej na ziemi, pełnej cierpień, kruchości i niedoskonałości, w przeciwieństwie do przyszłej rzeczywistości ery mesjańskiej (por. Mesjasz) i Królestwa Bożego. Oba te okresy miał rozdzielać czas katastrof, zmartwychwstania ciał i dnia Sądu Ostatecznego. O. ha-Ba zasadniczo nie jest przy tym pojęciem tożsamym z pojęciem Gan Eden (raj), gdzie przebywają dusze, aż do czasu nastania Świata Przyszłego. W sumie, brak jest jasności pojęć (w tym O. ha-Ba). Wynika to z różnic poglądów na znaczenie doktryn o nieśmiertelności duszy, życiu pozagrobowym, wędrówce dusz i o zmartwychwstaniu ciał, przyjętej przez faryzeuszy, a odrzuconej przez saduceuszy, co – według niektórych współczesnych uczonych – wiąże się z wprowadzeniem ich do myśli żydowskiej, pod wpływem kultur perskiej, greckiej i rzymskiej. Mimo to, w literaturze rabinicznej pojawia się wiele elementów opisu O. ha-Ba. Przede wszystkim w postaci wyliczeń kategorii ludzi, którzy będą mieli w nim swój udział (np. pokorni, sprawiedliwi, sprawiedliwi wśród narodów świata itd.) bądź tych, którzy będą zeń wykluczeni (np. heretycy, apikojres, czytający apokryfy, wymawiający Tetragram itp.). Do najczęściej wymienianych elementów obrazu O. ha-Ba należą: 1. wyzwolenie z kłopotów życia na tym świecie (w Przyszłym Świecie nie będzie jedzenia, picia, prokreacji, zbiegania o interesy, nienawiści, rywalizacji itp.); 2. ciągła radość z obcowania z Szechiną; 3. radość z doskonałego poznania tajemnic Tory itp.

źródło:
http://www.jhi.pl/psj/Olam_ha-Ba

Zatem popieranie wersetami z ST przeświadczenia o życiu w przywróconym ziemskim raju przez Świadków Jehowy jest kuriozalne.


Offline Roszada

Odp: 2025 - Ziemia rajem według Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Marzec, 2017, 13:44 »
Mógłbyś opisać szerzej o co chodzi z tym usunięciem 100 lat. Ciekawe to
Dawna chronologia (aktualna przez wiele lat aż do lat 40. XX w.) mówiła o stworzeniu Adama w 4128 r. p.n.e.
A nowsza z książki Prawda was wyswobodzi, z roku 1943 (pol. 1946), uczyła o roku 4028 p.n.e
Ubyło 100 lat.
W związku z tym odjęto 100 lat dla różnych wydarzeń.
Później jeszcze zmieniono 4028 na 4026 (4027 i znów na 4026), który dziś obowiązuje dla stworzenia Adama.


Dobry Pasterz

  • Gość
Odp: 2025 - Ziemia rajem według Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Marzec, 2017, 13:55 »
A te nieistniejące sto lat to który okres był? Sorry że tak pytam, pewnie mógłbym sam sprawdzić, ale może akurat Roszada wiesz i szybciej mi odpowiesz :)


Offline Roszada

Odp: 2025 - Ziemia rajem według Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Marzec, 2017, 13:58 »
A te nieistniejące sto lat to który okres był? Sorry że tak pytam, pewnie mógłbym sam sprawdzić, ale może akurat Roszada wiesz i szybciej mi odpowiesz :)
To jest enigmatyczne 100 lat.
Piszę ciut więcej w tym wątku:

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/nowe-swiatla/2025-lub-2027-poprawiony-o-100102-lata-rok-1925/

Oni odejmują to od początku, od Adama.
Ale roku 607 (wtedy 606) to nie rusza, choć też w roku 1943 zmieniono właśnie rok 606 na 607.

Tu masz moją tabelę:

http://www.piotrandryszczak.pl/armagedon_w_1975_Inne_chronologie_i_rok_1975.html


Offline Lechita

Odp: 2025 - Ziemia rajem według Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Marzec, 2017, 23:13 »
Nie miałem pojęcia , że oni aż tak tym czasem żonglują!
Normalnie "zegarmistrze światła purpurowi" ;D

Tabelka genialna. Dziękuję Roszada!
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Roszada

Odp: 2025 - Ziemia rajem według Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Marzec, 2017, 12:10 »
Nie miałem pojęcia , że oni aż tak tym czasem żonglują!
Normalnie "zegarmistrze światła purpurowi" ;D

Tabelka genialna. Dziękuję Roszada!
Bez przesady. To różnica tylko 102 lat. :)
Choć z drugiej strony za każdym razem jak mijało 6000 lat to miało być:

„Świadkowie Jehowy przez długi czas wierzyli, że Tysiącletnie Panowanie Chrystusa rozpocznie się po 6000 lat dziejów ludzkich” (Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego 1995 s. 104).

Kilka razy się więc sparzyli. ;)


Offline robbo1

Odp: 2025 - Ziemia rajem według Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Marzec, 2017, 14:07 »
Interesuje mnie,czy uważacie,ze nasza planeta,[dosł.jej skrawek] nigdy nie była "edenem",i nigdy nie posiadała "rajskich warunków"?



Gorszyciel

  • Gość
Odp: 2025 - Ziemia rajem według Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Marzec, 2017, 20:08 »
Interesuje mnie,czy uważacie,ze nasza planeta,[dosł.jej skrawek] nigdy nie była "edenem",i nigdy nie posiadała "rajskich warunków"?

Po dziś posiada. Byłeś na Bali? Polecam :P


Offline Roszada

Odp: 2025 - Ziemia rajem według Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Marzec, 2017, 20:19 »
Jeśli on ma na myśli to co Towarzystwo pokazuje na obrazkach, to masz 100% racji.
Ja jak se postawię grila na działce, owoce wystawię i gości sproszę, to mamy tak samo jak ŚJ na obrazkach. :)


Offline robbo1

Odp: 2025 - Ziemia rajem według Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Kwiecień, 2017, 18:34 »
Rozumiem z tego,że na naszej planecie nigdy,żadne na niej miejsce nie było "r a j e m".
patrz. Rodz.2:8-25 opisujący pierwotny stan szczęścia.
Jeżeli tak to jaki sens mają słowa z Rzym.8:19-23,iż "...całe stworzenie zostanie wyzwolone od konieczności zagłady...wiemy przecież,że aż do tej pory całe stworzenie jęczy i cierpi ...i nie tylko stworzenie ,ale my..."

I zależałoby mi na podaniu waszego,nie naszego[to znam] wyjaśnienia tych wersetów.