Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zdjęcie Babci która oddaje pieniądze mając pustą lodówkę Strażnica5maja2017  (Przeczytany 4267 razy)

Offline Wychowany-w-nieprawdzie

Witajcie dzisiaj szlag mnie trafił jak zobaczyłem ten obrazek na strażnicy w kontekście wersetu o ubogiej wdowie z Łukasza 21:1-4. Widać tutaj babcie starowinke która nie ma nic w lodówce ale wrzuca na sali ''pieniążka znikomej wartości" jak to sami piszą w artykule 17. Różnica polega na tym że w przypowieści tej nie chodzi o świątynie Żydowską, a o kult organizacji Świadków Jehowy. Jak można posuwać się do takich obrzydliwości jak wyrzeczenie się kupna jedzenia starszej osoby, na rzecz wspierania organizacji z sygnetami i rolexami na rękach.
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec, 2017, 20:09 wysłana przez Wychowany-w-nieprawdzie »


Offline Roszada

Odp: Strażnica na 05.03.2017
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Marzec, 2017, 20:00 »
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec, 2017, 20:32 wysłana przez Roszada »


Offline Wychowany-w-nieprawdzie

Odp: Strażnica na 05.03.2017
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Marzec, 2017, 20:03 »
W tym wątku chodzi mi konkretnie o ten obrazek, nie zauważyłem żeby była na ten temat dyskusja, a jeżeli była to mój błąd i proszę administratora o wykasowanie tego wątku


Offline Roszada

Odp: Strażnica na 05.03.2017
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Marzec, 2017, 20:06 »
Edytowałem:

No tak Babcie to we wszystkich wyznaniach zasilają głównie kasy kościelno-zborowe. ;)
Pamiętajcie, że świadkowe babcie nie jedyne. :)

Ale takie pokazywanie ich jako przykład dla innych, to dla mnie drwienie z nich. :-\
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec, 2017, 20:31 wysłana przez Roszada »


Offline PoProstuJa

Czyli dalszy ciąg dawania komunikatów żeby wrzucać kasę do skrzynki.
Zosia nie zjadła loda, tylko wrzuciła pieniążek do skrzynki. Babcia poszła spać głodna, ale wrzuciła do skrzynki.

Swoją drogą zastanawiam się jak to możliwe żeby w tak "miłującej się społeczności" nikt nie zainteresował się tym, że babcia nie ma na chleb. Widać czasy troszczenia się o "wdowy i sieroty" dawno za nami. Dziś troska jest o nowe Rolexy dla członków CK.


Offline Wychowany-w-nieprawdzie

Zmieniłem tytuł, zapraszam do dyskusji  :)
Od siebie dodam że na zebraniu brat prowadzący zaakcentował to tak: "zwróćmy uwagę z jaką miną ta starsza osoba wrzuca pieniądze". No rzeczywiście jest uradowana, a co będzie jak wróci do domu, a w lodowce światło, a nikt jej nie pomoże? o tym już nikt nie pomyślał, a ja się nie zgłosiłem wiedząc jak by mnie potraktowali po zebraniu starsi
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec, 2017, 20:16 wysłana przez Wychowany-w-nieprawdzie »


Offline wind of change

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 72
  • Polubień: 151
  • żyj i pozwól żyć
No u mnie prowadzący chyba w taki sam sposób to podkreślił. Też miałem odruch wymiotny jak zobaczyłem ten rysunek.


Offline Roszada

Odp: Strażnica na 05.03.2017
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Marzec, 2017, 20:44 »
Edytowałem:

No tak Babcie to we wszystkich wyznaniach zasilają głównie kasy kościelno-zborowe. ;)
Pamiętajcie, że świadkowe babcie nie jedyne. :)

Ale takie pokazywanie ich jako przykład dla innych, to dla mnie drwienie z nich. :-\
Ta babcia naprawdę źle wygląda fizycznie.
Wędliny tam nie widzę w lodówce.
Ktoś pomyśli, że w zborze maja stołówkę dla samotnych i ubogich.
A do skrzynki właśnie wrzuca na ten cel. :-\


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Jeżeli chodzi o lodówki, to lodówki dla Wts-u to jest jakiś "fetysz" chyba  ;)
Temat lodówek poruszany był też tutaj:

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/literatura-pokarm-na-czas-sluszny/straznica-styczen-2017-r-do-studium/

Oni mają jakiś problem z odżywianiem. Lodów dzieciom nie wolno, babciom pełnej lodówki też nie. Niedługo każą wykręcać żarówki w lodówce, bo można by było oszczędzone z prądu pieniądze wrzucić do skrzynki.  I po co babci światło w pustej lodówce. A poza tym oni przecież na światło mają wyłączność.

Szok, strzelają do najsłabszych, najpierw do dzieci a teraz do starszych ludzi. A gdzie Chrystus, wdowy i sieroty?









„Strażnica, styczeń 2017” paragraf 17 "Trudna sytuacja finansowa" str 9


Co powinna zrobić w takiej sytuacji np. taka starsza osoba? Odpowiedź znajdziemy na powyższej ilustracji.

Z lodówkami też mają jakiś problem. Poniżej zdjęcia, gdzie siostra mówi, jak to podczas Tajfunu, gdzie wokół ginęli ludzie, schowała Strażnice i inne "jworgowskie" czasopisma do lodówki, żeby nie uległy zniszczeniu.
Jaki piękny przykład na cały świat, żeby cenić bardziej pokarm od niewolnika, niż zdrowie i życie ludzkie.

Link do filmu na ten temat poniżej:

https://www.jw.org/pl/świadkowie-jehowy/działalność/działalność-społeczna/film-filipiny-tajfun-haiyan/


 i do dyskusji na forum:

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=2888.0




« Ostatnia zmiana: 05 Marzec, 2017, 23:27 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline PoProstuJa

Ja już wiem skąd babcia miała pieniążek na datki do skrzynki! Sprzedała lodówkę (bo jej niepotrzebna)!  ;D


Offline Overthinker

Akapit 17, dotyczący powyższej ilustracji. Manipulacje i naciąganie na pieniądze.

Cytuj
Pytanie do akapitu: Do czego nas zachęca przykład ubogiej wdowy?
Cytuj
17 Pomyślmy też o ubogiej wdowie z czasów Jezusa (odczytaj Łukasza 21:1-4). Nie mogła nic poradzić na to, że w świątyni dochodziło do niegodziwych praktyk (Mat. 21:12, 13).
W domyśle szeregowego ŚJ, Świątynia = organizacja. Interesująca jest wzmianka na temat niegodziwych praktyk w świątyni. Czyżby WTS przygotowywał braci do zaakceptowania rozchodzących się wieści o wysokich karach finansowych spowodowanych pedofilią?

Cytuj
I zapewne nie miała wielkiego wpływu na swoją sytuację finansową. Jednak postanowiła wesprzeć wielbienie Boga — chętnie ofiarowała „dwa pieniążki znikomej wartości”, czyli wszystko, co miała.
Przy kłopotach finansowych tym bardziej ważna jest oszczędność, rozsądne gospodarowanie dostępnymi środkami. Tutaj widzimy odwrotny przekaz - nawet jak nie masz nic, oddaj co jeszcze możesz.

Cytuj
Ta wierna kobieta okazała całkowite zaufanie do Jehowy. Wiedziała, że jeśli na pierwszym miejscu postawi sprawy duchowe, On zadba o jej potrzeby. Podobnie jest z nami. Jesteśmy pewni, że gdy będziemy stawiać sprawy Królestwa na pierwszym miejscu, Jehowa się o nas zatroszczy (Mat. 6:33).
Zaufanie do Jehowy = stawianie spraw królestwa na pierwszym miejscu = oddanie wszystkich środków do życia. Brak mi słów na te brednie. Przygnębia mnie myśl, że znajdą się bracia, którzy zastosują te piękne 'rady od Jehowy'. Wybiorą życie na chlebie i wodzie, byle podobać się takiemu okrutnemu Bogu...

Jezus dał przykład co należy zrobić w okolicznościach z powyższej ilustracji. Pewnie zrobiłby wdowie zakupy i jeszcze by za nie zapłacił.
- Dzień dobry, czy przypadkiem nie jest Pani oszustką?
- Ależ skąd! - powiedziała Strażnica.
Podczas gdy ona jest.


Offline skywalker

Nie mogła nic poradzić na to, że w świątyni dochodziło do niegodziwych praktyk (Mat. 21:12, 13).

Dokładnie na to samo zwróciłem uwagę. Ten tekst jest jakby z kosmosu, bo przecież organizacja Jah jest święta...
Spotkałem się już z takim zdaniem jednego z chwalców na mój zarzut o niegospodarność pieniędzmi od ludzi - ja tam będę wrzucał a to Oni zdadzą sprawę przed Bogiem....

tak więc widać może coś być na rzeczy.
"Poznacie prawdę , a prawda Was wyswobodzi"... Prawdę poznałem - czas się wyswobodzić...


Offline mati89

Sam dawałem, teraz wiem ze to były najbardziej źle rozdysponowane pieniądze... teraz by mi sie przydały. Ale odzyskać tego sie nie da.
Dlatego zanim dasz to 100 razy sie zastanów, czy pójdą tam gdzie myślisz, czy moze znowu nie powstanie kolejna sala z racji potrzeby zapłacenia kolejnych odszkodowań za Ochydne czyny członków WTS.
Ostrzegam
Byłem, nie jestem i już nie będę...


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Oni po prostu czytali naszą historię, zobaczyli tam fotkę naszej pustej lodówki i ukradli pomysł, tylko dla niepoznaki wstawili babcię, bo przecież to niemożliwe, żeby młody pionier głodny chodził :).



Offline pies berneński

Artykuł jest omawiany w okresie Wielkiego Postu,więc może jakiś ŚJ chcąc odnieś korzyści pod względem duchowym i fizycznym postanowił przez jakiś okres żyć o chlebie i wodzie. Dlatego też pusta lodówka  ;)
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.