Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica do studium czerwiec 2017  (Przeczytany 5395 razy)

Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Strażnica do studium czerwiec 2017
« dnia: 28 Luty, 2017, 21:41 »
Czy uważnie przeczytałeś ostatnie wydania Strażnicy? Spróbuj odpowiedzieć na poniższe pytania:

...
Skąd wiemy, że Bóg nadzoruje działania Ciała Kierowniczego, podobnie jak to robił w I wieku n.e.?

Dzięki duchowi świętemu ciało kierownicze w I wieku zrozumiało wiele prawd biblijnych. Z pomocą aniołów nadzorowało dzieło głoszenia oraz zapewniało przewodnictwo w oparciu o Słowo Boże. Podobnie jest dzisiaj (w17.02 ss. 26-28).

Jaka jest różnica między "skupianiem umysłu na sprawach ciała" a "skupianiem umysłu na sprawach ducha"? (Rzym. 8:6).

Osoba skupiająca się na sprawach ciała koncentruje się na jego pragnieniach i skłonnościach — ciągle o nich mówi i się nimi pasjonuje. Ktoś, kto się skupia na sprawach ducha, koncentruje się w życiu na sprawach związanych z Bogiem i Jego myślami; poddaje się pod wpływ ducha świętego. Pierwsza postawa prowadzi do śmierci, a druga do życia i pokoju (w16.12 ss. 15-17).

Kto ciągle mówi o raju na ziemi i się nim pasjonuje? Wszyscy będą młodzi, zdrowi i szczesliwi. Cóż więcej trzeba. Będą leżeć całymi dniami na hamakach jak indianie z Amazonii.   

W następnym artykule jedziemy po emocjach i wjeżdżamy na ambicje :)  Pamiętaj o doniosłej kwestii (super wyrażenie :) )


"W zachowaniu właściwej perspektywy pomaga też regularny udział w służbie dla Jehowy. Pomyślmy o siostrze Renee, która przeszła udar i zmagała się z nowotworem oraz chronicznym bólem. Podczas pobytu w różnych ośrodkach medycznych głosiła personelowi, pacjentom i odwiedzającym. W jednym szpitalu w ciągu dwóch i pół tygodnia poświęciła na głoszenie 80 godzin. Nawet krótko przed śmiercią nie zapomniała o zwierzchnictwie Jehowy. Pomagało jej to znosić trudy choroby."

Szkoda, że nie napisali czy siostra Renee miała czas, żeby sie pomodlić przed śmiercią, czy tylko haratała godziny.
« Ostatnia zmiana: 28 Luty, 2017, 22:07 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Asturia

Odp: Strażnica do studium czerwiec 2017
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Luty, 2017, 22:03 »
Cytuj
Dzięki duchowi świętemu ciało kierownicze w I wieku zrozumiało wiele prawd biblijnych.

na przykład dokładnie zrozumieli znaczenie 1914 roku, niewidzialny powrót Jezusa, słynne proroctwo o pokoleniu, a 1967 roku zrozumieli, że przeszczep to kanibalizm, a służba zastępcza zamiast wojska to współpraca z Szatanem, ja widzę te dowody i wiem że to wybrany ''kanał''

naprawdę nieraz serce mi boli jak łatwo oni manipulują i zwodzą tych łudzi,znam mnóstwo szczerych osób ale nic nie jestem w stanie im powiedzieć, czekam w ukryciu kiedy spotkam lub zauważę odpowiedniego kandydata żebym chociaż 1 zdanie powiedział o wspaniałym i omylnym niewolniku ale na razie posucha, tych szczerych których znam to mają najwyższy poziom indoktrynacji po jednym zdaniu rozerwą własne szaty dlatego milczę
« Ostatnia zmiana: 28 Luty, 2017, 22:12 wysłana przez Asturia »


Offline Światus

Odp: Strażnica do studium czerwiec 2017
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Luty, 2017, 22:11 »
Pomyślmy o siostrze Renee, która przeszła udar i zmagała się z nowotworem oraz chronicznym bólem. Podczas pobytu w różnych ośrodkach medycznych głosiła personelowi, pacjentom i odwiedzającym. W jednym szpitalu w ciągu dwóch i pół tygodnia poświęciła na głoszenie 80 godzin.

Musiała być uwielbiana przez wszystkich  ;D
Jestem ciekaw reakcji personelu, pacjentów i odwiedzających, po jej śmierci...
"- Nareszcie cisza!"
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Tusia

  • Gość
Odp: Strażnica do studium czerwiec 2017
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Luty, 2017, 22:14 »


Offline Asturia

Odp: Strażnica do studium czerwiec 2017
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Luty, 2017, 22:19 »
Cytuj
W jednym szpitalu w ciągu dwóch i pół tygodnia poświęciła na głoszenie 80 godzin.

100% duchowy mobbing i wzbudzanie poczucia winy u tych którzy byli w szpitalu ale nie dali radę godzinowo zbliżyć się do wyników tej siostry, więc wysyłamy sygnał do was kochani bracia, pamiętajcie nawet śmiertelna choroba nie zwalnia was z głoszenia tak aktywnie jak specjalny pioner, widzicie siostra dała radę więc?
a jak choroba nie jest poważna to oczekujemy jeszcze większego zaangażowania.


Offline skywalker

Odp: Strażnica do studium czerwiec 2017
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Luty, 2017, 22:26 »
Artykuł do studium: "Ceń duchowe skarby"

16. Co powinniśmy robić, gdy otrzymujemy uaktualnione zrozumienie jakiejś prawdy?

 16 Niekiedy może zmienić się nasze zrozumienie któregoś proroctwa lub innego fragmentu Biblii. Gdy otrzymujemy nowe wyjaśnienia, powinniśmy poświęcić czas na uważne zapoznanie się z nimi i przemyślenie ich (Dzieje 17:11; 1 Tym. 4:15). Staramy się nie tylko pojąć istotę danej zmiany, ale również wychwycić drobne różnice między poprzednim a obecnym zrozumieniem tej kwestii. W ten sposób umieszczamy nowe prawdy w swoim osobistym skarbcu. Dlaczego warto zdobywać się na takie wysiłki?

Jak mógłbym odpowiedzieć na to pytanie ? Ręce k...a opadają. Faktycznie niektóre z nowych prawd mają tak subtelną różnicę, że warto "wychwycić drobne różnice". Np Pokolenie - subtelna różnica co do tożsamości - raz pomazańcy potem niegodziwcy potem ...
Ale najważniejsze to poświęcić czas żeby się z tym zapoznać. Nie z Biblią i tym co Ona mówi na dany temat, tylko ze zrozumieniem popierdujących w pampersy siedmiu dziadków noszących sygnety....
"Poznacie prawdę , a prawda Was wyswobodzi"... Prawdę poznałem - czas się wyswobodzić...


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Strażnica do studium czerwiec 2017
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Luty, 2017, 22:29 »
Jehowa pociesza nas „we wszelkim naszym ucisku”

"Niektóre małżeństwa zmagają się z inną udręką. Bardzo pragną mieć dzieci, ale nie jest to możliwe. Kiedy kobieta nie zachodzi w ciążę, może przeżywać ciężkie chwile. Co prawda ani małżeństwo, ani rodzicielstwo nie uwalnia od trosk, jednak niespełnione pragnienie posiadania dzieci może powodować „udrękę w ciele” (Prz. 13:12). "

Kiedyś nie byli tacy mili

„Na całym świecie wiele małżeństw, które zrezygnowały z radości rodzicielskich, ma możność służyć Jehowie pełnoczasowo w obwodzie, okręgu lub w Betel” (Strażnica Rok CIX [1988] Nr 10 s. 26).

„Również niektóre chrześcijańskie pary postanawiają nie mieć dzieci. Często jednak robią to ze względu na służbę dla Jehowy. Nie oznacza to, że nie prowadzą normalnego życia małżeńskiego. Ale dla spraw Królestwa rezygnują z części błogosławieństw związanych z założeniem rodziny (1 Kor. 7:3-5). Tacy chrześcijanie usługują braciom na przykład w obwodzie, okręgu albo w Betel” (Strażnica 15.04 2008 s. 20).
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Asturia

Odp: Strażnica do studium czerwiec 2017
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Luty, 2017, 22:31 »
Cytuj
Niekiedy może zmienić się nasze zrozumienie któregoś proroctwa lub innego fragmentu Biblii. Gdy otrzymujemy nowe wyjaśnienia, powinniśmy poświęcić czas na uważne zapoznanie się z nimi i przemyślenie ich (Dzieje 17:11; 1 Tym. 4:15). Staramy się nie tylko pojąć istotę danej zmiany, ale również wychwycić drobne różnice między poprzednim a obecnym zrozumieniem tej kwestii. W ten sposób umieszczamy nowe prawdy w swoim osobistym skarbcu.

no to ile jest w sumie tych prawd? 25 lat jestem w tych ''prawdach'' ale dalej nie znam konkretnej liczby, ale trudny zemnie uczeń  ;D ;D


Offline Salome

Odp: Strażnica do studium czerwiec 2017
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Luty, 2017, 22:52 »
No przecież artykuł mówi wyraźnie, że są "stare prawdy" i "nowe prawdy". Kiedyś było nowe światło, a teraz jest nowa prawda. Trzeba ją tylko "umieścić w swoim osobistym skarbcu" czyli wryć do mózgu i zapamiętać zanim objawiona zostanie prawda najnowsza.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Estera

Odp: Strażnica do studium czerwiec 2017
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Luty, 2017, 22:59 »
No przecież artykuł mówi wyraźnie, że są "stare prawdy" i "nowe prawdy". Kiedyś było nowe światło, a teraz jest nowa prawda. Trzeba ją tylko "umieścić w swoim osobistym skarbcu" czyli wryć do mózgu i zapamiętać zanim objawiona zostanie prawda najnowsza.
   Od tych "prawd", starych, nowych i najnowszych, to można "karuzeli" dostać.
   Nic dziwnego, że ludzie WTS-em rzygają i odchodzą.
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Strażnica do studium czerwiec 2017
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Marzec, 2017, 08:01 »
Jednak skurczybyki wymyslają te wszystkie opowieści dziwnej treści.

" Jakiś czas temu dobrą nowinę o Królestwie usłyszała kobieta, którą nazwiemy Rose. Żyła w związku lesbijskim i była przewodniczącą organizacji walczącej o prawa homoseksualistów. Kiedy jednak zaczęła studiować Biblię, dostrzegła niezrównaną wartość prawdy o Królestwie Bożym. "
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Trinity

Odp: Strażnica do studium czerwiec 2017
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Marzec, 2017, 08:02 »
mój znajomy kwitował to tak
rydwan Jehowy pędzi tak że można choroby lokomocyjnej dostać...

jestem b  ciekawa jak będzie wyglądało studium arykułu o nie natchnionym niewolniku, sprawdziłam pod koniec kwietnia ma być. czy prowadzoncemu nie bedzie po ludzku wstyd!


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Strażnica do studium czerwiec 2017
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Marzec, 2017, 08:27 »
Ceń duchowe skarby

"Jeśli cenimy mądrość pochodzącą od Jehowy, serca pobudzą nas do zabiegania o to, by nasze skarbce obfitowały w prawdy — zarówno te stare, jak i nowe. "

Jak zaczną za bardzo obfitować w stare prawdy to sie komitetem może skończyć.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Salome

Odp: Strażnica do studium czerwiec 2017
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Marzec, 2017, 09:39 »
Co to jest za poezja?
„Prawda jest niczym skromny kwiatek w zdziczałym ogrodzie życia, otoczona i niemal zagłuszona przez wybujałe chwasty błędu. Jeżeli chcesz ją znaleźć , stale wytężaj wzrok. (...) Jeśli chcesz ją posiąść , schyl się po nią. Nie zadowalaj się jednym kwiatem prawdy. (...) Zbieraj je dalej i nie przestawaj szukac ́ ”.


"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium czerwiec 2017
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Marzec, 2017, 11:16 »
strona 3:

"Skąd wiemy, że Bóg nadzoruje działania Ciała Kierowniczego, podobnie jak to robił w I wieku n.e.?
Dzięki duchowi świętemu ciało kierownicze w I wieku zrozumiało wiele prawd biblijnych. Z pomocą aniołów nadzorowało dzieło głoszenia oraz zapewniało przewodnictwo w oparciu o Słowo Boże. Podobnie jest dzisiaj (w17.02 ss. 26-28)."

Którzy to aniołowie nadzorują te dzieło?
Może ci "upadli aniołowie"? ;)
To aniołowie zmieniają nauki Świadków Jehowy? :-\