Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Świadkiem Jehowy kto - wielka Piramida!  (Przeczytany 2795 razy)

Offline Roszada

Świadkiem Jehowy kto - wielka Piramida!
« dnia: 18 Luty, 2017, 11:25 »
Mnie wprost szokuje, jak czytam, że 4 lata przed tym (w 1927 r.), jak nadano nazwę "Świadkowie Jehowy" (1931) głosicielom Towarzystwa, to jedynym Świadkiem Jehowy, poza Jezusem, była Wielka Piramida:

„Gdy Józef dostał się do Egiptu, wielka Piramida Gizech była już zbudowaną około 200 lat. Stała ona w całej swej starodawnej piękności; kamienie jej były polerowane tak, że oddawały blask słoneczny jako zwierciadło. Mało sobie Józef zdawał z tego sprawę, że Jehowa już dawno wyrysował Swój Plan w tejże piramidzie na błogosławienie wszystkich rodzajów ziemi; przez Jednego, który dopiero miał przyjść a Józef miał odegrać pantominę onego, który przyjść ma. Ani Józef wiedział o tem, że nawet daty wielu wypadków były tam już ustalone przez Jehowę, i zarekordowane w tej wielkiej piramidzie. Owe dowody tam były a dziś podobny do sfinksa kamień stoi jako świadek Jehowy, objawia skryte skarby swoje. One w zupełności zgadzają się z Pismem Św.” (Złoty Wiek 01.11 1927 s. 533).

Toż to była dla mnie największa obelga dla ŚJ, gdy nadano im nazwę odrzuconego w końcu roku 1928 pogańskiego reliktu. :-\


Offline Roszada

Odp: Świadkiem Jehowy kto - wielka Piramida!
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Luty, 2017, 12:01 »
I to nie jest wymysł polskich uczniów Towarzystwa, ale amerykańskich:
Odpowiednik: ang. Złoty Wiek 23.03 1927 s. 410
"Witness od Jehovah's" czyli Świadek Jehowy.
« Ostatnia zmiana: 18 Luty, 2017, 12:20 wysłana przez Roszada »


Offline morwa

Odp: Świadkiem Jehowy kto - wielka Piramida!
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Luty, 2017, 13:49 »
Mnie wprost szokuje, jak czytam, że 4 lata przed tym (w 1927 r.), jak nadano nazwę "Świadkowie Jehowy" (1931) głosicielom Towarzystwa, to jedynym Świadkiem Jehowy, poza Jezusem, była Wielka Piramida:

„Gdy Józef dostał się do Egiptu, wielka Piramida Gizech była już zbudowaną około 200 lat. Stała ona w całej swej starodawnej piękności; kamienie jej były polerowane tak, że oddawały blask słoneczny jako zwierciadło. Mało sobie Józef zdawał z tego sprawę, że Jehowa już dawno wyrysował Swój Plan w tejże piramidzie na błogosławienie wszystkich rodzajów ziemi; przez Jednego, który dopiero miał przyjść a Józef miał odegrać pantominę onego, który przyjść ma. Ani Józef wiedział o tem, że nawet daty wielu wypadków były tam już ustalone przez Jehowę, i zarekordowane w tej wielkiej piramidzie. Owe dowody tam były a dziś podobny do sfinksa kamień stoi jako świadek Jehowy, objawia skryte skarby swoje. One w zupełności zgadzają się z Pismem Św.” (Złoty Wiek 01.11 1927 s. 533).

Toż to była dla mnie największa obelga dla ŚJ, gdy nadano im nazwę odrzuconego w końcu roku 1928 pogańskiego reliktu. :-\

Błąd.. Według nauk organizacji Swiadkowie Jehowy żyli już w czasach zamierzchłych... Abel i patriarchowie ST uznawani są jako Swiadkowie.

http://piotrandryszczak.pl/polemika2aa/kiedy-abel-i-patriarchowie-stali-sie-swiadkami-jehowy-i-kiedy-nimi-przestali-byc.html

A co do piramidy...Była ona przedmiotem zainteresowania i badań długo przed Russelem

http://3obieg.pl/kamienny-swiadek


Offline Roszada

Odp: Świadkiem Jehowy kto - wielka Piramida!
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Luty, 2017, 14:29 »
Żaden błąd Morwo, jeśli chodzi o patriarchów.
Nawet nie umiesz czytać moich artykułów, które przytaczasz:

W roku 1937 zrozumiano jednak lepiej, że wierni prorocy i inni nienaganni mężowie Boży od Jana Chrzciciela wstecz aż do pierwszego męczennika Abla również byli świadkami Jehowy, stanowiąc po prostu »wielki obłok świadków« (Hbr 11:1 do 12:1)” (Strażnica Nr 19, 1967 s. 8).

Podano to, jako objaw "nowego światła" w skorowidzu:

*** dx30-85 Beliefs Clarified ***
1937, pre-Christian witnesses: w67 54-55; w37 86

A to co piszesz dalej, nie wyklucza tego co napisałem.
Ja wiem, że Russell ściągnął piramidę od innych, co sam napisał w III Tomie.
Ale to nie ten temat. :-\

Ale ja się nie zajmuję w tym wypadku Russellem, ale rokiem 1927 i Rutherfordem i Towarzystwem Strażnica oraz terminem "Świadek Jehowy".
« Ostatnia zmiana: 18 Luty, 2017, 14:52 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: Świadkiem Jehowy kto - wielka Piramida!
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Luty, 2017, 15:13 »
Owszem Russell też wcześniej nazwał tak piramidę:

Wielka Piramida jest »Świadkiem« Wielkiego Jehowy” (Przyjdź Królestwo Twoje 1919 [ang. 1891] s. 363; patrz też s. 351, 359, 362, 413).

W skrócie to tak wygląda w nazewnictwie (pomijam Jezusa, którego zdaje się zawsze tak zwano):

1891-1928 - Świadkiem Jehowy piramida
1931 - Świadkami Jehowy pomazańcy
1937 - Świadkami Jehowy patriarchowie
1942 - Świadkami Jehowy drugie owce
z czasem do Świadków Jehowy zaliczono pośrednio nieochrzczonych głosicieli wykazując ich w „Sprawozdaniu z działalności Świadków Jehowy na całym świecie w roku służbowym...”


Offline Roszada

Odp: Świadkiem Jehowy kto - wielka Piramida!
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Luty, 2017, 18:26 »
A co do piramidy...Była ona przedmiotem zainteresowania i badań długo przed Russelem

http://3obieg.pl/kamienny-swiadek
A kto się tam doszukiwał chrześcijańskich korzeni?
Tylko różnej maści 'prywatni teologowie', którzy patrzyli jakby tu sklecić z tego swoje wierzenia zgodne ze ST. :)


Tusia

  • Gość
Odp: Świadkiem Jehowy kto - wielka Piramida!
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Luty, 2017, 11:45 »
Podobny do sfinsa kamień stoi jako: