Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Upadek organizacji Świadków Jehowy?  (Przeczytany 16086 razy)

Offline sawaszi

Odp: Upadek organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #30 dnia: 14 Lipiec, 2017, 23:38 »
Oj z tym się nie zgodzę bo (sam osobiście byłem kiedyś głosicielem dobrej nowiny)- i od drzwi do drzwi - tereny miałem do opracowania - a do skrzynki nie wrzucałem - bo mi brakowało(wtedy) na utrzymanie mojej rodziny (żona i troje dzieci) - a od zboru miałem serdeczne uściski dłoni i propozycję żebym działał więcej i więcej się poświęcał -bo  przecie w raju wszystko w dwujnasub bedzie mi wynagrodzone .. -"no bo życie wieczne jest warte wszelkim wyrzeczeniom" - "co ma chwilka w tym systemie do wiecznej szczęśliwości w raju na Ziemi" - i tak to 'działa' ..


Offline Reskator

Odp: Upadek organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #31 dnia: 15 Lipiec, 2017, 05:02 »
 
Nikt nie robi darmo. Dostaje przywilej, że jeszcze płaci organizacji za swoją darmową pracę. ;)
W zaproszeniu na kongres na samym dole pisze
NIE PRZEPROWADZA SIĘ ZBIÓREK PIENIĘDZY.
Mam znajomego starszego to spytam,jak jest teraz.
Bo za mnie to latano po sektorach z wielkimi białymi pojemnikami.
Wywierając w ten sposób nacisk na nasze kosztowności w portfelach. >:( :'(
« Ostatnia zmiana: 15 Lipiec, 2017, 05:06 wysłana przez Reskator »


Tusia

  • Gość
Odp: Upadek organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #32 dnia: 15 Lipiec, 2017, 09:07 »
W zaproszeniu na kongres na samym dole pisze
NIE PRZEPROWADZA SIĘ ZBIÓREK PIENIĘDZY.
Mam znajomego starszego to spytam,jak jest teraz.
Bo za mnie to latano po sektorach z wielkimi białymi pojemnikami.
Wywierając w ten sposób nacisk na nasze kosztowności w portfelach. >:( :'(

http://www.piotrandryszczak.pl/2017-kongres-swiadkow-jehowy-nie-przeprowadza-sie-zbiorek-pieniedzy.html


Offline Światus

Odp: Upadek organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #33 dnia: 15 Lipiec, 2017, 21:08 »
http://www.piotrandryszczak.pl/2017-kongres-swiadkow-jehowy-nie-przeprowadza-sie-zbiorek-pieniedzy.html

Chyba jako wyznanie, ŚJ nie muszą występować o zgodę na zbiórki publiczne... Bo gdyby tak, to byłoby "obejście" prawa.
No bo nie tylko ŚJ są na tych kongresach, ale i zainteresowani, sympatycy itp.
« Ostatnia zmiana: 20 Lipiec, 2024, 18:36 wysłana przez NNN »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline NNN

Odp: Upadek organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #34 dnia: 20 Lipiec, 2024, 18:58 »
Tutaj trochę jest jak działa też nasza "kochana" organizacja, ale też można na podstawie dziejów biznesu pierwszego z Rockefellerów stwierdzić, dlaczego tak ogromnie trudno zatopić jakąkolwiek frakcję WTS-u. Na wszystkie działania anty, są przeciwdziałania, dopóki jest na nie kasa.

Trust (czytaj trast)  - korporacja korporacji. Czy nam to coś mówi? 


Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline karyma

Odp: Upadek organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #35 dnia: 20 Lipiec, 2024, 20:07 »
Tak jak pisałem na czacie.
Wg. mnie organizacja nie upadnie w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat. a może i nigdy. A przynajmniej nie całkowicie i nie wszędzie. Lokalnie, np w Polsce i na zachodzie ogólnie może sie bardzo skurczyć.
Przyczyny różne. zawsze bedą ludzie którzy bedą potrzebować ani nimi pokierować w sprawach duchowych. dla innych to będzie rodzinna tradycja. Szczególnie jeśli się dostosują i przekształcą się w organizację bardziej litową. Ot trochę pośpiewamy, poczytamy biblie, chętnie zrobią jakieś odczyty, pgadamy sobie trochę luzniej w drugiej części zebrania. Czasem zrobimy imprezę wg. chrzescijańskich itd.

Jedyny hipotetyczny scenariusz który jestem w stanie sobie wyobrazić to przylot kosmitów. kosmici ci stworzyli ziemskie religię . Stworzyli człowieka lub pomogli im szybciej wyewoluować. wszystkie te rewelacje przekazują ludziom , łacznie z licznymi dowodami np nagraniami jak to przekazują Izraelitom 10 przykazań i temu podobne ważne sceny w historii religii. Jeden z obcych przedstawia się nawet jako Jahwe lub jego potomek. 
Religie wyrosłe z judaizmu a więc chrześcijanstwo i po części islam w szoku.
Po chwilowej destabilizacji na ziemi zapanowuje jako taki spokój i akceptacja. Jednak różne denominacje chrześcijanskie , żydzi i muzułmanie mają bardzo poważne poroblemy.
Religie dalekowschodnie może też, zależy co dokładnie mówią kosmici, ale przejebane najbardziej mają żydzi i chrześccijanie.

Ewentualną odpowiedzią religii może być ogłoszenie że kosmici to w istocie diabęł demony i jest to wielkie zwiedzenie.


fragmenty bibli którymi mogliby się bronić

Ostrzeżenia przed fałszywymi prorokami i zwodzicielami:

Mateusza 24:24: "Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i będą czynić wielkie znaki i cuda, żeby, o ile można, zwieść i wybranych."
2 Tesaloniczan 2:9-10: "Pojawieniu się jego towarzyszyć będzie działanie szatana, z całą mocą, wśród znaków i fałszywych cudów."


Koncepcja "wielkiego odstępstwa":

2 Tesaloniczan 2:3: "Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo [dzień ten nie nadejdzie], dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo."


Ostrzeżenia przed czczeniem "obcych bogów":

Wyjścia 20:3: "Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie."


Koncepcja Boga jako jedynego stwórcy:

Księga Rodzaju 1:1: "Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię."
Kolosan 1:16: "Bo w nim zostało wszystko stworzone: i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi."


Ostrzeżenia przed "duchami zwodniczymi":

1 Tymoteusza 4:1: "Duch zaś otwarcie mówi, że w czasach ostatnich niektórzy odpadną od wiary, skłaniając się ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów."
« Ostatnia zmiana: 20 Lipiec, 2024, 20:11 wysłana przez karyma »


Offline Roszada

Odp: Upadek organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #36 dnia: 20 Lipiec, 2024, 20:17 »
Organizacja nie upadnie, bo ma sporo pieniędzy.
Po sprzedaniu majętności może mieć ich jeszcze więcej.

Po prostu może przekształcić się, zacząć innego typu działania.
Np. sprzedawanie biletów do raju czy do nieba. ;D

Już na naszych oczach zmienili działania, np. wózki, literatura na smarfonach, zoomowe zebrania, kongresy i Pamiątki. Wizytówki zamiast traktatów itd.


Offline Światus

Odp: Upadek organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #37 dnia: 22 Lipiec, 2024, 13:03 »
Organizacja nie upadnie, bo ma sporo pieniędzy.
Po sprzedaniu majętności może mieć ich jeszcze więcej.

Ma pieniądze, bo ma ludzi.
Swoich "majętności" tak szybko nie sprzedadzą. Najpierw Sale Królestwa, to niewyczerpane źródło kasy. Jedną sprzedajesz, ludzie dają pieniądze na nową.
Jedynym sposobem jest odcięcie dopływu... nowych osób.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: Upadek organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #38 dnia: 22 Lipiec, 2024, 13:09 »
Nawet jak ludzi ubędzie, to pieniędzy darowanych nie odbiorą. :)
Im więcej odejdzie, tym mniej kosztów będzie mieć organizacja np. dla 1000 osób. Takiej elity. Oni wszystko zgarną.
Mogą rozkręcić inny interes. :)