Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Raj Eden ukryty przez Boga wraz z arką Noego!  (Przeczytany 2731 razy)

Offline Roszada

Raj Eden ukryty przez Boga wraz z arką Noego!
« dnia: 13 Luty, 2017, 13:37 »
Dotychczas widziałem w telewizji, że szukają arki Noego na górze Ararat i że niby ona tam jest. ;) Choć nie mogą jej znaleźć.

Ale nie wiedziałem, że tam też jest niby ukryty raj Eden, o czym w roku 1927 pisało Towarzystwo Strażnica.
Dziś się o tym dowiedziałem i dzielę się tym info.
No to jest przypuszczenie, ale niby "rozsądne", czyli prawie pewniak. :)

Ogród Eden może zachowany.
Całkiem uzasadnione wydaje się pytanie, co się stało z ogrodem Eden. Pismo Św. powiada nam, że był otoczony wysokiemi górami, że był dostępny tylko od wschodu i że znajdował się w okolicy góry Ararat. Na górze Ararat stanął też korab Noego, który odtąd ukryty jest w wiecznym śniegu. Zdaje nam się, iż rozsądne jest przypuszczenie, że Bóg zachował ogród Eden i że we właściwym czasie uczyni go dostępnym dla ludzi” (Złoty Wiek 15.06 1927 s. 389 [ang. 09.03 1927 s. 871]).

Ciekawe czy w sejfie CK są jakieś dodatkowe informacje.
Może już bilety szykują na zwiedzanie raju, z okazji 90 lecia ogłoszenia tego. :)


Offline Roszada

Odp: Raj Eden ukryty przez Boga wraz z arką Noego!
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Luty, 2017, 17:35 »
Skoro raj był ukryty, ale istniał, to skąd pewność Towarzystwa, że Jezus i łotr nie mogli tam przybyć, w niewidzialnych ciałach, tak jak zmarli i zarazem zmartwychwstali pomazańcy ŚJ. :)

Upada argument, że Jezus i łotr nie mogli być w raju, bo raj nie istniał. ;D


DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: Raj Eden ukryty przez Boga wraz z arką Noego!
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Luty, 2017, 18:01 »
Wieczne śniegi potwierdzają płaskość ziemi.
Razem z olbrzymami którzy bronią jej skraju.. ;) czyli eden jeszcze można odkryć a miałem się przeprowadzać na teneryfe.
Razem z Morrisem ruszamy na wyprawę poszukiwania arki.Wszyscy chętni 1500zl wpisowego i zegarek najlepiej złoty dla mojego kompana w wyprawie ;D

Roszado jakie ty perły wyszukujesz ;D


Offline Roszada

Odp: Raj Eden ukryty przez Boga wraz z arką Noego!
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Luty, 2017, 18:22 »
Cytuj
Roszado jakie ty perły wyszukujesz ;D
Ja Ci powiem tak:
kiedyś jak dostałem te stare publikacje to je przeleciałem z grubsza, bo mnie ilość przerażała. Coś tam znalazłem

A teraz przelatuję drugi raz oczyma codziennie 2 egzemplarze i staram się coś znaleźć.
Nie jest to wdzięczna robota, bo czasem bezowocna, a trzeba te wszystkie farmazony jakoś śledzić, by coś szczególnego wychwycić.

Szkoda, że polskie Złote Wieki wychodziły w Europie, a nie w USA, bo europejskie czasopisma się w pewnym stopniu różniły od amerykańskich, była oddzielna redakcja (nie dotyczyło to Strażnicy!).
Gdyby były identyczne, to ang. skorowidz 1930-1985 byłby przydatny do nich, a tak niestety nie. :(


Offline wrzesien

Odp: Raj Eden ukryty przez Boga wraz z arką Noego!
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Luty, 2017, 00:49 »
Roszada- to podziel się nimi. Zeskanuj i wrzuć- podzielimy się na materiał i zrobimy zbiorczy temat gdzie każdy wklei tylko fragmenty te najbardziej absurdalne z krótkim opisem.


Offline Roszada

Odp: Raj Eden ukryty przez Boga wraz z arką Noego!
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Luty, 2017, 09:19 »
Roszada- to podziel się nimi. Zeskanuj i wrzuć- podzielimy się na materiał i zrobimy zbiorczy temat gdzie każdy wklei tylko fragmenty te najbardziej absurdalne z krótkim opisem.
Ja za to płaciłem sporo i sporo trudu by to znaleźć było (latami zbierałem i nie wszystko zdobyłem), i kosztowało mnie kupę czasu by to zeskanować. To są tysiące stron z lat 1915-1959.
Dawałem ofertę w dziale ogłoszeń, na innych forach również, ale bez skutku.
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/szukam-oddam-zamienie/sprzedam-skany-straznic-z-lat-1915-1959/
« Ostatnia zmiana: 14 Luty, 2017, 09:29 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: Raj Eden ukryty przez Boga wraz z arką Noego!
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Luty, 2017, 10:32 »
Ogród Eden może zachowany.
Całkiem uzasadnione wydaje się pytanie, co się stało z ogrodem Eden. Pismo Św. powiada nam, że był otoczony wysokiemi górami, że był dostępny tylko od wschodu i że znajdował się w okolicy góry Ararat. Na górze Ararat stanął też korab Noego, który odtąd ukryty jest w wiecznym śniegu. Zdaje nam się, iż rozsądne jest przypuszczenie, że Bóg zachował ogród Eden i że we właściwym czasie uczyni go dostępnym dla ludzi” (Złoty Wiek 15.06 1927 s. 389 [ang. 09.03 1927 s. 871]).
Ten sam fragment był też w ang. Złoty Wiek 05.11 1924 s. 93-94 (polski nie wychodził jeszcze wtedy, bo od 1925).

Nie był to więc jednorazowy wyskok Sędziego lecz obowiązująca nauka.

Ciekawe, że art. z 1927 jest przepisany z tego z roku 1924, ale tytuł zmieniony. ;)
Sędzia więc dawał te same treści tylko tytuły zmieniał. :)