INNE RELIGIE, WYZNANIA, ATEIZM... > ATEIZM

Chwilowa przerwa na budowanie wiary."Urojenie ateistyczne"?

(1/3) > >>

Baran:
Chwilowa przerwa na budowanie wiary. "Urojenie ateistyczne”?


Karmimy się hejtem wobec organizacji, bo tak trzeba, to wybudza innych. Jedni wychodząc z organizacji nie chcą mieć już nic wspólnego z żadnym Bogiem, czują się z tym dobrze, inni pozbyli się boga żeby znaleźć Boga. Czasami są na drodze poszukiwania i chcą odnaleźć się w nowej sytuacji. Myślę że ten film jest głównie dla nich. Ale nie tylko. Na mnie zrobił wrażenie, ale w końcu jestem osobą wierzącą.
Zastanawiam się czy ateiści dadzą radę obejrzeć ten film do końca, obawiam się że nie, ale nadzieja umiera ostatnia. ;)

Tak sobie myślę, że niestety w wielu przypadkach człowiek postępuje właśnie w taki sposób. Jak już jest przekonany do swoich racji, ciężko jest mu spojrzeć inaczej. Nawet nie chce znać argumentów drugiej strony. Czuje, że jest bezpieczny z tą wiedzą co ma i nie chce już tego zmieniać. Czasami, przez dumę, czasami z wygody czy komfortu życia zatykamy uszy i oczy.
Tak jest z ludżmi których przecież osobiście znam , którzy wierzą w Boga i tacy którzy nie wierzą bo są ateistami.
Zmierzmy się z tym problemem. Wielu ludzi wychodząc z organizacji traci wiarę w Boga, inni w biblię i Chrystusa uznając go za konstrukcję wymyśloną. Jeszcze inni umacniają się i wierzą w niego jeszcze bardziej, czego ja osobiście jestem przykładem.

Film nie jest doskonały, ale chyba najlepszy jaki widziałem w tym roku. Myślę, że wielu wierzącym osobą się spodoba a i może paru ateistom też. Dużo się w nim dzieje i oczywiście łatwiej będzie go oglądnąć wierzącym. Po 10 minutach wciąga. Bardzo dobrze zrobiony z dobrą muzyką. Naprawdę świetnie przetłumaczony przez  Pawła Machałe.

"Urojenie ateistyczne"

Salome:
Film a little bit amerykański, ale bardzo mi się podoba. Godzina tego filmu ma głębszy przekaz niż cały materiał z tv.jw.broadcasting.  :)

matus:
Montaż i merytoryka jak w WTSowych produkcjach.

Baran:

--- Cytat: matus w 10 Luty, 2017, 16:58 ---Montaż i merytoryka jak w WTSowych produkcjach.

--- Koniec cytatu ---

Co do montażu masz rację. Tam są profesjonaliści i tu także. Chociaż klatki zmieniają się znacznie szybciej.A co do argumentów, twórcy filmu  100 razy lepsi😀

Wychowany-w-nieprawdzie:
Po 15 minutach oglądania tego filmu naszła mnie pewna myśl.. Wujek Dawkins rozniósłby to w drobny mak.. (ale oglądam dalej).
Niestety ja nie jestem Biologiem ani Astrofizykiem żeby tutaj pisać w tym temacie ale nauczyłem się jednego. Ewolucja nie odpowiada na pytanie skąd to wszystko się wzięło ani jak powstało życie na naszej planecie. Ewolucja zajmuje się życiem które już zaistniało na Ziemi. Jest to kategoryczny błąd w rozumowaniu tych ludzi z filmu jak i samych świadków Jehowy, sam chciałem zacząć taki temat tutaj na forum. Świadkowie Jehowy są w wielkim błędzie w tym temacie

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej