Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Przemieszczanie się w przyszłym raju i inne zagadnienia  (Przeczytany 2262 razy)

Offline Roszada

Dzisiaj raczej Towarzystwo Strażnica nie porusza tematów drażliwych takich jak:

co się będzie działo dokładnie w raju
czy tylko będą uprawiać te ogrody i siedzieć przy stołach z owocami
kto będzie produkował narzędzia rolnicze, budował nowe domy, tworzył materiały budowlane, narzędzia do produkcji najróżniejszego sprzętu
itp. itd.

Nie opisuje się dziś też kwestii poruszania się po świecie.
Czym?
Statkiem? Samolotem? Pociągiem? Autem?
Czy może konno, łodzią, lektyką, pieszo.

Kiedyś jednak wodze wyobraźni w Towarzystwie były większe.
Oto przykład o poruszaniu się:

"Godne uwagi są także zupełnie nowe reformy w dziedzinie komunikacji. Na miejsce dymiącej się, hałaśliwej i niebezpiecznej kolei kursują teraz bezpłatnie wygodne nowoczesne pociągi powietrzne. Pieniądze, a zatem podatki, daniny, opłaty nie są znane, gdyż nowy porządek ustanowiony i założony został na podstawie sprawiedliwości..." (Złoty Wiek 01.12 1928 s. 356).

Tytuł artykułu:

Ludzkość i ziemia za 1000 lat
Obraz przyszłości na pozytywnie biblijnej podstawie
. (jw. s. 355)


Offline Roszada

Odp: Przemieszczanie się w przyszłym raju i inne zagadnienia
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Luty, 2017, 19:20 »
   Tu poniżej widzę, że to co krytykuje się w obecnym świecie, to w przyszłości mieszkańcy raju mają otrzymać (bogactwo, przepych, pałace):

„Nie domy, naprędce zbudowane, lecz solidne, piękne, wspaniałe wille, a nawet zamki i pałace, urządzone ze wszelkim możliwym przepychem, widzimy tam, gdzie kiedyś stały niemiłe, brzydkie drapacze chmur, brudne ogromne domy mieszkalne lub nędzne niskie baraki. Budownictwo i rzeźbiarstwo, malarstwo i technika pracowały wspólnie i przeistoczyły całą ziemię w bajecznie cudowny kraj. (...) Pyszne parki i ogrody, jakich żadne oko przedtem nie widziało, upiększą dom każdego człowieka. Fontanny i ozdobne stawy przyczyniają się również do tego. (...) Dla rozrywki, nauki i pogadanek służy połączone z całym światem radio” (Złoty Wiek 01.12 1928 s. 356).

   A radio to będzie Wielki Brat.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Przemieszczanie się w przyszłym raju i inne zagadnienia
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Luty, 2017, 20:01 »
 
Cytuj
   Czym?

 Uprzywilejowani latającym dywanem, reszta na miotle. :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Przemieszczanie się w przyszłym raju i inne zagadnienia
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Luty, 2017, 20:21 »
Roszado , czy nie sądzisz , że to o czym pisał " Złoty wiek" wypełniło się ?
Podróżują samolotami , mieszkają w pięknych domach np Warwick obecnie wybudowane , dostali służbowe samochody, utrzymanie , maja przywileje duchownych czego jeszcze potrzeba?  no tak nie mogą żyć wiecznie , jeszcze ale w przyszłości  :)
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Roszada

Odp: Przemieszczanie się w przyszłym raju i inne zagadnienia
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Luty, 2017, 20:25 »
Roszado , czy nie sądzisz , że to o czym pisał " Złoty wiek" wypełniło się ?
Podróżują samolotami , mieszkają w pięknych domach np Warwick obecnie wybudowane , dostali służbowe samochody, utrzymanie , maja przywileje duchownych czego jeszcze potrzeba?  no tak nie mogą żyć wiecznie , jeszcze ale w przyszłości  :)
Masz rację i te proroctwa spełniły się na naszych oczach, a nie za 1000 lat jak wskazywał tytuł artykułu. :)
Nawet pełniej się wypełniło, bo nie tylko przez radio, ale i telewizję mają "Dla rozrywki, nauki i pogadanek". ;D


yanco

  • Gość
Odp: Przemieszczanie się w przyszłym raju i inne zagadnienia
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Luty, 2017, 20:27 »
Dzisiaj raczej Towarzystwo Strażnica nie porusza tematów drażliwych takich jak:

co się będzie działo dokładnie w raju
czy tylko będą uprawiać te ogrody i siedzieć przy stołach z owocami
kto będzie produkował narzędzia rolnicze, budował nowe domy, tworzył materiały budowlane, narzędzia do produkcji najróżniejszego sprzętu
itp. itd.



Roszada mnie się wydaje, że świadkowie chcą do rowów kopania zatrudnić nas . Ale my im numerek odwiniemy i hyc do nieba :) no chyba żeby czasem beczka ze smołą się trafiła. Ale rowów kopać nie będę :)


Offline Iza

Odp: Przemieszczanie się w przyszłym raju i inne zagadnienia
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Luty, 2017, 21:16 »
Ja jestem za teleportacją. ;) w koncu jakoś aniołowie tez musieli się przemieszczać z niebiańskiej dziedziny, kiedy posyłano byli do ludzi.
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Roszada

Odp: Przemieszczanie się w przyszłym raju i inne zagadnienia
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Luty, 2017, 09:38 »
Ja jestem za teleportacją. ;) w koncu jakoś aniołowie tez musieli się przemieszczać z niebiańskiej dziedziny, kiedy posyłano byli do ludzi.
Ja tez zawsze mówię ŚJ, że będę "jako aniołowie" się przemieszczał.
Ale oni nie wiem jak. :(

Ja trochę kosmosu i świata zwiedzę, a oni swój ogródek i sąsiada. :)


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Przemieszczanie się w przyszłym raju i inne zagadnienia
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Luty, 2017, 09:40 »
Po co im jakis zaawansowany sposób przemieszczania skoro będa miec działki 0,4 ara.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Roszada

Odp: Przemieszczanie się w przyszłym raju i inne zagadnienia
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Marzec, 2017, 11:31 »
O autach pisali tu:

   „Pytanie: Niektórzy czytelnicy »Z. W. [Złotego Wieku]« uważają, że jeżeli w Złoty Wieku będzie tak, jak było przed upadkiem Adama, w takim razie nie będzie nowoczesnych urządzeń, nie będzie telefonów, telegrafów, samochodów i.t.d. (...)
Czy ktoś może przypuszczać, że to będzie szkodą i nie da się sharmonizować z szczęśliwemi warunkami Ziemi, przeistoczonej w ogród Eden, gdy doskonali i szczęśliwi ludzie na doskonałej Ziemi będą mieli możność porozumiewania się przez radjofon i radjograf lub możność używania dla swej osobistej wygody samochodów, które mknąć będą ulicami wolnemi od kurzu, nie wydzielając już niemiłej woni” (Złoty Wiek 01.09 1925 s. 189).

a o konnej podróży tu:

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/historia-swiadkow-jehowy/jeden-dzien-w-raju/
« Ostatnia zmiana: 06 Marzec, 2017, 11:33 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: Przemieszczanie się w przyszłym raju i inne zagadnienia
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Marzec, 2017, 18:14 »
W każdym razie rakiety di loty w kosmos nie wchodziły w rachubę. Tylko jak aniołowie na skrzydłach, ale tylko pomazani.

Loty w kosmos niemożliwe

„Człowiek na ziemi nie może się uwolnić z pod wpływu tych demonicznych »niebios«, tak jak nie może przy pomocy samolotu, rakiety czy jakiego innego środka, wybić się powyżej powłoki powietrznej, otaczającej nasz ziemski glob w której oddychamy” („Prawda was wyswobodzi” 1946 s. 266-267).