Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: "Protestanci nie są chrześcijanami"  (Przeczytany 12371 razy)

Offline Terebint

Odp: "Protestanci nie są chrześcijanami"
« Odpowiedź #30 dnia: 13 Kwiecień, 2019, 21:27 »
Z protestantami to tak jest, że jedni protestanci nie uznają drugich za protestantów.
Na tym forum: http://forum.protestanci.info dowiedziałem się, że aby być uznanym za protestanta to trzeba być wyznawcą "Pięciu Sola": https://pl.wikipedia.org/wiki/Pi%C4%99%C4%87_zasad_protestantyzmu

Jakom, że ja byłem wtedy jedynie wyznawcą Solus Christus to zabrali mi protestancki kolorek (wtedy to był chyba niebieski) i nadali mi jakiś inny. Zresztą teraz, jak już to też jestem wyznawcą tego jednego Sola...
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Storczyk

Odp: "Protestanci nie są chrześcijanami"
« Odpowiedź #31 dnia: 17 Maj, 2019, 21:52 »
Terebint,możesz napisać o co chodzi z tym Solus Christus? Albo być Wyznawcą jednego Sola?


Offline Terebint

Odp: "Protestanci nie są chrześcijanami"
« Odpowiedź #32 dnia: 17 Maj, 2019, 23:19 »
Terebint,możesz napisać o co chodzi z tym Solus Christus? Albo być Wyznawcą jednego Sola?
Za protestantów uznaje się tyko takie osoby i kościoły które wyznają 5 zasad protestantyzmu czyli 5 Sola: Sola scriptura („Tylko Pismo”), Sola fide („Tylko wiarą”), Sola gratia („Tylko łaska”), Solus Christus („Tylko Chrystus”), Soli Deo gloria ("Tylko Bogu chwała").

Ja uznaję tylko Solus Christus, o to mi chodziło z tym jednym Sola. Reszta to spekulacje.
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Gremczak

Odp: "Protestanci nie są chrześcijanami"
« Odpowiedź #33 dnia: 17 Maj, 2019, 23:23 »
Czego to ludzie nie wymyślą.


Offline Storczyk

Odp: "Protestanci nie są chrześcijanami"
« Odpowiedź #34 dnia: 17 Maj, 2019, 23:40 »
Terebint,trudne do ogarniecia .Dziękuję za odpowiedz☺
Gremczak, masz racje wyobraźnia ludzka lubi sobie życie komplikować☺


Offline sawaszi

Odp: "Protestanci nie są chrześcijanami"
« Odpowiedź #35 dnia: 17 Maj, 2019, 23:53 »
A ja zaprotestuje w tym wątku ;
Protestanci są chrześcijanami tak jak i ŚJ (bo się chrzczą chrztem Janowym ) .


Offline Gremczak

Odp: "Protestanci nie są chrześcijanami"
« Odpowiedź #36 dnia: 18 Maj, 2019, 00:05 »
Terebint,trudne do ogarniecia .Dziękuję za odpowiedz☺
Gremczak, masz racje wyobraźnia ludzka lubi sobie życie komplikować☺
No własnie po co sobie komplikować. Wystarczy jak wymyślili jehowę i Jezusa.


Offline Storczyk

Odp: "Protestanci nie są chrześcijanami"
« Odpowiedź #37 dnia: 18 Maj, 2019, 09:54 »
Jehowe wymyślili na potrzeby strzyżenia owiec😀 ,go nikt nie widział.Jezus to zupelnie inna sprawa.Wiemy ,ze ktos taki był.Tu ślepej wiary nie ma!


Offline Gremczak

Odp: "Protestanci nie są chrześcijanami"
« Odpowiedź #38 dnia: 18 Maj, 2019, 14:43 »
Jehowe wymyślili na potrzeby strzyżenia owiec😀 ,go nikt nie widział.Jezus to zupelnie inna sprawa.Wiemy ,ze ktos taki był.Tu ślepej wiary nie ma!
No i co z tego ,że był .Było to popularne imię. To i niewolnik ŚJ jest. A czy rzeczywiście jest tym za kogo się podaje.Albo jest tym za kogo maja go jego wyznawcy. A jak go postrzegają inni. Mylą się czy maja rację?
« Ostatnia zmiana: 18 Maj, 2019, 14:46 wysłana przez Gremczak »


Offline Storczyk

Odp: "Protestanci nie są chrześcijanami"
« Odpowiedź #39 dnia: 18 Maj, 2019, 16:22 »
Myla się ,bo stare swiatlo zastepuja nowym i na odwrót.W sumie dzis nauczaja cos czego 30lat temu im sie nie śniło!


Offline Gremczak

Odp: "Protestanci nie są chrześcijanami"
« Odpowiedź #40 dnia: 18 Maj, 2019, 17:15 »
Myla się ,bo stare swiatlo zastepuja nowym i na odwrót.W sumie dzis nauczaja cos czego 30lat temu im sie nie śniło!
Nie zrozumiałaś tego co napisałem.
To jeszcze raz.

No i co z tego ,że był .Było to popularne imię. To i niewolnik ŚJ jest. A czy rzeczywiście jest tym za kogo się podaje.Albo jest tym za kogo maja go jego wyznawcy.



Offline Storczyk

Odp: "Protestanci nie są chrześcijanami"
« Odpowiedź #41 dnia: 18 Maj, 2019, 17:49 »
Gremczak☺,zrozumialam.Co mam napisać.Jezusa osobiście nie widziałam.Niewolnika z USA w TV.


Offline Gremczak

Odp: "Protestanci nie są chrześcijanami"
« Odpowiedź #42 dnia: 18 Maj, 2019, 17:54 »
Gremczak☺,zrozumialam.Co mam napisać.Jezusa osobiście nie widziałam.Niewolnika z USA w TV.

niewolnik ŚJ jest. A czy rzeczywiście jest tym za kogo się podaje.Albo jest tym za kogo maja go jego wyznawcy.

Co masz napisać?Odpowiedź na to pytanie.
« Ostatnia zmiana: 18 Maj, 2019, 17:58 wysłana przez Gremczak »


Offline Storczyk

Odp: "Protestanci nie są chrześcijanami"
« Odpowiedź #43 dnia: 18 Maj, 2019, 18:11 »
Moja siostra anty koscielna (nigdy nie byla tez świadkiem)sporo starsza .Powiedziala mi (tak mi sie teraz nasunęła ta myśl).Aby po Jehowie nie sfiksowac na Jezusa bo sa takie tendencje u ludzi (jedno zastępują drugim)Dlatego trzeba spokojnie!Podstawa dobrze i w zgodzie ze sobą Żyć i dbać o siebie😊


Offline Gremczak

Odp: "Protestanci nie są chrześcijanami"
« Odpowiedź #44 dnia: 18 Maj, 2019, 18:21 »
Czemu nie odpowiesz na moje pytanie?