Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Australia - porównanie pedofilskich statystyk KK i SJ  (Przeczytany 14765 razy)

Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Australia - porównanie pedofilskich statystyk KK i SJ
« Odpowiedź #45 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 13:34 »
Hipokryta!
Na tvn24 jest następny artykuł o zakonniku z Nowego Sącza,co 22 uczennice molestował poniżej 15 roku. Też radzi ktoś wybaczać? W imieniu tych dziewczynek ?
My exy jesteśmy oburzeni i zniesmaczeni pedofilią w naszych szeregach. Wy oburzacie się świadkami,a swoim chcecie wybaczać i usprawiedliwiacie. Pochylcie się nad tymi młodymi molestowanymi ludźmi.Toż to wasi bracia. Wstyd!!!!

W tym całym smrodzie, godne pochwały jest jednak to, że przedstawiciele instytucji kościelnych przyznają się do fatalnych błędów w zakresie ochrony dzieci przed pedofilami w swoich szeregach. W organizacji natomiast, liderzy wmawiają innym, że wszystko było w porządku i co najgorsze, jest w porządku, dlatego nie ma co zmieniać.

 
"Kardynał Pell złożył kilkugodzinne wyjaśnienia dotyczące licznych przypadków wykorzystywania dzieci w kościelnych szkołach i innych placówkach w mieście Ballarat w stanie Wiktoria w Australii, gdzie w latach 1973-1983 był wiceproboszczem i w diecezji w Melbourne, gdzie pełnił funkcję biskupa pomocniczego, a potem metropolity. Kolejne zeznania mają dotyczyć tuszowania przypadków pedofilii podczas, gdy był arcybiskupem Sydney.

Ofiary księży pedofilów zarzucają australijskiemu kardynałowi tuszowanie i lekceważenie skandalu oraz przenoszenie sprawców takich czynów do innych parafii, a nawet próbę przekupienia ofiar w zamian za milczenie. Pell z początku odrzucał oskarżenia twierdząc, że nie wiedział o pedofilii w Ballarat.

Jednak jak podaje włoska agencja informacyjna Ansa kardynał Pell przyznał przed komisją, że Kościół tuszował pedofilię, a wiele wiarygodnych, sygnałów o wykorzystywaniu dzieci w jego kraju zostało zlekceważonych w „skandalicznych okolicznościach”.

„Katastrofą” nazwał to, w jaki sposób australijski Kościół podchodził do sprawy seryjnego pedofila, księdza Geralda Ridsdale’a przenoszonego z parafii do parafii.

Pell powiedział, że Kościół „spowodował ogromne szkody w wielu miejscach rozczarowując wiernych”. „Ale teraz pracuje na rzecz tego, by temu zaradzić”. Wśród popełnionych przez ludzi Kościoła błędów wymienił wiarę w to, że księży pedofilów można wyleczyć dzięki pomocy psychologicznej."

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/abp-paetz-na-debacie-o-pedofilii/78tfgr1
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Estera

Odp: Australia - porównanie statystyk KK i SJ
« Odpowiedź #46 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 13:48 »
  "I niech ktoś teraz zaprzeczy, że WTS to nie "raj dla pedofilów"!
  Dokument w temacie.
  "ŚWIADKOWIE JEHOWY RAJ DLA PEDOFILI"

  https://www.youtube.com/watch?v=VRJzhQZA9w4
  Niestety, ta kryształowa twarz WTS, staje się coraz mniej kryształowa.
  Szczere osoby wyciągną dla siebie właściwe wnioski.
  Mnie ten dokument, poruszył do głębi.

  Może ktoś się orientuje, dlaczego ten film jest teraz na You Tube niedostępny?
  I któż się o to postarał?
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline TomBombadil

Odp: Australia - porównanie pedofilskich statystyk KK i SJ
« Odpowiedź #47 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 14:07 »
Nie mieszam,a łączę. Niestety mam w bliskim kontakcie osoby skrzywdzone przęz takich zboczeńców. Są dorosłe,a to co przeżywają to koszmar.  Pomaganie im jest ciężkie. Pewien mężczyzna był wykorzystany jako dziecko. Nikt mu nie pomógł,a szły za nim wyzwiska ,bo sprawa była głośna. Policja nie podjęła żadnych czynności. Kiedy dorósł padł znow jako ofiara innego zboczeńca. Ta psychika już zwichrowana,bez siły na opór. Zboczeńcy wyłudzali jeszcze pieniądze od niego. Wyciągnęliśmy go z tamtego miasteczka. Pomogliśmy przenieść na 2 koniec Polski. Cały czas trauma się ciągnie. To tylko jeden przypadek. A mamy takich osób kilka. Jak słyszę takie pobłażanie,to rozpacz czarna. Księża przez lata byli bezkarni. Opinia publiczna zmusiła ich do zmiany postawy. Nie obrzydzenie do zła i wspołczucie dla ofiar. Ale ktoś im pozwalał na taką bezkarność.Ja potępiam wszystkich pedofilów i zboczeńców. Płaczę z ofiarami.


Offline Estera

Odp: Australia - porównanie pedofilskich statystyk KK i SJ
« Odpowiedź #48 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 14:14 »
   A w przypadku świadków, to nawet opinia publiczna na nich nie działa.
   Zapierają się nogami i rękami.
   A listy do zborów nie nakazują zgłaszania tych przestępstw do Prokuratur.
   Czyli dalej idzie ukrywanie tego procederu.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline TomBombadil

Odp: Australia - porównanie pedofilskich statystyk KK i SJ
« Odpowiedź #49 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 16:22 »
Esterko,my jesteśmy oburzone na proceder dot.dzieci i słabszych. Niestety mamy na forum takich,co wylewają oburzenie na inne religie a u siebie będą to usprawiedliwiać i umniejszać. We mnie to rodzi odruch wymiotny. Tak jak od starsźych zboru,hipokrytow, tak i od tych co tu się zabawiają na forum. Leczą swoje kompleķsy. A ja widzę cierpienie krzywdzonych ludzi. Przywieźli ńam kiedyś na badania 3 letnią dziewczynkę,regularnie gwałconą przez ojca. Sąd ojcu pedofilowi przyznał to dziecko na weekendy ,bez kuratora i opiekuna. Też walczyłam o sprawiedliwość.Ktokolwiek krzywdzi innych,należy to piętnować. Choćby to był papież,starszy,ojciec,czy prezydent.Kościół długo czekał na swoją skruchę. Pamiętacie jak Shined O'conor podarła zdjęcie JPII. Ile lat minęło zanim wybuchła afera w Irlandii. Ile dzieci można było ochronić,uratować. Potępienie spowodowałoby,że już dawno komisje w sprawie krzywdzenia dzieci działałyby.  Ręce opadają.
« Ostatnia zmiana: 21 Kwiecień, 2017, 16:24 wysłana przez TomBombadil »


Offline Estera

Odp: Australia - porównanie pedofilskich statystyk KK i SJ
« Odpowiedź #50 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 16:31 »
   Masz rację, ręce opadają, na te ich procedury.
   I na wszystko, co się w tej materii negatywnego dzieje.
   Jakim to trzeba być "ojcem", tam w swoim jestestwie, żeby gwałcić swoje własne, trzy letnie dziecko?
    :'( :'( :'( :'( :'(
   Jaki twór tam, zamiast mózgu, w takim człowieku tkwi?
   Mają szczęście ci, którzy na szczęście nie tknęli moich dzieci, bo nie wiem, czy na takiego ze strzelbą bym nie wyszła.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Blizna

  • Gość
Odp: Australia - porównanie pedofilskich statystyk KK i SJ
« Odpowiedź #51 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 19:28 »
Wybacz yanco, większych bzdur dawno nie czytałam.

No cóż wszyscy popełniają błędy i grzeszą . Nie chcę usprawiedliwiać biskupa Peza ani obwiniać Ciało Kierownicze i Świadków Jehowy . Ale przecież w Ewangelii czytamy " i odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom " w innym miejscu jest aż 77 razy należy przebaczać .

Takiego BEZPRAWIA nie da się wybaczyć.


Tak więc nie bądźmy zawistni.



Za SJP: zawiść
uczucie znacznie silniejsze niż zazdrość, wrogość do osoby, której czegoś zazdrościmy

Może oświecisz forum, czego zazdrościmy pedofilom? Zrytej bani?

Chyba, że o ZAWZIĘTOŚĆ Ci chodziło, większość myli te dwa słowa.

I pamiętajmy że cudzy grzech nie usprawiedliwia naszego.



Sorry ale grzech grzechowi nierówny.
W porównaniu ze zbokami u śJ czy w kościele ja jestem niewinna i bez grzechu.


yanco

  • Gość
Odp: Australia - porównanie pedofilskich statystyk KK i SJ
« Odpowiedź #52 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 19:38 »
Hipokryta!
Na tvn24 jest następny artykuł o zakonniku z Nowego Sącza,co 22 uczennice molestował poniżej 15 roku. Też radzi ktoś wybaczać? W imieniu tych dziewczynek ?
My exy jesteśmy oburzeni i zniesmaczeni pedofilią w naszych szeregach. Wy oburzacie się świadkami,a swoim chcecie wybaczać i usprawiedliwiacie. Pochylcie się nad tymi młodymi molestowanymi ludźmi.Toż to wasi bracia. Wstyd!!!!

Hipokryta powiadasz.
Łk 23:34 bg "Tedy Jezus rzekł: Ojcze! odpuść im: boć nie wiedzą, co czynią. A rozdzieliwszy szaty jego, los o nie miotali."

Dz 7:60 bp "W końcu upadł na kolana i zawołał donośnym głosem: "Panie, nie poczytaj im tego za grzech!" Po tych słowach skonał."

Współczuję ofiarom zarówno tych księży i SJ i wszystkim innym . A wybaczyć trzeba tak żeby się za nich modlić . Zło napędza zło i tylko dobro jest w stanie powstrzymać zło . Kara jednak tu na ziemi konieczna. Przebaczyć a głowę ściąć no cóż może i tak trzeba . Ale jeśli będziemy pielęgnować w sercach nienawiść to wojny pedofilstwo będą zawsze

Zawiść zawzietosc Blizna masz rację pomyliłem zawiść z nienawiścią .
« Ostatnia zmiana: 21 Kwiecień, 2017, 19:51 wysłana przez yanco »