Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Leo Greenlees - pedofil w CK?  (Przeczytany 12943 razy)

Offline Liberal

Odp: Leo Greenlees - pedofil w CK?
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Luty, 2017, 03:12 »
Jestem ci bardzo wdzięczny za pracę jaką wykonałeś i cieszę się, że wróciłeś na forum :) Mam nadzieję, że nie z jednym wpisem, a na dłużej.

Wróciłem, nie wróciłem :) Mam swoje życie, inne priorytety i w końcu czas dla siebie i bliskich mi osób :)
Wpadłem na chwilę zobaczyć, co tam słychać u odstępców i antychrystów i tak mi się przy okazji napisało kilka słów ;)
Dzięki za miłe słowa ale na jakąś moją nadzwyczajną aktywność raczej nie liczcie. Życie jest zbyt krótkie i zbyt piękne, żeby je marnować na Strażnicę :)

A poza tym, widzę, że świetnie sobie (a nawet lepiej) radzicie beze mnie. Bardzo dobre materiały. Gratulacje :)
Marek Boczkowski

Viva la Apostasía!


Offline Estera

Odp: Leo Greenlees - pedofil w CK?
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Luty, 2017, 06:00 »
    Dobrze, że zawitałeś, bardzo mnie to cieszy.
    I do następnego usłyszenia.
    Mnie jest podwójnie miło.
    Pozdrawiam Cię.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Leo Greenlees - pedofil w CK?
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Luty, 2017, 07:22 »
   Liczę na to, że będzie częściej tu gościł.

Liberal jako pierwszy pisał na niebiesko, to jego kolor.

Wróciłem, nie wróciłem :) Mam swoje życie, inne priorytety i w końcu czas dla siebie i bliskich mi osób :)
Wpadłem na chwilę zobaczyć, co tam słychać u odstępców i antychrystów i tak mi się przy okazji napisało kilka słów ;)
Dzięki za miłe słowa ale na jakąś moją nadzwyczajną aktywność raczej nie liczcie. Życie jest zbyt krótkie i zbyt piękne, żeby je marnować na Strażnicę :)

A poza tym, widzę, że świetnie sobie (a nawet lepiej) radzicie beze mnie. Bardzo dobre materiały. Gratulacje :)


Co do zycia sie zgadzam.
Jednak jeśli chodzi o część, dotycząca pisania postów. Osobiście (i myślę że nie ja jedna), mam cichą nadzieję na napisanie czegos raz na jakis czas. Szkoda trzymać zebraną wiedzę tylko dla siebie. Zwałszcza jak pozbyć się straznicy raz na zawsze ze swojego życia, choć pisanie o tym to nie będzie wywalenie jej ze swojego zycia (taki paradoks)  :-\
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Leo Greenlees - pedofil w CK?
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Luty, 2017, 08:40 »
Wróciłem, nie wróciłem :) Mam swoje życie, inne priorytety i w końcu czas dla siebie i bliskich mi osób :)

Fajnie jest słyszeć, że udało się komuś wyzwolić nie tylko z samego WTSu jako organizacji, ale też i mentalnie. Spora liczba nas tutaj wciąż głową tam tkwi. Lata przynależności robią swoje i ciężko liczyć na porzucenie całego poprzedniego życia.

Myślę że rozumiem dlaczego nie chcesz już się zajmować dawnymi sprawami. Nie wiem gdzie teraz mieszkasz, ale mam w planie tour po Polsce i piwo w każdym większym mieście z byłymi i wybudzonymi ;) Może się kiedyś spotkamy? :D


Offline Roszada

Odp: Leo Greenlees - pedofil w CK?
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Luty, 2017, 09:29 »
Liberal pisał:
Cytuj
A poza tym, widzę, że świetnie sobie (a nawet lepiej) radzicie beze mnie. Bardzo dobre materiały.
Jakoś ciągniemy, ale nie raz, nie tylko publicznie pisałem tu, ale i na PM, że Ciebie mi tu brak.

Kaiser przejął częściowo pałeczkę śledzenia obcych forów ang., dobre i to. ;)
Ale każde doświadczenie jest inne i każdy ma swoje metody docierania do różnych ciekawostek i spostrzeżeń. Każdy ma inne priorytety.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Leo Greenlees - pedofil w CK?
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Luty, 2017, 19:40 »
   
   P.s. Liberal ... Witaj w "klubie niebieskich komentarzy"  :) :) :)


niby podobne, a tak się różnią  8-)
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Roszada

Odp: Leo Greenlees - pedofil w CK?
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Luty, 2017, 20:05 »
Słowa Greenleesa w polskich publikacjach:

*** w77/3 s. 23 Kto wysyła misjonarzy? ***
„Niczego nie zdołamy uczynić takiego, czym byśmy wzbogacili Boga Jehowę. Mimo to zaprasza On nas, abyśmy Mu przynosili nasze dary”. Tymi słowami Leo Greenlees rozpoczął opisywać postanowienia Boże nakazujące składanie Mu ofiar w świątyni starożytnego Jeruzalem.

*** w75/8 s. 6 **
W skład Ciała Kierowniczego wchodzi obecnie osiemnastu członków, sami pomazańcy; a oto nazwiska pozostałych dziesięciu: Frederick W. Franz, Raymond V. Franz, George D. Gangas, Leo K. Greenlees, John O. Groh, Milton G. Henschel, William K. Jackson, Nathan H. Knorr, Grant Suiter i Lyman A. Swingle.
Braciom tym prawdziwą radość sprawia usługiwanie świadkom Jehowy na całym świecie w roli Ciała Kierowniczego, a ich rozważania nad sprawami duchowymi nadal okażą się bardzo pożyteczne dla wszystkich świadków Jehowy cieszących się duchowym rajem, w jakim żyją dziś wszyscy, którzy miłują Jehowę.

W ang. publikacjach częściej o nim pisano.
Oto treść ze skorowidza:

*** dx30-85 Greenlees, Leo K. ***
GREENLEES, LEO K.
elected as a director of the Society (New York corporation): yb66 290
Gilead graduations: w83 11/15 31; w82 11/15 27; w78 5/1 31; g78 5/8 15; w76 288; w76 671
Greenlees v. Attorney-General for Canada: yb79 142-143
service in Canada: yb79 135-136, 162-163
service tour to Spain: yb78 254
visit to Cádiz prison (Spain): yb78 209

Ani słowa, że 'opuścił' CK. 8-)

Wymieniany od 1962 r. do 1984 r.


Offline CEGŁA

Odp: Leo Greenlees - pedofil w CK?
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Luty, 2017, 00:39 »

Braciom tym prawdziwą radość sprawia usługiwanie świadkom Jehowy na całym świecie w roli Ciała Kierowniczego, a ich rozważania nad sprawami duchowymi nadal okażą się bardzo pożyteczne dla wszystkich świadków Jehowy cieszących się duchowym rajem, w jakim żyją dziś wszyscy, którzy miłują Jehowę.


Zwymiotowałem  :-[
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Leo Greenlees - pedofil w CK?
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Luty, 2017, 00:51 »
Zwymiotowałem  :-[

Są jak Nicolae Ceauşescu - stwierdził, że minister to z łaciny "ten, który służy, usługuje", więc się swoim ministrom kazał jak dziadom ubierać i wszystkich zaczął kontrolować z tego, jak służą. Odstępstw od jego zasad być nie mogło. A sam błyszczał, niby wschodzące Słońce Karpat :)


Offline Estera

Odp: Leo Greenlees - pedofil w CK?
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Luty, 2017, 00:58 »
Liberal jako pierwszy pisał na niebiesko, to jego kolor.
    A ja, jako druga i to też jest mój kolor, ulubiony zresztą  :) :) :)
    Poza tym, jak zaczęłam pisać "niebieską Esterą" ...
    Nie miałam bladego pojęcia, że ktoś pisał niebieską czcionką, dopiero później to odkryłam.

    A swoją drogą, miło jest stać na drugim miejscu na podium.
    Zaraz, za kimś takim, jak Liberal.
    Bardzo mi pomogłaś to sobie uświadomić.
    A na którym miejscu tego podium jesteś Ty?
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Liberal

Odp: Leo Greenlees - pedofil w CK?
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Luty, 2017, 02:23 »
Jak pozbyć się straznicy raz na zawsze ze swojego życia, choć pisanie o tym to nie będzie wywalenie jej ze swojego zycia (taki paradoks)  :-\

Wydaje mi się, że tak samo, jak z rzucaniem nałogu:
1. Podejmujesz decyzję;
2. Pozbywasz się ze swojego otoczenia szkodliwych rzeczy;
3. Wypełniasz życie sprawami naprawdę istotnymi dla siebie i dającymi ci zadowolenie;
4. Zaczynasz obracać się w towarzystwie ludzi nieskażonymi twoim "nałogiem";
5. Żyjesz. Mocno. Intensywnie. Tak jak lubisz.


Spora liczba nas tutaj wciąż głową tam tkwi. Lata przynależności robią swoje i ciężko liczyć na porzucenie całego poprzedniego życia.

Myślę że rozumiem dlaczego nie chcesz już się zajmować dawnymi sprawami. Nie wiem gdzie teraz mieszkasz, ale mam w planie tour po Polsce i piwo w każdym większym mieście z byłymi i wybudzonymi ;) Może się kiedyś spotkamy? :D

Zgadzam się. Też tak miałem długi czas. Sedno problemu tkwi jednak w tym, że mnóstwo z nas odchodzi z Organizacji formalnie, a przez wiele kolejnych lat żyje sprawami WTS jeszcze bardziej intensywnie niż uprzednio. Ja po odejściu przez 5 lat przeczytałem sto razy więcej literatury Strażnicy niż przez 14 lat bytności tam. Nigdy wcześniej nie miałem tak wnikliwego studium osobistego jak po odstępstwie :D  Być może była to jakaś forma terapii dla mnie i pomocy dla innych, ale jest przecież rzeczywiste życie - nasza rodzina, bliscy, przyjaciele, zainteresowania itp. Siedzenie całymi dniami, miesiącami i latami z nosem w Strażnicach ograbia nas i naszych bliskich z wielu cennych chwil, których nie da się już nigdy nadrobić. Przebudźcie się!  ;)

Co do drugiej kwestii: Jedenasty rok mieszkam w Anglii i bardzo rzadko bywam w Polsce. Miło, że o mnie pomyślałeś, bo piwa i różańca nigdy nie odmawiam, jednak w tych okolicznościach będzie to trudne. Ale nic nie jest wykluczone (oprócz wykluczonych) ;)


Liberal pisał:Jakoś ciągniemy, ale nie raz, nie tylko publicznie pisałem tu, ale i na PM, że Ciebie mi tu brak.

Kaiser przejął częściowo pałeczkę śledzenia obcych forów ang., dobre i to. ;)
Ale każde doświadczenie jest inne i każdy ma swoje metody docierania do różnych ciekawostek i spostrzeżeń. Każdy ma inne priorytety.

Rozumiem Cię Roszada, ale nie da się ciągnąć dwóch srok za ogon. Albo udane życie osobiste albo ślęczenie przy Strażnicach. Dla mnie wybór jest oczywisty :)

Liberal jako pierwszy pisał na niebiesko, to jego kolor.

Moim ulubionym zawsze był czerwony, ale kiedyś dostałem reprymendę od adminów, że czerwony jest zarezerwowany wyłącznie dla nich i przeskoczyłem na niebieski, nie mniej ładny :) I nie czepiaj się dziewczyny, bo nie mam monopolu na kolory ;)

Pzdr.

Marek Boczkowski

Viva la Apostasía!


Offline Estera

Odp: Leo Greenlees - pedofil w CK?
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Luty, 2017, 02:45 »
Moim ulubionym zawsze był czerwony, ale kiedyś dostałem reprymendę od adminów, że czerwony jest zarezerwowany wyłącznie dla nich i przeskoczyłem na niebieski, nie mniej ładny :) I nie czepiaj się dziewczyny, bo nie mam monopolu na kolory ;)
    Dziękuję Ci, Liberal, za tę kropkę nad "i" w sprawie niebieskiego.
    Pozdrawiam  :) :) :)
    "Niebieska Estera"
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Woland

Odp: Leo Greenlees - pedofil w CK?
« Odpowiedź #27 dnia: 10 Luty, 2017, 08:33 »
niebieski jest zarezerwowany dla JW.ORG
Siostro , proszę zostać po zebraniu, musimy z tobą porozmawiać


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Leo Greenlees - pedofil w CK?
« Odpowiedź #28 dnia: 10 Luty, 2017, 08:46 »
A swoją drogą, miło jest stać na drugim miejscu na podium.
Zaraz, za kimś takim, jak Liberal.
Bardzo mi pomogłaś to sobie uświadomić.
A na którym miejscu tego podium jesteś Ty?



Offline Estera

Odp: Leo Greenlees - pedofil w CK?
« Odpowiedź #29 dnia: 10 Luty, 2017, 08:56 »
niebieski jest zarezerwowany dla JW.ORG
Siostro , proszę zostać po zebraniu, musimy z tobą porozmawiać
    A który odcień? Wolandzie?
    Oj, oj ... czuję "nosem" komitecik sądowniczy, bracie  :'(
    Za ulubiony kolor??
    A co z takimi, jak Leoś i jemu podobni?
    Oj, coś mi tu śmierdzi "słomką w oku, a przewrotem przez belkę".
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.