Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy J 6:51-57 był zapowiedzią Wieczerzy Pańskiej czy nie?  (Przeczytany 3637 razy)

Offline Roszada

Odp: Czy J 6:51-57 był zapowiedzią Wieczerzy Pańskiej czy nie?
« Odpowiedź #15 dnia: 31 Styczeń, 2017, 19:05 »
Jak dla mnie to zwykłe uproszczenie tekstu, nieistotne.
To dzięki.
Patrzę że zmiana jest to se myślę czemu, ale czasem po prostu wygładzają tekst. Albo lepszą angielszczyznę dają. :-\


Offline bene

Odp: Czy J 6:51-57 był zapowiedzią Wieczerzy Pańskiej czy nie?
« Odpowiedź #16 dnia: 31 Styczeń, 2017, 19:14 »
Na angielskim się nie znam ale z ciekawości zajrzałem co wujek Googl na to. A on twierdzi iż He that oznacza kto a Whoever to ktokolwiek, każdy kto, obojętnie kto. Szczególnie to ostatnie znaczenie tego słowa wydaje mi się ciekawe w kontekście tak zwanych niezrównoważonych psychicznie spożywających chleb i wino. Bo werset ten brzmiałby "Obojętnie kto spożywa moje ciało i pije moją krew, ten pozostaje w jedności ze mną, a ja w jedności z nim"
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline Roszada

Odp: Czy J 6:51-57 był zapowiedzią Wieczerzy Pańskiej czy nie?
« Odpowiedź #17 dnia: 31 Styczeń, 2017, 19:19 »
Na angielskim się nie znam ale z ciekawości zajrzałem co wujek Googl na to. A on twierdzi iż He that oznacza kto a Whoever to ktokolwiek, każdy kto, obojętnie kto. Szczególnie to ostatnie znaczenie tego słowa wydaje mi się ciekawe w kontekście tak zwanych niezrównoważonych psychicznie spożywających chleb i wino. Bo werset ten brzmiałby "Obojętnie kto spożywa moje ciało i pije moją krew, ten pozostaje w jedności ze mną, a ja w jedności z nim"
No tak, ale oni od 1986 r. już nie odnoszą J 6:53-57 do Wieczerzy ani do jej zapowiedzi. To tylko symboliczne spożywanie przez przejawianie wiary w okup. :-\


Offline bene

Odp: Czy J 6:51-57 był zapowiedzią Wieczerzy Pańskiej czy nie?
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Styczeń, 2017, 19:23 »
No tak, ale oni od 1986 r. już nie odnoszą J 6:53-57 do Wieczerzy ani do jej zapowiedzi. To tylko symboliczne spożywanie przez przejawianie wiary w okup. :-\
To tym bardziej osłabia wyjątkowość 144000 bo obojętnie kto przejawia wiarę w okup jest w jedności z Jezusem
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy