Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Jezus był utrzymywany za szatańskie i babilońskie złoto?  (Przeczytany 2355 razy)

Offline Roszada

Wszyscy wiedzą, że CK naucza (od 1920 r.), iż to szatan skierował pogańskich astrologów do Jezusa.

   „Biblia natomiast dowodzi, że ci trzej mędrcy nie byli posłani przez Boga, lecz przez wielkiego przeciwnika, czyli dyabła, w celu zgładzenia dzieciątka” (Harfa Boża 1921 s. 91).

„Gdy Jezus przebywał jeszcze w Betlejem, Babilon Wielki posłał kilku swych mędrców religijnych, kilku astrologów ze wschodu, aby zawiadomili króla Heroda, że narodził się przyszły król Żydów” (Strażnica Nr 14, 1964 s. 7).

„Ze względu na wszystkie problemy spowodowane ich wizytą rozsądny jest wniosek, że gwiazda, którą ujrzeli, oraz wiadomość o »narodzonym królu Żydowskim« pochodziły od wroga Bożego, Szatana Diabła, pragnącego zgładzić Jezusa” (Strażnica Nr 24, 2002 s. 32).

A co ze złotem?

*** Naśladujmy ich wiarę 2013, ia rozdz. 19 ss. 164-165 ***
Astrolodzy zupełnie bezinteresownie obdarowali Jezusa niezwykle cennymi rzeczami. Jakże zaskoczeni musieli być Józef i Maria, gdy nagle weszli w posiadanie „złota i wonnej żywicy, i mirry”! Astrolodzy zamierzali wrócić do Heroda i poinformować go o miejscu pobytu poszukiwanego dziecka. Ale wtedy zaingerował Jehowa. We śnie otrzymali od Niego wskazówki, by udali się do domu inną drogą (odczytaj Mateusza 2:1-12).
Wkrótce po ich odejściu Jehowa za pośrednictwem anioła ostrzegł Józefa: „Wstań, weź dziecię oraz jego matkę i uciekaj do Egiptu, i tam pozostań, aż ci dam znać; Herod bowiem właśnie ma poszukiwać dziecięcia, aby je zgładzić” (Mat. 2:13). Jak czytaliśmy na wstępie, Józef niezwłocznie zaczął działać. Bezpieczeństwo Jezusa uznał za sprawę najważniejszą i od razu wyruszył z rodziną do Egiptu. Kosztowności podarowane im przez astrologów mogły bardzo się przydać w związku z nieoczekiwaną podróżą.

Wniosek jeden:
Jezus za szatańsko-babilońskie złoto był utrzymywany. :-\


Offline Roszada

Odp: Czy Jezus był utrzymywany za szatańskie i babilońskie złoto?
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Styczeń, 2017, 18:27 »
Idąc tym tropem, a u kogo jadał Jezus?
U celników?
Za czyści to oni moralnie nie byli.
Ktoś powie, że dlatego, bu ich pozyskać.
A czy ŚJ też tak robią, by pozyskać grzeszników? :-\


Offline Startek

Odp: Czy Jezus był utrzymywany za szatańskie i babilońskie złoto?
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Styczeń, 2017, 19:19 »
Czy mędrcy i astrologowie którzy przybyli do Jezusa byli tymi , jak opisuje to straznica ? Ja myślę że byli to Żydzi którzy mieszkali w Babilonie  lub w okolicach  , musieli zajmować dość wysokie stanowiska , w tamtejszych społecznościach  . Prorok Daniel też był zaliczany do mędrców i astrlogów czy też magów na dworze królewskim.


Offline Roszada

Odp: Czy Jezus był utrzymywany za szatańskie i babilońskie złoto?
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Styczeń, 2017, 19:26 »
Na ogół zalicza się ich do pogan, ale przecież Ewangelia właśnie ukazuje, że jest dla ludzi z wszystkich narodów. :-\
Przecież Jezus jak uzdrawiał Syro-fenicjankę, to jednak wyświadczył jej dobro, więc jemu też mogli poganie takowe wyświadczyć.

A to czy oni się np. nie nawrócili później, to Towarzystwo nie ma na to argumentów. ;)


Offline Startek

Odp: Czy Jezus był utrzymywany za szatańskie i babilońskie złoto?
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Styczeń, 2017, 20:24 »
To jest myślenie WTSu  , miałem ostatnio kolendę i rozmawiałem o tym z księdzem  , wspominał o Proroku Danielu i jego stanowisku na dworze . Ci magowie byli odwiedzić króla który miał się narodzić Żydzi rozproszenie po całym imperium znali proroctwa dotyczące narodzin Pana Jezusa , dlatego też go szukali , tożsamości tych magów nie znamy , biblia jej nie podaje . Wskazuje tylko o ich statusie na złożyli najpierw wizytę na dworze królewskim . Co do Syro-fenicjanki której uzdrowił dziecko , to kobieta usilnie Go upraszała , ale zdumiala Jezusa też jej wiara oraz sprytne podejście do jego odpowiedzi dotyczącej że został posłany do Izraela .





Offline domino

Odp: Czy Jezus był utrzymywany za szatańskie i babilońskie złoto?
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Styczeń, 2017, 22:09 »
Nie wiadomo kim byli ci Médrcy-czy byli astrologami?,czy médrcami?-czy królami?Mogliby zarazem być wszystkimi naraz,ponieważ te określenia wzajemnie nie muszá sié wykluczć(tylko mała uwaga:o ile król mógł być zarazem i królem i médrcem i zajmować astrologiá,co było w tamtych czasach dość powszechne,to o tyle jakiś médrzec czy astrolog zreguły jedynie służył królowi).I dlatego nie ważne czy do Jezusa przybyli médrcy,astrologowie,czy sami królowie,ale w czyim imieniu przybyli.Sami astrologowie czy jacyś médrcy we własnym imieniu przybyć nie mogli,bo dary przez nich złożone byli darami królewskimi(złoto,mirra,kadzidło),oraz zostali przyjéci na dworze Heroda z honorami.Tak wiéc jeśli byli to rzeczywiście médrcy czy astrolodzy,to i tak zapewne reprezentowali posłańców swych królów.A jeśli to byli sami królowie,to podkreślałoby ich wybitne poświécenie w trudach podróży.Taka jest moja ocena i wydaje mi sié,że wszelkie uporczywe dociekania i roztrzásania tego tematu do niczego wartościowego nie prowadzá-powodujá czésto wiele śmiesznych kłôtni,dziwacznych wniosków a nawet błédnych niebezpiecznych przekonań(czego najlepszym przykładem jest bzdurna nauka Świadków Jehowy-która została wyżej przez forumawiczów uwidoczniona).


Offline Startek

Odp: Czy Jezus był utrzymywany za szatańskie i babilońskie złoto?
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Styczeń, 2017, 22:21 »
Zgadzam się z Tobą .


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy Jezus był utrzymywany za szatańskie i babilońskie złoto?
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Styczeń, 2017, 00:06 »
Ojcowie Kościoła przybycie magów opisanych w Ewangelii odnoszą do Psalmu 72,10-11 (cytuję za PNŚ):
Królowie Tarszisz i wysp
zapłacą daninę.
Królowie Szeby i Seby
złożą dar.
I padną przed nim na twarz wszyscy królowie;
wszystkie narody będą mu służyć.


Offline Startek

Odp: Czy Jezus był utrzymywany za szatańskie i babilońskie złoto?
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Luty, 2017, 19:16 »
Mędrcy przybyli ze wschodu , czy tam są opisanie krainy ,które zacytowałeś z Psalmu ?


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy Jezus był utrzymywany za szatańskie i babilońskie złoto?
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Luty, 2017, 20:51 »
Mędrcy przybyli ze wschodu , czy tam są opisanie krainy ,które zacytowałeś z Psalmu ?

A wiesz gdzie leżały krainy wymienione w tym passusie z Psalmu? Np. Tarszisz wg Ciebie gdzie leżało? Na Wschodzie czy na Zachodzie?
Ponadto zapytam Cię czy sobie uświadamiasz, że kierunki świata wschód - zachód - północ - południe to wymysł późny. Starożytni inaczej wskazywali na kierunki. Wiesz jak?
« Ostatnia zmiana: 01 Luty, 2017, 20:54 wysłana przez Gorszyciel »


Offline Startek

Odp: Czy Jezus był utrzymywany za szatańskie i babilońskie złoto?
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Luty, 2017, 20:55 »
Nie obrażaj się , ja tylko zadałem pytanie . Proszę o nowe światło .


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy Jezus był utrzymywany za szatańskie i babilońskie złoto?
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Luty, 2017, 20:57 »
Nie obrażam. Pytam Cię o ważne sprawy, które chciałbym ustalić, aby na darmo się nie rozpisywać o czymś, o czym wiesz.


Offline Startek

Odp: Czy Jezus był utrzymywany za szatańskie i babilońskie złoto?
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Luty, 2017, 23:27 »
To mnie zainteresowało , ale tak na poważnie ,  nie spotkałem się z takim wyjaśnieniem  . W WTSie  było mówione że to astrolodzy i prowadził ich szatan jako gwiazda  . Ja naprawdę nie znam tej interpretacji , o której mówisz z Psalmu .


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy Jezus był utrzymywany za szatańskie i babilońskie złoto?
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Luty, 2017, 23:33 »
Ojcowie Kościoła odnoszą przyjście tych ludzi do przytoczonego przeze mnie Psalmu. Więcej poczytasz tutaj:
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TB/apokryfy-08.html
Pozdrawiam!


Offline Startek

Odp: Czy Jezus był utrzymywany za szatańskie i babilońskie złoto?
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Luty, 2017, 06:45 »
Dzięki Gorszycielu , zobaczę !