Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Watchtower Library 2016 En  (Przeczytany 23100 razy)

Offline Jozue

Watchtower Library 2016 En
« dnia: 04 Styczeń, 2017, 22:39 »
Jak w temacie.
Nowa Watchtower Library 2016 w języku Angielskim. Według listu jaki był w ostatnim tygodniu czytany w zborach będzie to już ostatnia wydana płyta z biblioteczką, a aktualizację będą się odbywać co miesiąc.

https://drive.google.com/file/d/0Bw0qjUoEReBVMmFGY1h6Q3hMSjA/view
"Kiedy wszyscy widzą, że król jest nagi, wtedy trudno mu ukryć, że ma poddanych gdzieś."


Offline M

Odp: Watchtower Library 2016 En
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Styczeń, 2017, 23:12 »
Co nowego we wersji 2016 (angielskiej):

- Czego uczy nas Biblia? / What Can the Bible Teach Us? (BHS)
- Codzienne badanie pism 2017 (ES2017)
- Przebudźcie się! na rok 2016 (G2016)
- Życie i Służba na rok 2016 (MWB2016)
- Słowniczek Przekładu Nowego Świata / New World Translation Glossary (NWTSTG)
- Przewodnik po publikacjach na rok 2016 (RSG16)
- Nowy śpiewnik / "Sing out joyfully" to Jehovah (SJJ)
- Strażnice na rok 2016 (W2016)
- Rocznik Świadków Jehowy 2016 (YB2016)
- Broszura "10 pytań młodych ludzi" / Answers to 10 Questions Young People Ask (YPQ)

A rzeczony list po angielsku można przeczytać tutaj: https://drive.google.com/file/u/1/d/0B4oXVPm4nrmfV1RhLW54U1Z5Uk0/view?usp=sharing

Cytuj
DO WSZYSTKICH ZBORÓW

Dotyczy: programu Watchtower Library 2016

Drodzy Bracia!

        Każdego roku wiele braci i sióstr wyczekuje nowej wersji programu Watchtower Library dostępnego obecnie w ponad 60 językach.

        Edycja z 2015 roku zawierała opcję umożliwiającą użytkownikom z dostępem do Internetu zaktualizowanie danych mniej więcej w połowie roku. Ta jednorazowa aktualizacja zawierała publikacje wydane w pierwszej połowie 2016 roku i pozwalała na ich przeszukiwanie.

        Począwszy od edycji z 2016 roku, aktualizacje będą dostępne mniej więcej raz na miesiąc. Dlatego po zainstalowaniu tej edycji programu i wybraniu automatycznego lub ręcznego pobierania aktualizacji, możliwe będzie otrzymywanie aktualnych publikacji przez Internet. Do biblioteki zawartej w programie Watchtower Library będą na przykład dodawane wydania Strażnicy, które właśnie były lub w krótce będą studiowane w zborze. Co więcej, nie będzie już potrzeby zamawiać płyty DVD pod koniec 2017 roku — dalej będzie można używać tej samej edycji programu. Program będzie regularnie pobierał nowe publikacje, a także sam będzie się aktualizował, jeśli z czasem zostaną do niego dodane nowe funkcje.

        Jeśli chcielibyście korzystać z tych regularnych aktualizacji przez Internet, ale jeszcze nie azmówiliście dla siebie płyty DVD z programem Watchtower Library 2016, prosimy, abyście jak najszybciej zamówili ją u sługi literatury.

        Przyjmijcie wyrazy serdecznej, chrześcijańskiej miłości.

          Wasi bracia
        Biuro Oddziału,
 Świadkowie Jehowy w Polsce
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń, 2017, 13:42 wysłana przez M »


Offline Roszada

Odp: Watchtower Library 2016 En
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Styczeń, 2017, 23:35 »
Cytuj
aktualizację będą się odbywać co miesiąc
kurna mać, powariowali :)
Jakiś debilizm czy co? :(
Przecie co miesiąc aktualizują na jw.org, to po cholerę mam bawić się co rusz z płytką. Ja nie ma co robić myślą? ;)
Chcą pewnie zniechęcić do posiadania tego, by jednak na jw.org śledzić. >:(

Jaki powód podają tej zmiany?

Jak tak będziemy co miesiąc aktualizować, to z czasem zaczną nam wykasowywać starsze publikacje i wiruski zasiewać. :)
Znam te metody. ;D
« Ostatnia zmiana: 04 Styczeń, 2017, 23:44 wysłana przez Roszada »


Offline M

Odp: Watchtower Library 2016 En
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Styczeń, 2017, 00:08 »
Jaki powód podają tej zmiany?

Teoretycznie zmiana jest na plus, bo w Watchtower Library masz całkiem dobrą wyszukiwarkę, ale jej wadą był zawsze fakt, że nie biblioteczka nie zawierała najnowszej literatury. Teraz zawiera ;)


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Watchtower Library 2016 En
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Styczeń, 2017, 00:14 »
A ja tam czekam na nowe zwoje. Na 100% będzie ogłaszanie wyroku Bożego. Potem NIC się nie wydarzy ale oni stwierdzą że właśnie śmignął Armagedon. Jakimś cudem nie zdmuchnął 8 miliardów, mówi się trudno 8-) i żyje dalej.

Oczywiście potrzebne będą nowe zwoje!!!

Jednak nowe zwoje będą na 99% na TABLECIE.

JAK ZATEM ZWINĄĆ TABLET?  MA KTOŚ WPRAWĘ?


Offline Arvena

Odp: Watchtower Library 2016 En
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Styczeń, 2017, 02:39 »
Skoro chca nawet na plycie CD zaoszczedzic to widac ze ostatnie tobolki tzw balastu wyrzucaja za burte.
Zle czynisz, jesli chwalisz, gorzej, jesli ganisz rzecz,ktorej dobrze nie znasz. " Leonadro Da Vinci


Offline Roszada

Odp: Watchtower Library 2016 En
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Styczeń, 2017, 09:27 »
Teoretycznie zmiana jest na plus, bo w Watchtower Library masz całkiem dobrą wyszukiwarkę, ale jej wadą był zawsze fakt, że nie biblioteczka nie zawierała najnowszej literatury. Teraz zawiera ;)
Po pierwsze, już pół roku temu wprowadzili, że będą co pół roku uzupełniać. To mi starczyło. No chyba w pół roku im się nauki nie dezaktualizują na amen? ;D

Po drugie, w ten sposób będą część ludzi odciągać od jw.org.

Po trzecie, wcale nie na plus, bo trzeba się co rusz bawić w te ich opcje, sprawdzać co dodali, czy coś nie usunęli, czy coś zmienili w treści. ;)
Celowo robią zamieszanie by tego nie można było śledzić. :(


Offline Jozue

Odp: Watchtower Library 2016 En
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Styczeń, 2017, 09:30 »
Zawsze możesz używać programu z 2014, który nie jest aktualizowany. Problem tylko z nowszymi publikacjami, których treść mogą zmieniać po czasie :)
"Kiedy wszyscy widzą, że król jest nagi, wtedy trudno mu ukryć, że ma poddanych gdzieś."


Offline Roszada

Odp: Watchtower Library 2016 En
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Styczeń, 2017, 09:33 »
Zawsze możesz używać programu z 2014, który nie jest aktualizowany. Problem tylko z nowszymi publikacjami, których treść mogą zmieniać po czasie :)
Dlatego ten 2014 ang. zostawiłem sobie w kompie. ;)
Np. ang. Wnikliwe... było zmieniane w 2015.

Oni robią dużo zamieszania podają teraz drugą datę danej publikacji.
Date pierwotnego wydania papierowego i datę iluzoryczną jakaś.
Np. Prowadzenie rozmów. z 2001:

*** rs s. 3 Strony tytułowa i redakcyjna ***
Przygotowano do druku w lutym 2015 roku

To jest jakieś oszustwo wirtualne i mozliwość zmian i manipulacji.


Offline M

Odp: Watchtower Library 2016 En
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Styczeń, 2017, 12:31 »
Wkleiłem do mojego poprzedniego postu list do zborów odnośnie Watchtower Library po polsku.


Offline Roszada

Odp: Watchtower Library 2016 En
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Styczeń, 2017, 12:46 »
Okej, ale trochę mnie zaniepokoiły słowa z listu:
Cytuj
Program będzie regularnie pobierał nowe publikacje, a także sam będzie się aktualizował, jeśli z czasem zostaną do niego dodane nowe funkcje.


Offline M

Odp: Watchtower Library 2016 En
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Styczeń, 2017, 13:29 »
Okej, ale trochę mnie zaniepokoiły słowa z listu:

To normalne, obecnie wiele programów posiada mechanizm automatycznej aktualizacji. Dzięki temu jeśli zmienią coś w samym programie (a nie w zawartych w nim publikacjach) to użytkownicy którzy korzystają z tego mechanizmu będą mogli te zmiany otrzymać bez potrzeby zamawiania nowej płyty z nową wersją programu.

Oczywiście to oznacza też, że osobom które mają tę funkcję włączoną WTS będzie mógł podrzucać na komputer co tylko zechce :). Czyli w teorii byliby w stanie w przyszłości nawet podrzucić trojana i przejąć kontrolę nad komputerami tysięcy komputerów, które mają zainstalowany ten program. Ale oczywiście to tylko teoria ;). W zasadzie instalując sam program z płytki trzeba się liczyć z tym, że mogliby na niej podrzucić jakieś świństwo. Z tym że raczej na pewno tego nie zrobią, bo prędzej czy później by się to wydało i mieliby ciepło.

PS. Dołączyłem też do poprzedniego postu listę nowych publikacji na płytce.

PS 2. Jeśli ktoś posiada płytkę po Polsku to proszę o kontakt :)
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń, 2017, 13:43 wysłana przez M »


Offline Roszada

Odp: Watchtower Library 2016 En
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Styczeń, 2017, 13:59 »
Wynika też z tego jakby zaprzestać mieli produkcji nowych płytek. ;)
Nie mogą zachęcać do prywatnego kopiowania oryginału, więc nowi już nie będą mogli zamawiać rozumiem. :)


Offline Dietrich

Odp: Watchtower Library 2016 En
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Styczeń, 2017, 16:30 »
Wynika też z tego jakby zaprzestać mieli produkcji nowych płytek. ;)
Nie mogą zachęcać do prywatnego kopiowania oryginału, więc nowi już nie będą mogli zamawiać rozumiem. :)

Z tego co mi wiadomo, to wcześniej nawet zachęcano w zborach, żeby płytki CD kopiować...


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Watchtower Library 2016 En
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Styczeń, 2017, 17:09 »
Z tego co mi wiadomo, to wcześniej nawet zachęcano w zborach, żeby płytki CD kopiować...

"Kopiowanie płytek" jest niedozwolone w świetle prawa oraz licencji programu.

Wybrane cytaty:
Użytkownik
Cytuj
Może też przekazać cały Produkt innej osobie będącej Świadkiem Jehowy, która akceptuje postanowienia Umowy.

Cytuj
Nie zezwala się na: (...) powielanie w celu rozpowszechniania całości lub dowolnej części OPROGRAMOWANIA na płytach DVD bądź innych nośnikach

Cytuj
Jeśli Użytkownik naruszy któregokolwiek z postanowień Umowy, Watch Tower może rozwiązać Umowę i podjąć wszelkie kroki, jakie uzna za odpowiednie w danej sytuacji

Marzy mi się sytuacja, w której WTS występuje na drogę prawną przeciwko jakiemuś SJotowi za złamanie postanowień umowy licencyjnej. I marzy mi się by WTS wygrał taką walkę sądową. Organizacja pożerająca własną owieczkę... Ech, marzenia!