Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zamknięcie Tematu Broda na 2016r.  (Przeczytany 18058 razy)

Offline Szear-Jaszub

Odp: Zamknięcie Tematu Broda na 2016r.
« Odpowiedź #45 dnia: 03 Styczeń, 2017, 22:42 »
Mi też starszy w zborze o to zrobił rozmowe, że marynarka musi być zapieta bo to nie przykladne...

Ale wiecie co najlepsze... ten sam starszy udzielał porad żeby bracia owijali się dookoła bandazem na wysokości przyrodzenia żeby zbytnio nie odstawalo bo to powoduje niestosowne mysli...
ironiczny głos forum... ale nie zawsze - czasem jestem poważny


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Zamknięcie Tematu Broda na 2016r.
« Odpowiedź #46 dnia: 03 Styczeń, 2017, 23:18 »
Ale wiecie co najlepsze... ten sam starszy udzielał porad żeby bracia owijali się dookoła bandazem na wysokości przyrodzenia żeby zbytnio nie odstawalo bo to powoduje niestosowne mysli...

 ;D żartujesz? Bo nie wiem, jak taki idiotyzm mógł ktoś wymyślić. A siostrom co hojniej obdarzonym, też udzielał porad żeby biust bandażem obwijały żeby ... "zbytnio nie odstawało bo to powoduje niestosowne myśli"  ;D ;D ;D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Zamknięcie Tematu Broda na 2016r.
« Odpowiedź #47 dnia: 03 Styczeń, 2017, 23:29 »
Mi też starszy w zborze o to zrobił rozmowe, że marynarka musi być zapieta bo to nie przykladne...

Ale wiecie co najlepsze... ten sam starszy udzielał porad żeby bracia owijali się dookoła bandazem na wysokości przyrodzenia żeby zbytnio nie odstawalo bo to powoduje niestosowne mysli...

Strzelam, że coś takiwego musi byc bardzo wygodne  ;D a zimą dodatkowe obieplenie  ;D ;D ::) poza tym chocby nie wiem jak, to będzie sie odznaczać, bandaż oczywiście  8-)

;D żartujesz? Bo nie wiem, jak taki idiotyzm mógł ktoś wymyślić. A siostrom co hojniej obdarzonym, też udzielał porad żeby biust bandażem obwijały żeby ... "zbytnio nie odstawało bo to powoduje niestosowne myśli"  ;D ;D ;D

najlepiej ubrac sie w plandekę  ;D
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Estera

Odp: Zamknięcie Tematu Broda na 2016r.
« Odpowiedź #48 dnia: 03 Styczeń, 2017, 23:36 »
  Nie chciałabym ubierać się w "coś" w rodzaju: "plandeka", czy "burka".;););)
  Kobieta, to jedno z piękniejszych dzieł Bożych, powinna wyglądać pięknie ...
  Nie jak strach na wróble.
« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń, 2017, 23:38 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Szear-Jaszub

Odp: Zamknięcie Tematu Broda na 2016r.
« Odpowiedź #49 dnia: 03 Styczeń, 2017, 23:44 »
Wiem ze z moich wypowiedzi czasem trąci ironią... ale to autentyk z 2015/2016 r.

Opowiem wam jeszcze jedna historię... Ten brat, wtedy sluga, kiedyś idąc ulicą spotkał młodego brata ze zboru, wtedy nastolatka i pyta go: część, co tam u ciebie, dokąd idziesz?
Odp: a część, dobrze, do siostry Wandy.
pyt: ale przecież ona jest sama w domu
Odp: no to co
Pyt: no to niestosowne, mogłaby się przy tobie nachylic, pokazać coś, albo zalozylaby nogę na nogę i zobaczylbys za dużo i mogłoby to się różnie skończyć

Siostra Wandą miała wtedy ponad 70 lat, nie chodzila na zebrania bo była schorowana osoba...

Do dziś się śmiejemy że musimy uważać by nie dopuścić się z nią niemoralnosci, choć ma teraz ponad 80 lat... bo jak ci się Wanda nachyli...


ironiczny głos forum... ale nie zawsze - czasem jestem poważny


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Zamknięcie Tematu Broda na 2016r.
« Odpowiedź #50 dnia: 04 Styczeń, 2017, 01:34 »
Wiem ze z moich wypowiedzi czasem trąci ironią... ale to autentyk z 2015/2016 r.

Siostra Wandą miała wtedy ponad 70 lat, nie chodzila na zebrania bo była schorowana osoba...

Do dziś się śmiejemy że musimy uważać by nie dopuścić się z nią niemoralnosci, choć ma teraz ponad 80 lat... bo jak ci się Wanda nachyli...



Przynajmniej ironicznie podchodzisz, ale ja znam podobną sytuację, jeśli chodzi o tło, tylko to nie wypowiedź jakiegoś młodego fanatyka a cała machina sądownicza, kwalifikująca działania dojrzałych duchowo i wiekowo 'mężczyzn' na miano idiotyzmu wyższych lotów. 
« Ostatnia zmiana: 04 Styczeń, 2017, 02:29 wysłana przez Moyses »


Offline pies berneński

Odp: Zamknięcie Tematu Broda na 2016r.
« Odpowiedź #51 dnia: 04 Styczeń, 2017, 07:31 »
.. Ten brat, wtedy sluga,
Ten brat najwidoczniej patrzył na sytuację z perspektywy własnego niedożywienia seksualnego.
Możliwe,że to typ drwala jak w poniższym dowcipie:
 http://www.zartujemy.pl/dowcip/pokaz/4468/mezczyzni-wg-przedzialu-wiekowego-20-letni-mezczyzna-to-kelner-rozleje-zanim-doniesie30-letni-to.html
Obecnie ten sługa pewnie jest starszym i miej Panie Boże w opiece ten zbór,gdzie usługuje taki "życiowy "starszy.hehe
« Ostatnia zmiana: 04 Styczeń, 2017, 07:32 wysłana przez pies berneński »
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Zamknięcie Tematu Broda na 2016r.
« Odpowiedź #52 dnia: 04 Styczeń, 2017, 09:00 »
Mi też starszy w zborze o to zrobił rozmowe, że marynarka musi być zapieta bo to nie przykladne...

Ale wiecie co najlepsze... ten sam starszy udzielał porad żeby bracia owijali się dookoła bandazem na wysokości przyrodzenia żeby zbytnio nie odstawalo bo to powoduje niestosowne mysli...

Podobną sytuację znam z sąsiedniego miasta. Były potrzeby zboru w temacie dekoltów ponieważ jeden z  obsługujący mikrofon PUCHŁ PONIŻEJ PASA i nie mógł wykonywać należycie funkcji  ;D ;D ;D


ravasz

  • Gość
Odp: Zamknięcie Tematu Broda na 2016r.
« Odpowiedź #53 dnia: 04 Styczeń, 2017, 09:30 »
To ja również opiszę doświadczenie . Młody brat jeździł do swojej narzeczonej , a że dzieliło ich ok 200 km to musiał mieć zapewniony nocleg.  postanowiono więc , że będzie nocował u babci narzeczonej, 80 letniej kobiety. Dowiedziawszy się o tym miejscowa starszyzna udzieliła rad młodej siostrze i jej rodzicom , że to bardzo niestosowne i naraża tego młodego brata na niemoralność  ;D
Więc cała rodzina przeanalizowała  to jeszcze raz i skutek był taki , że na czas przyjazdu narzeczonego
Młoda siostra musiała nocować u babci , a on w jej domu rodzinnym.


Offline Dietrich

Odp: Zamknięcie Tematu Broda na 2016r.
« Odpowiedź #54 dnia: 04 Styczeń, 2017, 09:31 »
Znam historię pewnej siostry, która wyjeżdżała za granicę do opieki nad seniorami.  Starsi dokładnie wypytywali ją na czym polega jej praca i czy w zakres jej obowiązków wchodzi higiena sfer intymnych podopiecznego.
"Bo wiesz siostro, wszystko jest możliwe..."
"Tak, jasne. Szczególnie u 84 latka z Alzheimerem, kochani bracia. Podziwiam waszą troskę oraz... wyobraźnię"

 


Offline Estera

Odp: Zamknięcie Tematu Broda na 2016r.
« Odpowiedź #55 dnia: 04 Styczeń, 2017, 09:45 »
  Dodałabym ... "chorą wyobraźnię"
  Ci starsi, to chyba jacyś zboczeni seksualnie ...
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline etos

Odp: Zamknięcie Tematu Broda na 2016r.
« Odpowiedź #56 dnia: 04 Styczeń, 2017, 10:14 »
Zdaje się, że ta wręcz obsesja na punkcie brody to nie przypadek. Byli już w historii podobnie reagujący, jak mówi proroctwo" "Mój grzbiet nadstawiałem tym, którzy biją, a moje policzki tym, którzy mi wyrywają brodę; mojej twarzy nie zasłaniałem przed obelgami i pluciem." (Iz. 50:6 bw). Zatem nie dziwi nic.


Offline Lechita

Odp: Zamknięcie Tematu Broda na 2016r.
« Odpowiedź #57 dnia: 04 Styczeń, 2017, 12:48 »
Często się okazuje , że właśnie ci tacy super nadgorliwi i hiper święci dopuszczają się najgorszych rzeczy. Osobiście znam przypadek gdzie młody wiekiem i doświadczeniem starszy - za to fundamentalista i duchowy terrorysta - rozdmuchał do rozmiarów afery pewną sprawę. Chodziło mianowicie o to, że pewien młody brat wychodząc z rzędu krzeseł na SK otarł się o kolana młodej siostry!!! :o  Oczywiście starszyzna gremialnie okazała zgorszenie , oburzenie i nie omieszkała skarcić tego "strasznego grzesznika" ;D
A dosłownie 2-3 miesiące później owy starszy wylądował na komitecie z niemoralność! ;D

Nasuwa mi się czasem analogia na takich super świętych do fundamentalistów islamskich, oni też wszędzie widzą zgorszenie i pokusę do zła. Tylko szkoda , że nie widzą jej gdy wysadzają się w powietrze lub obcinają ludziom głowy. Oczywiście porównanie jest celowo przesadzone, ale myślę, że trafnie oddaje podobieństwo.

Chcąc być uczciwy przyznam , że istnieje też pewien procent takich super świętych, którzy faktycznie przez dziesiątki lat sami trzymają się swoich ponad przeciętnie wysokich mierników.
Tak więc, różnie to bywa , co człowiek to inny mechanizm postępowania.
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline salvat

Odp: Zamknięcie Tematu Broda na 2016r.
« Odpowiedź #58 dnia: 04 Styczeń, 2017, 18:21 »
Starszy, który zwraca uwagę bratu lub siostrze że coś tam jest nie tak, bo on dostrzegł jakąś małą pierd** i że ona lub on może wykorzystać okazję i poużywać życia albo że szatan może w jakiejś chorej wyimaginowanej sytuacji podsunąc myśl by się puścić - sam zdradza podejrzenie co do siebie że jest zwyczajnie niewyżyty. W końcu nie na darmo mówi się "głodnemu chleb nam myśli". Jestem zdania że czy młodzi czy starzy jeśli będą chcieli to wyzbędą się hamulców w  tej dziedzinie i to choćby nie wiem jak byli pilnowani.
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Zamknięcie Tematu Broda na 2016r.
« Odpowiedź #59 dnia: 04 Styczeń, 2017, 18:46 »


Nasuwa mi się czasem analogia na takich super świętych do fundamentalistów islamskich, oni też wszędzie widzą zgorszenie i pokusę do zła. Tylko szkoda , że nie widzą jej gdy wysadzają się w powietrze lub obcinają ludziom głowy. Oczywiście porównanie jest celowo przesadzone, ale myślę, że trafnie oddaje podobieństwo.


Niektórzy Fundamentaliści ISLAMSCY korzystając z prawa do wielorzeństwa idąc do BURDELU zawierają małżeństwo z xxxx nazwijmy ją ładnie dziewicą  ;D
i robią swoje kilka dni a potem rozwód  :o :o :o

NA 100% GDYBY SUPERCHIERARCHA WTS np CK wdowiec zawarł małżeństwo z NIUNIĄ i poużywał dajmy na to MIESIĄC (na więcej mogło by braknąć tchu)

i potem poprosiłby ją o to aby dała powód do rozwodu   8-)  czyli dała innemu (ale ze świata) i potem by ją w ramach dobrej współpracy tylko napomnieli  8-)

to miałby rozwód I OD NOWA KOLEJNA NIUNIA


I CO?     LEEEEEEEEGALLLLLLLLL    wg WTS      a wg normalnych ludzi    (czyli nas)   ZBOOOOOOOOOOOK !!!