BYLI... OBECNI... > OSTRACYZM

Mariusz Sobkowiak pyta Nadarzyn o zjawisko wykluczania.

<< < (5/5)

robbo1:
Już pisałem powołując się na wypowiedź księdza A.Zuberbioera,że "jawny grzech",nie dotyczył tylko stosunku do naszego ojca w niebie,ale społeczności wierzących.
I to z obawy przed tym ,że "odrobina kwasu cale ciasto zakwasza" .
Rozumiem,że temat dotyczył winnego  "że ktoś żyje z żoną swego ojca" 1 Kor.5:1
Nie kwestii doktrynalnych itp.
Te niemniej nie były nigdy tolerowane,i nie było tak,że można było głosić co się chce.

Nie zmienia to też tego,że na winnego ,że "nieobecny wprawdzie ciałem,ale obecny duchem,już p o t ę p i ł e m ...sprawcę owego przestępstwa" wer.3
I tyle?
Nie.
"Przeto i wy...wydajcie takiego szatanowi..." wer.5

Nie wydaje mi się,żeby "samozwańczy niewolnik" nad interpretował tekst.
Jak pisałem,w książce"O rozwoju doktryny chrześcijańskiej" czytamy,że nie rozmawiano z szerzącymi odmienne nauki od przyjmowanych.

listonosz:
Robbo ! Caly rozdzial 5  i  6  w 1 Kor. potwierdza tylko to co ci juz wczesniej napisalem .
--- Cytat: listonosz w 27 Maj, 2017, 21:26 ---
Oczywiscie SJ wykluczaja rowniez z powodow biblijnie uzasadnionych  ale oprocz tego dokladaja pare innych przyczyn (np. te , ktore ci wczesniej wspomnialem ) , wychodzac wyraznie " ponad to , co napisane " .

 



--- Koniec cytatu ---

Zaden z tych wersetow nie pozwala na wykluczenie za palenie tytoniu , za transfuzje , czy za odmienne zdanie w sprawie rozumienia  jakiegos tekstu biblijnego ! 
A wiec kogo maja chrzescijanie wykluczac ?
Wersety  11-13 :

Ale teraz piszę wam, żebyście przestali się zadawać+ z każdym, kto jest zwany bratem, a jest rozpustnikiem albo chciwcem,+ albo bałwochwalcą, albo człowiekiem rzucającym obelgi, albo pijakiem,+ albo zdziercą — żebyście z takim nawet nie jadali. 12  Bo cóż mi do sądzenia tych na zewnątrz?+ Czy nie wy sądzicie tych wewnątrz,+ 13  podczas gdy tych na zewnątrz sądzi Bóg?+ „Usuńcie niegodziwego spośród siebie”.+

I jestem pewny , ze zaden z tzw. odstepcow nie ma nic przeciwko temu aby za wspomniane tu przestepstwa wykluczac.

 .Kiedy jednak wyklucza sie braci  za krytyke  polityki CK w sprawie pedofilii albo za zwrocenie uwagi , ze wspolnota chrzescijanska to nie handlarze nieruchomosciami , to jest to  wyrazne naduzycie uprawnien jakie Biblia daje starszym zboru.


owcaJehowy:
Moimi skargami nie chciał zająć się Zarząd  Związku Świadków Jehowy w Polsce w Nadarzynie ani Biuro Główne w Brooklynie. Teraz zajmuje się tym Sąd Cywilny.

Kolejna sprawa sądowa o naruszenie moich dóbr osobistych przez brata starszego zboru Świadków Jehowy w Głogowie, odbędzie się w Sądzie Okręgowym w Legnicy ul. Złotoryjska 40 dnia 14 czerwca 2017r. o godzinie 12,00. Sala nr 7.

Serdecznie zapraszam zainteresowanych i bratnie dusze. Wstęp wolny dla obserwatorów. Będę przesłuchiwana ja oraz pozwany.

Danuta Kubik.

robbo1:
Tak się składa,że mam wiele rodziny w miejscowości twojej rozprawy.
Nie znamy jednak,czego zarzut,kto jest pozwanym itp.
Nie oto jednak idzie.
Rozumiem,że we własnym odczuciu "doszło do naruszenia dóbr osobistych".
I jeżeli w istocie tak było winny niech zostanie ukarany.
Jeżeli nie niech zostanie uniewinniony.

Ponadto przypominam,że "człowiek rzucający obelgi" jest tym,takim z którym lepiej "żebyśmy nie jadali".
A więc jeżeli ktoś poniża ,ubliża,upokarza,znieważa,rzuca oszczerstwa:epitety,zarzuty,przezwiska itp,jest tym,z którym "powinniśmy przestać się zadawać".




Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej