Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Odżywianie się w Królestwie Bożym  (Przeczytany 2960 razy)

Offline Roszada

Odżywianie się w Królestwie Bożym
« dnia: 09 Grudzień, 2016, 11:13 »
Wiem, wiem, że Paweł pisze, że Królestwo to nie co się je i pije, ale sprawiedliwość w Duchu Św., ale co zapamiętaliście w kwestii odżywiania w przyszłym raju? :)
Czy mięso też?
Czy tak jak przed Noem same roślinki?

Towarzystwo w roku 1931 tak pisało:

„W Królestwie Bożem pouczeni oni zostaną przez Pana, co, kiedy i ile mają jeść, a przede wszystkiem duch ich karmiony będzie kosztownemi prawdami Jehowy” (Złoty Wiek 15.11 1931 s. 343).


Offline Roszada

Odp: Odżywianie się w Królestwie Bożym
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Grudzień, 2016, 11:48 »
No adwentyści mówią wprost: będziemy jak w raju, tylko jarskie.
Zero mięsa. Zero mleka, zero serów.
To tylko teraz przejściowo jemy.
Kawę i herbatę pewnie wykarczują do zera. ;D
Pewnie one się zalęgły z podszeptów szatana. ;)


Offline Estera

Odp: Odżywianie się w Królestwie Bożym
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Grudzień, 2016, 12:28 »
W rozmowach na ten temat, ... że mięska w raju nie będzie ... to często słyszałam, jak niektórzy mówili ...
Że oni ... to chyba raczej z mięsa nie chcieliby rezygnować, kochają, szynki, golonki, kiełbaskę ...
To wtedy padał koronny argument, że jak to sobie wyobrażasz, w raju zabijanie zwierząt i kręcenie kiełbasek ...
To inny wpadał na pomysł i mówił: "już tam Bóg coś wymyśli, żebyśmy czuli ten smak mięska" ...
A inny zafantazjował: "może kiełbaska i szynki będą na drzewach rosły, obejdzie się wtedy bez zabijania zwierzaków."
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Odżywianie się w Królestwie Bożym
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Grudzień, 2016, 12:36 »
Praną będzie się karmić lud jehowy ;)

Inedia, łacińska nazwa postu jest sposobem odżywiania się bez użycia znanego nam powszechnie pokarmu. Inedycy swoją energię czerpią z natury, odżywiają się praną, czyli życiodajną siłą zastępującą im wodę i chleb.  ;) ;) ;)


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Odżywianie się w Królestwie Bożym
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Grudzień, 2016, 12:40 »
Zna ktoś jakiegoś myśliwego ŚJ? :)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Estera

Odp: Odżywianie się w Królestwie Bożym
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Grudzień, 2016, 12:44 »
Zna ktoś jakiegoś myśliwego ŚJ? :)
  W moim zborze takich nie ma ...
  W okolicznych, też raczej nie słyszałam ...
  Ale, żeby "kręcić kiełbaski", nie trzeba być myśliwym ...
  Wystarczy świnka we własnym chlewku ...
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Roszada

Odp: Odżywianie się w Królestwie Bożym
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Grudzień, 2016, 13:47 »
Zna ktoś jakiegoś myśliwego ŚJ? :)
Byli na forum co znali takich.

   „Taka żyłka łowiecka lub namiętne zamiłowanie do wędkarstwa mogą się udzielić również chrześcijaninowi. Niejeden myśliwy lub wędkarz, który przeanalizował swoje pobudki, stwierdził, że zaraził się ‛radością z upolowania zdobyczy’. Towarzyszy jej beztroski stosunek do życia zwierząt. Chociaż więc polowanie ani łowienie ryb nie jest niczym zdrożnym (gdy zdobycz zostanie zjedzona lub zużytkowana w inny godny sposób), to jedno i drugie byłoby nie na miejscu, gdyby chrześcijanin przejawiał takiego ducha jak Nemrod. (...) Podobnie chrześcijanin, któremu sumienie pozwala polować i łowić ryby, powinien wiedzieć, co jest ważniejsze. Co na przykład zrobi, gdy otwarcie sezonu łowieckiego lub wędkarskiego ma się odbyć w tym samym czasie co zebranie zborowe? Czy w rozmowach chlubi się swymi wyczynami jako myśliwy lub wędkarz? Jak to dobrze, gdy dojrzały chrześcijanin, który od czasu do czasu pójdzie na polowanie lub na ryby, może z przekonaniem powiedzieć: »Tak, Panie, ty wiesz, że cię kocham [bardziej niż to zajęcie]« (Jana 21:16)” (Strażnica Nr 10, 1990 s. 31).


Offline Estera

Odp: Odżywianie się w Królestwie Bożym
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Grudzień, 2016, 20:21 »
Mężczyźni w zborach to mają te ograniczenia z tymi swoimi hobby ...
Myśliwym, nie, rybakiem, nie ... pogrzebać dobrze, to jeszcze by się coś znalazło ...
WTS ... to tylko zaprzęgałaby ... do swoich hobby ...
Nie dadzą tym chłopakom odetchnąć trochę ... zostają tylko grzyby i maliny ...  :D :D :D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Roszada

Odp: Odżywianie się w Królestwie Bożym
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Grudzień, 2016, 21:21 »
Dziwne, że skorowidz ŚJ w haśle
*** dx86-14 Odżywianie (się) ***
ODŻYWIANIE (się)

nie ma nic o przyszłym raju. ;)

Są tylko takie ogólniki:

*** w15 15.6 s. 4 ***
Pomyśl tylko! Nadchodzi czas, gdy zostaną zaspokojone stosowne potrzeby i pragnienia każdego człowieka, dotyczące na przykład pożywnego jedzenia i odpowiedniego mieszkania. Obyśmy z radością wyczekiwali obfitych darów, jakie Jehowa obiecał nam dać w ziemskim raju!

*** g 3/09 s. 8 ***
Co więcej, Bóg obdarzy ludzi mieszkających na tej rajskiej ziemi życiem wiecznym. Wcale nie będzie ono bezbarwne ani nudne. Wszyscy będą mogli korzystać z obfitych dobrodziejstw duchowych i materialnych. Możemy być pewni, że każdy będzie miał pod dostatkiem jedzenia, a także dach nad głową i ciekawą pracę

No tak dach nad głową, robota i pożywne żarcie. ;D
czego więcej trzeba w raju? ;)


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Odżywianie się w Królestwie Bożym
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Grudzień, 2016, 21:31 »
No tak dach nad głową, robota i pożywne żarcie. ;D
czego więcej trzeba w raju? ;)

A jak się odkręci kran w kiblu to będzie płynął z niego johny walker - tak jak w jednym filmie
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Estera

Odp: Odżywianie się w Królestwie Bożym
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Grudzień, 2016, 23:44 »
A jak się odkręci kran w kiblu to będzie płynął z niego johny walker - tak jak w jednym filmie
Chciałbyś? Co? Nie za dobrze by to było?
 Kiedyś słyszałam, jak mówiono, że z kranu to będzie leciała gorąca płynna czakoladka,
 albo oranżadka ...  :D :D :D
 
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Lechita

Odp: Odżywianie się w Królestwie Bożym
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Grudzień, 2016, 00:30 »
Chciałbyś? Co? Nie za dobrze by to było?
 Kiedyś słyszałam, jak mówiono, że z kranu to będzie leciała gorąca płynna czakoladka,
 albo oranżadka ...  :D :D :D
A może piwko? Ja bym wolał ;D
Przecież ogólne zachęty są by wyobrażać sobie raj i siebie w nim, więc wyobrażam sobie , że z odpowiedniego kranika leje się browarek :)

Póki co tylko najbliższy sklep zostaje i w wolnej chwili spełnić marzenia można :)
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Estera

Odp: Odżywianie się w Królestwie Bożym
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Grudzień, 2016, 00:47 »
A może piwko? Ja bym wolał ;D
Przecież ogólne zachęty są by wyobrażać sobie raj i siebie w nim, więc wyobrażam sobie , że z odpowiedniego kranika leje się browarek :)

Póki co tylko najbliższy sklep zostaje i w wolnej chwili spełnić marzenia można :)
Czyli "rajskie marzenia do wyboru, do koloru"
 Dla każdego coś innego. Ale pomysł niezły  :D :D :D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline pies berneński

Odp: Odżywianie się w Królestwie Bożym
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Grudzień, 2016, 08:43 »
No adwentyści mówią wprost: będziemy jak w raju, tylko jarskie.
Zero mięsa. Zero mleka, zero serów.
Nie tylko mówią ale też tak robią.A jaki,to ma wpływ na zdrowie,jakość życia opisał Dan Buettner w książce pt Niebieskie strefy.Dan Buettner wraz z ekipą odwiedził pięć miejsc na czterech kontynentach, w których ludzie żyją najdłużej.
 Jednym z tych miejsc jest Loma Linda (USA) zamieszkała przez Adwentystów Dnia 7.Więc coś na rzeczy jest  w Rodzaju 1:29
  I przemówił Bóg: „Oto dałem wam wszelką roślinność wydającą nasienie, która jest na powierzchni całej ziemi, i wszelkie drzewo, na którym jest owoc drzewa wydający nasienie. Niech wam to służy za pokarm
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Roszada

Odp: Odżywianie się w Królestwie Bożym
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Grudzień, 2016, 10:22 »
Cytuj
Nie tylko mówią ale też tak robią.

Tak nie robią ogólnie znani adwentyści.
Jedzą sery, jedzą mięso (prócz wieprzowiny i koniny). Piją mleko.

Niektóre odłamy adwentyzmu (tzw. reformowane) to stosują, jak piszesz, ale Adwentyści Dnia Siódmego powszechnie nie.
Można, ale dobrowolnie. E. White prorokini była radykalniejsza. Mam jej książki.

U ADS tylko pastorzy nie jedzą wcale mięsa. Z nakazu.
« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień, 2016, 10:28 wysłana przez Roszada »