Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam -pierwszy raz  (Przeczytany 2631 razy)

Offline Mikolaj

Witam -pierwszy raz
« dnia: 13 Listopad, 2016, 16:02 »
Szukam kontaktu z byłymi sj z okolic W-wy.Chodzi o poradę.Córka jest wciągana do tej sekty.Od czego zacząć,,odblokowywanie jej głowy,,  ??


Efezjan

  • Gość
Odp: Witam -pierwszy raz
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Listopad, 2016, 16:06 »
Szukam kontaktu z byłymi sj z okolic W-wy.Chodzi o poradę.Córka jest wciągana do tej sekty.Od czego zacząć,,odblokowywanie jej głowy,,  ??
Wysłałem Ci wiadomość prywatną, Mikołaju.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 521
  • Polubień: 14356
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Witam -pierwszy raz
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Listopad, 2016, 16:20 »
Szukam kontaktu z byłymi sj z okolic W-wy.Chodzi o poradę.Córka jest wciągana do tej sekty.Od czego zacząć,,odblokowywanie jej głowy,,  ??

Nie szukaj może kogoś z okolic, ale kogoś kto ma konkretną wiedzę w tym temacie. Wysłałem Ci PW.
A tak w ogóle to witaj wśród nas.  :)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline bene

Odp: Witam -pierwszy raz
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Listopad, 2016, 16:31 »
Szukam kontaktu z byłymi sj z okolic W-wy.Chodzi o poradę.Córka jest wciągana do tej sekty.Od czego zacząć,,odblokowywanie jej głowy,,  ??
Witaj.
Od czego zacząć odblokowanie na to nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jednym potrzeba pokazania nielogiczności w ich teologii innym pokazania brudów zamiatanych pod dywan. Jeszcze innym uzmysłowienia dyskoteki z nowych świateł a pozostałym i tu można wymieniać prawie cały dzień. Masz tu wiele przykładów z tego wszystkiego bierz i korzystaj.
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline Roszada

Odp: Witam -pierwszy raz
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Listopad, 2016, 17:38 »
Witaj!
Rozglądnij się i sam zakasaj rękawy.
Nie szukaj tylko rewolwerowca co załatwi za Ciebie sprawę. :)
Jak masz pytania związane z jakimiś tematami o których rozmawiasz z córką to pytaj.
Czy córka się w kimś tam podkochuje?
To też ważna sprawa, bo uczuciowe kwestie są wbrew logice często. :(


Offline TomBombadil

Odp: Witam -pierwszy raz
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Listopad, 2016, 19:02 »
Witaj! Rozmawiaj z córką,pytaj ją co jej się podoba u świadków. Czytaj choćby pobieżnie to ,co ona czyta. Zadawaj pytania,zapewniaj o swojej miłości. Wybierz się z nią na zebranie,a jeśli nie chodzi,to zapraszaj na studium do domu ,a nie żeby gdzieś chodziła. I bądź przy tym. Będziesz miał okazję potem rozmawiać z nią o tym . Twój sprzeciw może tylko ją upewnić,że świadkowie mają rację. Mój tato zaczął bardzo się sprzeciwiać,kiedy zaangażowałam się w studium. Moja mama była świadkiem. Im bardziej on mi zabraniał i kontrolował,tym bardziej ja wymyślałam jak to obejść i bardziej mi zależało. Kiedy byłam już w liceum on odpuścił i przegadaliśmy wiele godzin. Po latach dało to efekty.
I posłuchaj Roszady,byś trochę wysilił się osobiście. O dziecko walczy się do końca i jeszcze trochę.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Witam -pierwszy raz
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Listopad, 2016, 19:28 »
Witaj :)

Moim zdaniem aby pokonać wroga trzeba go poznać.

Nie chodzi mi  to aby zostać świadkiem, ale poznać na tyle ich nauki - zasady aby móc z siostrą dyskutować, analizować i podsuwać różne wnioski. Ona teraz jest oczarowana organizacją, to jak pierwsza faza zakochania. Wszystko widzi w różowo - rajowych barwach. A i oni są dla niej mili tak bardzo, aż mdli.

I tu atak, zakazy, wyśmiewanie, ośmieszanie, straszenie nic nie da. Efekt będzie odwrotny.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Estera

Odp: Witam -pierwszy raz
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Listopad, 2016, 19:42 »
   Mądrzy dowódcy, w przeszłości, jak chcieli wygrać wojnę, to najpierw ...
   bardzo dobrze zapoznawali się z taktyką i słabymi stronami wroga. Potem, taki dowódca wiedział, jak prowadzić bitwy, by wygrać wojnę.
   I Ty, Mikołaju, musisz zrobić podobnie.
   Pośpiech nic tu nie da, nastaw się na bieg długodystansowy, a napewno ujrzysz efekty.
   Nie gwałtownie, bez agresji, pamiętaj, że to Twoje dziecko, które nie jest świadome, że ma do czynienia z psychomanipulacją
   w sekcie, której pierwszym etapem jest bombardowanie miłością. Ty, musisz tu okazywać większą miłość, niż ta sekta.

   A tak, w ogóle, to witaj na tym forum.
   Napewno znajdziesz tu dla siebie bardzo dużo rad i informacji. Pozdrawiam  :D
« Ostatnia zmiana: 13 Listopad, 2016, 19:44 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Mikolaj

Odp: Witam -pierwszy raz
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Grudzień, 2016, 19:43 »
Dziękuje wszystkim za wsparcie i pomoc .Napewno będę korzystał z rad.


Offline gangas

Odp: Witam -pierwszy raz
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Grudzień, 2016, 21:53 »
Mikołaj a czemu akurat exy z wawy miałyby Ci pomóc? Szukasz kontaktu z kimś personalnie?
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Mikolaj

Odp: Witam -pierwszy raz
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Grudzień, 2016, 22:38 »
Na początek zapytałem o W-wę, ponieważ mieszkam blisko (ewentualne spotkanie  ??).Ale tak wiele osób z forum chcę udzielić rady ......jestem mile zaskoczony.Dziękuję !!!  :) :)


Offline gangas

Odp: Witam -pierwszy raz
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Grudzień, 2016, 22:54 »
 Mikołaj. Żadne rady. Czytaj i ogarniaj temat a będzie Ci dane. Ciesz się jak ja i pewnie inni z doborowego towarzystwa i czerp wiedzę. Na osobiste spotkania przyjdzie tajm ;) ;) ;)
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 549
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Witam -pierwszy raz
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Grudzień, 2016, 22:58 »
Witaj Mikołaju!

Powyższe rady weż do serca. Bądź cierpliwy i systematyczny. Czasem ludzie robią coś co ma zwrócić uwagę bo czują się niezauważeni niedocenieni, jest to kwestia okresu dojżewania buntu a czasem braku czasu ze strony bliskich. Jedni tną ręce inni straszą że coś sobie zrobią a jeszcze inni prowokują do uwagi robiąc takie rzeczy jak kontakt z ugrupowaniami.
Ponadto wrażliwi ludzie jak widzą krzywdy na świecie to czasem poszukują prostych odpowiedzi na trudne pytania. Świadkowie Jehowy właśnie specjalizują się w udzielaniu prostych odpowiedzi i przenoszenia winy na diabła i system rzeczy i że kiedyś będzie super w raju.

Zdiagnozuj zatem o co chodzi, byćmoże Roszada ma czuja że jest to jakaś miłostka do chłopca klarownego i idealnego ;)

Pozdrawiam