Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jak bardzo zmanipulowane może być społeczeństwo przez swój system.  (Przeczytany 22037 razy)

Offline Elihu

Odp: Jak bardzo zmanipulowane może być społeczeństwo przez swój system.
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Grudzień, 2016, 16:27 »
czy zmienia swoją pozycję względem krzywizny ziemi -chodzi o szcztuczny horyzont, żecz jasna.
"..Smakowaliby niedźwiedziom ignoranci. Brawo dla nich, tyle wiedzą, im to starczy, impotenci. Postawiłbym skok na bungee, mocowania lin odkręcił.Zatańczył jak syn Komańczy i wydałbym ryk młodzieńczy"


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Jak bardzo zmanipulowane może być społeczeństwo przez swój system.
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Grudzień, 2016, 16:52 »
Nie wierzę, że o tym się tak poważnie rozmawia...


Offline Cielec Kierowniczy

Odp: Jak bardzo zmanipulowane może być społeczeństwo przez swój system.
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Grudzień, 2016, 17:30 »
Nie wierzę, że o tym się tak poważnie rozmawia...

Dobrze, że ludzie rozmawiają.
Skoro ich to interesuje i nikomu nie robią krzywdy, to mają do tego prawo.
Spektrum tematów na forum jest szerokie.
Trzeba zadawać pytania, nawet wydawałoby się irracjonalne.
Bez zadawania pytań ludzkość nadal gnieździłaby się w jaskiniach.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Jak bardzo zmanipulowane może być społeczeństwo przez swój system.
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Grudzień, 2016, 17:42 »
Dobrze, że ludzie rozmawiają.
Skoro ich to interesuje i nikomu nie robią krzywdy, to mają do tego prawo.
Spektrum tematów na forum jest szerokie.
Trzeba zadawać pytania, nawet wydawałoby się irracjonalne.
Bez zadawania pytań ludzkość nadal gnieździłaby się w jaskiniach.

Mam nadzieję, że nie zabrzmiał mój post źle. Owo "nie wierzę" to tylko zdziwienie. Niech sobie rozmawiają. Ja akurat bardzo lubię czytać dyskusje na ten temat ;)


Offline Estera

Odp: Jak bardzo zmanipulowane może być społeczeństwo przez swój system.
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Grudzień, 2016, 17:44 »
Nie wierzę, że o tym się tak poważnie rozmawia...
  Gorszycielu, jeśli Cię to jakoś gorszy, to nie musisz brać w tym wątku udziału.
  Obejrzałam dokument i ze zwykłej ciekawości mnie to zainteresowało.
  A jak zapewne sam słyszałeś, CIEKAWOŚĆ, to pierwszy stopień do wiedzy!
  Absolutnie popieram to, co napisał Cielec Kierowniczy.
« Ostatnia zmiana: 14 Grudzień, 2016, 17:47 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Jak bardzo zmanipulowane może być społeczeństwo przez swój system.
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Grudzień, 2016, 19:35 »
Nie wiem czy jest płaska czy jest kulą. Ale już nie dam wiary na słowo. Never never.

  To w końcu ... Ziemia jest płaska? Czy jest kulą?

To co z odkryciem Mikołaja Kopernika?

Tematy takie jak ten, a szczególnie zacytowane stwierdzenia, działają na mnie jak płachta na byka.

Uznajcie mnie za chama, ale negowanie faktów, co do których nie ma wątpliwości to coś więcej niż nieuctwo. To ignorancja. A ignorancja jest szkodliwa.

W III wieku p.n.e. żył gość, który nie tylko wykazał doświadczalnie, że ziemia jest okrągła, ale dość dokładnie zmierzył jej obwód:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Eratostenes

Kopernik nie ma nic wspólnego z "odkryciami" kształtu ziemi. Nie mieszajcie w to niewinnego człowieka.

Wiem, zdjęcia ziemi wykonane z kosmosu są "zmanipulowane", "obrobione w fotoszopie" albo są "grafiką komputerową". Nikomu nie można wierzyć. Zatem poczekajcie na zaćmienie Księżyca i popatrzcie jaki cień rzuca Ziemia:



Niedowiarkom mogę zaproponować, by udali się na wyprawę na kraniec ziemi i dostarczyli zdjęcia. Może to być lot samolotem za krawędź i zdjęcia z powietrza.
Ja ją chętnie sfinansuję. Stawiam następujące warunki:
1. Ja finansuję wszystkie wydatki związane z wyprawą na kraniec płaskiej ziemi i dostarczenie zdjęcia dowodzącego, że ma ona "rant" za który można wypaść
2. Pokazanie mi zdjęcia płaskiej ziemi to powodzenie misji. Brak takiego zdjęcia to niepowodzenie
3. W przypadku niepowodzenia misji niedowiarek wypłaca mi czterokrotność poniesionych przeze mnie wydatków (wg prawa mojżeszowego) i publicznie odszczekuje swoje niedowiarstwo.
4. Zabezpieczeniem moich roszczeń (bo jestem pewien szybkiego pomnożenia kasy) jest dostarczenie gwarancji bankowej, jaką zdobędzie niedowiarek, bo jestem przekonany, że niedowiarek nie będzie miał odpowiedniej ilości gotówki by opłacić swoją przegraną.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Jak bardzo zmanipulowane może być społeczeństwo przez swój system.
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Grudzień, 2016, 19:51 »

Ja ją chętnie sfinansuję. Stawiam następujące warunki:
1. Ja finansuję wszystkie wydatki związane z wyprawą na kraniec płaskiej ziemi i dostarczenie zdjęcia dowodzącego, że ma ona "rant"


 A jak się ktoś za daleko wychyli i spadnie?  :-X ;D

Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Jak bardzo zmanipulowane może być społeczeństwo przez swój system.
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Grudzień, 2016, 19:59 »
powiem bratu że ziemia jest płaska, ciekawa jestem jaka będzie jego reakcja:
taka jak na wszytko co mówię:
"ech, siostra" 9totalnie załamany z mina pod tytułem, Ty naprawdę jesteś moją siostrą, czy zamienili Cie w szpitalu?)
albo może coś nowego"
-wywalenie przez okno?
-kazanie ślęczeń nad książkami z których nic nie zrozumiem, a nie pozwoli mi odejść puki nie zrozumiem
-wyklnie mnie?

Spróbuję, może nie zaliczę rąbnięcia encyklopedią w łeb.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Cielec Kierowniczy

Odp: Jak bardzo zmanipulowane może być społeczeństwo przez swój system.
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Grudzień, 2016, 20:20 »
Byłem więcej niż pewien, że tak zakończy się ten wątek.
To forum nie jest miejscem w którym można poruszać takie tematy.
Choć sam do takich teorii podchodzę z rezerwą, to jednak nigdy nie umniejszam inteligencji osób, które się tym interesują.
Tak jak napisałem wcześniej, zadawanie pytań i szukanie odpowiedzi, rozwija ludzkość i pcha w kierunku niemożliwego.
Nawet takie historie jak ta, sprawiają, że tysiące ludzi na Ziemi zbiera poszlaki, szuka, zastanawia się.
Czy są gorsi od nas, akceptujących wiedzę akademicką?
Moim zdaniem nie.
Nie będę ich uważał za durni, przygłupów, ignorantów.
Nawet jeśli wewnętrznie się z nimi nie zgadzam, to jednak uważam, że mają prawo postrzegać świat na swój sposób i dzielić się tym.
Nieraz w historii pojawiały się jednostki, które ogłaszały wywrotowe teorie, niepasujące do aktualnej wiedzy.
Jaka zawsze była pierwsza reakcja?
Ośmieszanie, wiadro pomyj i wszystko inne aby tylko zdyskredytować oponenta.
Wtedy też podpierano się faktami naukowymi, które z czasem okazały się mylne.
Nie wiemy wszystkiego i nigdy się nie dowiemy.
Jeżeli ktoś szuka innych odpowiedzi niż obowiązujące, to może nie jest wariatem ale człowiekiem z szerszym horyzontem myślowym?
Może warto spojrzeć na to w ten sposób.


od-nowa

  • Gość
Odp: Jak bardzo zmanipulowane może być społeczeństwo przez swój system.
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Grudzień, 2016, 20:48 »
To luzna wymiana myśli, dyskusja.
Można o czymkolwiek sobie pogadać, czyż nie? ;D
Luzik. ;)



Offline Estera

Odp: Jak bardzo zmanipulowane może być społeczeństwo przez swój system.
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Grudzień, 2016, 21:09 »
Tematy takie jak ten, a szczególnie zacytowane stwierdzenia, działają na mnie jak płachta na byka.
Uznajcie mnie za chama, ale negowanie faktów, co do których nie ma wątpliwości to coś więcej niż nieuctwo. To ignorancja. A ignorancja jest szkodliwa.
  KaiserSoze ..., ponieważ, jakby, zostałam wywołana pod tablicę do odpowiedzi, to coś Ci powiem.
  Wcale nie powiedziałam, że ja w to wierzę, pytanie zadałam całkiem hipotetycznie  ;D ;D ;D
  A chyba potrafisz odróżnić hipotezę od faktów? Jak myślę?
  I wcale nie jestem ani niedouczona, ani ignorancka, jak to tu próbujesz wykazać.
 
  Ty, natomiast, zabierając głos w taki sposób, jak zabrałeś, poniżasz mnie i innych z tego wątku, swoimi niewybrednymi epitetami ...
  Właściwie w ten sposób pokazałeś, kim tam w środku jesteś ... nie będę cytować tego, co sam o sobie powiedziałeś ...
  Trudno mi się zniżać do takiego poziomu dyskusji, jaki Ty tu sobą prezentujesz.
  Jest tysiące innych wątków na tym forum, wcale nie musiałeś się tu włączać do tej dyskusji, w dodatku w taki drapieżny sposób.
  Miałam Cię za inteligentnego gościa, ale Twoja forma w jakiej to zrobiłeś, przerosła treść, na Twoją niekorzyść.
« Ostatnia zmiana: 14 Grudzień, 2016, 21:56 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline matus

Odp: Jak bardzo zmanipulowane może być społeczeństwo przez swój system.
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Grudzień, 2016, 21:28 »
Czyli zaproponowanie udowodnienia to zniżenie poziomu dyskusji?

Bardzo zaciekawiło mnie stwierdzenie, że zamknięcie się na dokonania innych i słuchanie losowych ludzi z internetu, którzy nie potrafią tak naprawdę niczego udowodnić, o ile zechce się dokształcić w danym kierunku i sprawdzić te wymysły to "poszerzanie horyzontów". Przyrównałbym to do raczej do słuchania fałszywych proroków.

Też uważam "wydaje mi się, że ten koleś z filmiku ma rację" za ignorancję.
Niektórzy widocznie zapomnieli, "brzmiące logicznie" wywody "dobrze gadających" panów.
Zaprawdę, głęboko tkwi w ludziach niechęć do sprawdzania, jak się rzeczy mają oraz widoczne są skutki obrzydzania nauki.
« Ostatnia zmiana: 14 Grudzień, 2016, 21:31 wysłana przez matus »
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Estera

Odp: Jak bardzo zmanipulowane może być społeczeństwo przez swój system.
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Grudzień, 2016, 21:43 »
 Matus, wyluzuj, to tylko luźna hipotetyczna dyskusja.
 Moja wypowiedź ... dotyczy zupełnie czegoś innego.
 Mówiłam o epitetach, które poszły w moją i innych stronę ...
 Nie o naukowym udowadnianiu, czy ziemia jest płaska, czy okrągła.
 
« Ostatnia zmiana: 14 Grudzień, 2016, 21:50 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


od-nowa

  • Gość
Odp: Jak bardzo zmanipulowane może być społeczeństwo przez swój system.
« Odpowiedź #28 dnia: 14 Grudzień, 2016, 21:47 »
  KaiserSoze ..., ponieważ, jakby, zostałam wywołana pod tablicę do odpowiedzi, to coś Ci powiem Kaiser.
  Wcale nie powiedziałam, że ja w to wierzę, pytanie zadałam całkiem hipotetycznie  ;D ;D ;D
  A chyba potrafisz odróżnić hipotezę od faktów? Jak myślę?
  I wcale nie jestem ani niedouczona, ani ignorancka, jak to tu próbujesz wykazać.
 
  Ty, natomiast, zabierając głos w taki sposób, jak zabrałeś, poniżasz mnie i innych z tego wątku, swoimi niewybrednymi epitetami ...
  Właściwie w ten sposób pokazałeś, kim tam w środku jesteś ... nie będę cytować tego, co sam o sobie powiedziałeś ...
  Trudno mi się zniżać do takiego poziomu dyskusji, jaki Ty tu sobą prezentujesz.
  Jest tysiące innych wątków na tym forum, wcale nie musiałeś się tu włączać do tej dyskusji, w dodatku w taki drapieżny sposób.
  Miałam Cię za inteligentnego gościa, ale Twoja forma w jakiej to zrobiłeś, przerosła treść, na Twoją niekorzyść.
Estero.
Miałam podobnie tutaj na Forum, zabrałam głos w wątku o teoriach spiskowych, pisząc tylko jedno zdanie.
Mianowicie, "że New World Order to wypisz, wymaluj, coś jak Nowy Porządek Świata świadków J."
I tylko o to mi chodziło, o znaczenie tych słów.

Zostałam zaszufladkowana przez Matusa do ex śJ, który tapla się w teoriach spiskowych wierząc w co popadnie, bo jak już odeszłam od śJ, to już straciłam rozum, bo jestem łatwa do manipulowania.
Wiele osób na Forum pisze o sobie, że jak już raz zostali zmanipulowani, wykorzystani w WTSie, to są ostrożni i ja do nich również się zaliczam.
Nie pisałam, że w to, czy tamto wierzę.
Pogadać, pogdybać, pomyśleć, poszukać info, zestawić za i przeciw, to jak dla mnie zwyczajna rzecz.
Między innymi brak dystansu, drwiny stwarzają nieprzyjemne sytuacje.

Cytat Matus:
"oraz widoczne są skutki obrzydzania nauki."
Tak Matus, poniżaj ludzi, i poczuj się "lepszym".
Dziękuje za uwagę. Dobranoc. :)
« Ostatnia zmiana: 14 Grudzień, 2016, 21:55 wysłana przez od-nowa »


Offline Estera

Odp: Jak bardzo zmanipulowane może być społeczeństwo przez swój system.
« Odpowiedź #29 dnia: 14 Grudzień, 2016, 22:03 »
Czyli zaproponowanie udowodnienia to zniżenie poziomu dyskusji?
  Matus, w kwestii zaniżania poziomu dyskusji, wypowiedź dotyczyła niewybrednych epitetów ...
  Których Kaiser, jak zwykle, użył, wedle tradycji swojej, w stosunku do mnie i innych, nie udowadniania naukowego.
  I proszę Cię, nie wyrywaj zdań z kontekstu, bo to całkowicie zmienia postać rzeczy.
  Czym innym jest udowadnianie czegoś, a czym innym jest obrzucanie kogoś błotem.
  A niektórzy, jak obserwuję, zachowują się tak, jakby pozjadali wszystkie rozumy i mieli jedyną słuszną rację.
  Nikt chyba tu na forum nie dał nikomu, takiego przyzwolenia, żeby przyklejać jakiekolwiek poniżające epitety.
  Dla kogokolwiek. Regulamin chyba też o tym coś mówi. Może niech ktoś w tej kwestii się tu doedukuje, pkt 3 regulaminu.
« Ostatnia zmiana: 14 Grudzień, 2016, 22:46 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.