BYLI... OBECNI... > BYŁEM ŚWIADKIEM... nasze historie

Przyjaźń świadka z katolikiem

<< < (5/6) > >>

gerontas:
Witaj Lisbeth!
Poczytaj forum to już nie będziesz miała wątpliwości.
A jak poczytasz Biblię to będziesz miała przekonanie.  :)

Estera:

--- Cytat: Lisbeth w 13 Luty, 2017, 21:50 ---Ja również mam pewną historię. Dotyczy ona mojej już od kilku dni nieistniejącej przyjaźni z jedną z ŚJ (...) Otóż gdy spytałam co jest z naszą znajomością nie tak powiedziała, że preferuje bliższe przyjaźnie ze współwyznawcami. Według mnie jest to z lekka dziwne (...)

--- Koniec cytatu ---
    Oj, Lisbeth, nie masz nawet pojęcia, jak wiele rzeczy jest tam dziwnych i nie lekko, ale ciężej.
    Jak nie chcesz zaznać bólu i być poraniona, jak zwierzę wyrwane z sideł, to nawet się do nich nie zbliżaj.
    Byłam tam prawie trzy dekady, wiem co mówię.

gangas:

--- Cytat: gerontas w 13 Luty, 2017, 21:53 ---Witaj Lisbeth!
Poczytaj forum to już nie będziesz miała wątpliwości.
A jak poczytasz Biblię to będziesz miała przekonanie.  :)

--- Koniec cytatu ---


Akurat!!

Startek:

--- Cytat: Lisbeth w 13 Luty, 2017, 21:50 ---Ja również mam pewną historię. Dotyczy ona mojej już od kilku dni nieistniejącej przyjaźni z jedną z ŚJ  (poszło o fałszywe plotki, które rzekomo mówiłam ale to nie istotne). Otóż gdy spytałam co jest z naszą znajomością nie tak powiedziała, że preferuje bliższe przyjaźnie ze współwyznawcami. Według mnie jest to z lekka dziwne, ponieważ do tej pory (przez 2 lata) nie przeszkadzało Jej to, jakiej jestem wiary. Jej rodzeństwo bez problemu utrzymuje bliskie relacje z innowiercami. Jednak nie ukrywam, że znam się z kilkoma ŚJ i ta wiara zainteresowała mnie w bardzo dużym stopniu (nikt mnie do niczego nie przekonywał), po prostu poznając moją przyjaciółkę postanowiłam dowiedzieć się czegoś na temat Jej wiary. Szczerze mówiąc sama zastanawiam się nad przyłączeniem do organizacji za jakiś czas, ponieważ religia ŚJ jest dla mnie bardziej zrozumiała i bliższa moim wartościom. Jednak mam pewne wątpliwości i trudno mi zdecydować.

--- Koniec cytatu ---
.  Lisbeth , wszystko tylko nie to , czytaj sobie Biblię ,. jest wiele dobrych przekładów pisma świętego , przekład nowego świat(ł)a jest naciągany typowo w kierunku ich nauk .  Czytaj nasze historie , pisz dużo ,masz jakieś wątpliwości pisz o tym .Zawsze otrzymasz pomoc . Pozdrawiam .

puma:
Nie będę zakładała nowego wątku jeśli ktoś odpisze ok, jeśli nie też ok.Szukam pionierki stałej z Lublina która podobno obecnie pomaga  w rosyjskim zborze w Lublinie.Wcześniej należała do zboru Kunickiego czy jakoś tak.Potem wyjechała do zboru Lubaczów a potem do Brzozowa.Wiem jeszcze że niedawno wyszła za mąż.I że zna język migowy.Więcej nikt nie chce mi nic powiedzieć.Chciałabym dowiedzieć się co u niej tak naprawde słychać.Czy ma dobre życie.Nie odzywa się do mnie nie chce jej też nic burzyć.Czy jest tu na forum jakiś obecny albo były Świadek Jehowy z Lublina, który usługiwał bądź usługuje w tym zborze rosyjskim. Ktoś kto może ją znać i mógłby mi pomóc?Byłam jej zainteresowanym który nie zrobił postępów.Bardzo za nią tęsknie.Boje się podać jej dane osobowe. Powiem tylko że jej imię jest znane od początków stworzenia a jej byłe nazwisko to nazwa jednego ze skrzydlatych  ptaków ,które było nieczyste dla Izraelitów.  Jeśli wiesz coś o niej to napisz tutaj prosze Cię.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej