Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Literatura krytyczna do pieca  (Przeczytany 4026 razy)

Offline TomBombadil

Odp: Literatura krytyczna do pieca
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Listopad, 2016, 15:06 »
Wielu tych nieszczęśników ma dobre serce i szczerze idzie by opowiadać o wspaniałym Bogu. Ciągle słyszą,że ktoś chce ich wiarę wywrócić,to normalne ,że się boją. A jak jeszcze poddano im myśl,że to sam Szatan kieruje odstępcami,to histeria.  Kiedyś moje dziecko przeżyło atak słowny pewnego katolika,co zaczął obrażać i podważać pobudki.Atakował organizację i personalnie młodego. To było bardzo przykre. Uczyłam szacunku dzieci do innych religii,ale po tym do dziś dzieciak,choć duży ,ma uraz do katolików.
Podoba mi się zachęta brata R. Franza,by rozmawiać z inaczej myślącymi w duchu miłości i absolutnie nie odpłacać się im atakiem,obmową,złośliwością.  Życzliwością więcej można zdziałać. I to w czym szkolą się świadkowie:zadawaj pytania pobudzające do myślenia.☺


Offline gangas

Odp: Literatura krytyczna do pieca
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Listopad, 2016, 15:16 »
 Tak to prawda. Z zaleceniem aby niszczyć starą literaturę spotkałem się wcześniej. I faktycznie kiedyś wożone do introligatora strażnice i przebudźcie poszły w dym. Szkoda. Ale widzę, że tu na forum są ludzie, którzy dysponują tym nadal. A inni nadal kompletują :) :)

Patrzcie jest nas tu coś ok 6 zborów.To mało?? I będzie więcej. ;D ;D
 Nie chce wazelinować ale dzięki wielkie dla Roszady. super robota. I nie tendencyjna ani stronnicza ;D ;D
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Roszada

Odp: Literatura krytyczna do pieca
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Listopad, 2016, 18:18 »
Po co straszysz już przy domofonie od herbatki trudniej wstać a i więcej może usłyszeć.
Ale ja już nie umiem rozmawiać z nimi.
Jak ktoś ci na początku mówi: pan się myli, a człowiek cała ich literaturę pochłonął to jak się nie zirytować. Odbierają człowiekowi chęć do rozmowy.
I może im o to chodzi, by dyskutanta zdenerwować i mieć pretekst, że on taki nerwowy i napastliwy. :)


Offline Estera

Odp: Literatura krytyczna do pieca
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Listopad, 2016, 18:48 »

Dziś nie da się już do pieca wrzucić netu. ;D
Może zatem niewolnik ugryźć się w d...
:)
         W swojej literaturze wrzuconej na str. jw.org. kasują niewygodne informacje.
         Słyszałam, że niektóre informacje, które były wydrukowane, w wersji elektronicznej zostały zmienione.
         Dlatego, np. ja, nie pozbyłam się tomów literatury, ani książek, bo tu skasować nie mogą.
         Ale to mogą tylko zrobić ze swoimi wypocinami, no i całe szczęście
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.