Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pozdrowienia z Krakowa :)  (Przeczytany 2455 razy)

Efezjan

  • Gość
Odp: Pozdrowienia z Krakowa :)
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Listopad, 2016, 19:10 »
Jeśli chodzi o tamtą rozmowę, to pamiętam, że zapytałem się go o imię Jehowa w Nowym Testamencie. Mówię, że w oryginale tego nie ma, a ŚJ wstawili to imię ponad 200 razy. Co jest grane? On wtedy wyjął taką brązową książeczkę, chyba "Prowadzenie rozmów na podstawie pism". Przewertował tam i z powrotem, po czym powiedział "wie pan, mój współwyznawca lepiej się na tym zna, jak pan będzie chciał to on tu przyjdzie i panu wytłumaczy". Czy jakoś tak. Dał mi jeszcze Strażnicę i się pożegnaliśmy.

Też jestem zdania, że Biblię trzeba czytać jak najczęściej. Pytanie, czy argumentacja na jej podstawie nie będzie prowadziła do bezsensownego przerzucania się wersetami.
Niekoniecznie: ty zamiast wersetów możesz odczytywać dłuższe fragmenty - by pokazać, jak dany werset funkcjonuje w kontekście, a także na podstawie ich publikacji pokazać, że często te wersety są powrzucane w tekst 'Strażnicy' ni przypiął, ni przyłatał. Powinno to przynieść lepszy skutek niż sama bitwa na wersety.


Offline Estera

Odp: Pozdrowienia z Krakowa :)
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Listopad, 2016, 16:50 »
   Witaj "Myszon" ...
                     Serdecznie  :D :D :D :D :D     
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Tusia

  • Gość
Odp: Pozdrowienia z Krakowa :)
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Listopad, 2016, 17:24 »
Niekoniecznie: ty zamiast wersetów możesz odczytywać dłuższe fragmenty - by pokazać, jak dany werset funkcjonuje w kontekście, a także na podstawie ich publikacji pokazać, że często te wersety są powrzucane w tekst 'Strażnicy' ni przypiął, ni przyłatał. Powinno to przynieść lepszy skutek niż sama bitwa na wersety.

Kiedyś przeczytałem pewnemu świadkowi kontekst Rz 10, 13 (wyżej i niżej), który jest "w prawdzie" 50 lat, a on na to: "sprytne". Uśmiałem się jak nigdy.
« Ostatnia zmiana: 19 Listopad, 2016, 17:25 wysłana przez Tusia »