Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Forum Interia.pl/religa  (Przeczytany 2946 razy)

Offline tekwar

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 24
  • Polubień: 32
  • tekwar@onet.pl - napisz jeśli chcesz.
Forum Interia.pl/religa
« dnia: 23 Październik, 2016, 16:10 »
Czy ktoś z Was bierze udział w dyskusjach na tym forum? Jeśli tak, to jaka jest Wasza ocena tego działu? Czy spotkaliście się z jakimiś przykrościami i kalumniami? Pytam, bo mnie możecie tam znaleźć pod nickiem ,,karelen''.


Offline M

Odp: Forum Interia.pl/religa
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Październik, 2016, 16:15 »
Ja pierwsze słyszę o istnieniu takiego forum :).


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Forum Interia.pl/religa
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Październik, 2016, 18:49 »
   Dawno temu jeszcze przed zmianami na Interii , bywałam tam. Jednak nie wspominam tego mile.
Było tam parę osób które były nie tyle co niemiłe, ale chamskie i to bardzo. Jeśli miało się odmienne zdanie już było się wrogiem.
Nie przebierali w słowach i nazewnictwie. Pal licho jak to robił ktoś kto znał organizację z opowieści, ale jeśli robili to ex...nie było to zbyt fajne. Ja nie oczekiwałam adoracji czy uwielbienia, ale zwyczajnego szacunku.

Była tam kobieta która najpierw winiła ex...że zasiali niepewność w jej sercu i zwątpiła w to co wierzyła.
Później winiła już nie tylko byłych, ale i obecnych świadków, że jej spaprali życie.
Kiedyś gdy się okazało, że też bywałam na kongresach śląskich, najpierw wylała z siebie żal, że wiele biżuterii dała na budowę centrum w Sosnowcu, mogłaby mieć za to samochód wysokiej klasy. A później naskoczyła na mnie....a może to ty głupia smarkulo ( była między nami dość duża różnica wieku) byłaś i mnie zwerbowałaś tymi głupotami.

Ja jak zawsze na spokojnie, dałam się jej wyszczekać, a później podsumowałam to krótko....może i jestem głupia smarkula, ale ty jesteś stara i też głupia, że dałaś się zwieść na ten miód.
Łoooo a się wściekła. :o ;D ;D

Tak więc to forum to jest bajka, grzecznie, spokojnie, bez wyzwisk...a jak czasem kogoś poniesie dostanie tylko czerwoną kartkę. :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Roszada

Odp: Forum Interia.pl/religa
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Październik, 2016, 19:40 »
Coś tam kiedyś chyba o sobie czytałem, ale forów ci dziś tyle, że nie ogarniesz. :-\
W każdym razie tylko nasze nazywa się Świadkowie Jehowy w Polsce. ;D

Było kiedyś też soc.religia


Offline tekwar

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 24
  • Polubień: 32
  • tekwar@onet.pl - napisz jeśli chcesz.
Odp: Forum Interia.pl/religa
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Październik, 2016, 21:47 »
   Dawno temu jeszcze przed zmianami na Interii , bywałam tam. Jednak nie wspominam tego mile.
Było tam parę osób które były nie tyle co niemiłe, ale chamskie i to bardzo. Jeśli miało się odmienne zdanie już było się wrogiem.
Nie przebierali w słowach i nazewnictwie. Pal licho jak to robił ktoś kto znał organizację z opowieści, ale jeśli robili to ex...nie było to zbyt fajne. Ja nie oczekiwałam adoracji czy uwielbienia, ale zwyczajnego szacunku.

Była tam kobieta która najpierw winiła ex...że zasiali niepewność w jej sercu i zwątpiła w to co wierzyła.
Później winiła już nie tylko byłych, ale i obecnych świadków, że jej spaprali życie.
Kiedyś gdy się okazało, że też bywałam na kongresach śląskich, najpierw wylała z siebie żal, że wiele biżuterii dała na budowę centrum w Sosnowcu, mogłaby mieć za to samochód wysokiej klasy. A później naskoczyła na mnie....a może to ty głupia smarkulo ( była między nami dość duża różnica wieku) byłaś i mnie zwerbowałaś tymi głupotami.

Ja jak zawsze na spokojnie, dałam się jej wyszczekać, a później podsumowałam to krótko....może i jestem głupia smarkula, ale ty jesteś stara i też głupia, że dałaś się zwieść na ten miód.
Łoooo a się wściekła. :o ;D ;D

Tak więc to forum to jest bajka, grzecznie, spokojnie, bez wyzwisk...a jak czasem kogoś poniesie dostanie tylko czerwoną kartkę. :D
Masz rację. Mnie też nie oszczędzają. A ja jedynie staję w obronie Biblii. Nikogo i niczego więcej nie popieram. Cytuję im wiele wersetów, ale to nic nie daje. Nie oczekuję od nich niczego, oprócz zwykłej spokojnej rozmowy i wymiany poglądów. Ale to się nie da. Na porządku forumowym jest zaciekły atak na każdego, kto cytuje Biblię. Admini też mają to wszystko gdzieś, nie reagują na wyzwiska itp. A dzisiaj to tak mi się dostało, że aż pociekły mi łzy, choć rzadko mi się to zdarza. Chyba zrezygnuję z dalszego udziału, bo normalnie i z szacunkiem rozmawiać się nie da. Ale cóż, takie jest życie nie tylko realne ale i wirtualne. :)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 520
  • Polubień: 14355
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Forum Interia.pl/religa
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Październik, 2016, 21:52 »
Masz rację. Mnie też nie oszczędzają. A ja jedynie staję w obronie Biblii. Nikogo i niczego więcej nie popieram. Cytuję im wiele wersetów, ale to nic nie daje. Nie oczekuję od nich niczego, oprócz zwykłej spokojnej rozmowy i wymiany poglądów. Ale to się nie da. Na porządku forumowym jest zaciekły atak na każdego, kto cytuje Biblię. Admini też mają to wszystko gdzieś, nie reagują na wyzwiska itp. A dzisiaj to tak mi się dostało, że aż pociekły mi łzy, choć rzadko mi się to zdarza. Chyba zrezygnuję z dalszego udziału, bo normalnie i z szacunkiem rozmawiać się nie da. Ale cóż, takie jest życie nie tylko realne ale i wirtualne. :)

Wybacz pytanie bezpośrednie, ale to po co tam wchodzisz? Miej szacunek do siebie i wypnij się na nich tyłem.  :)
Pozdrawiam.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline TomBombadil

Odp: Forum Interia.pl/religa
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Październik, 2016, 22:45 »
A Jezus dał dobrą radę,by nie rzucać pereł,między...jak tam dalej było?
Daj sobie chłopie spokój. Ludzie mają prawo sobie niewierzyć,mieć swoje koszmary, nie chcieć dyskusji. Skoro widzisz,że to nie twój poźiom,to odpuść.


Offline Enmebaralugalzagesi

Odp: Forum Interia.pl/religa
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Październik, 2016, 22:56 »
Generalnie fora takich serwisów to zazwyczaj jad, gniew i opluwanie siebie nawzajem. Nie warto wdawać się tam w dyskusje, bo ludzie mają tendencje do okropnego zachowania pod płaszczykiem anonimowości.


Offline Roszada

Odp: Forum Interia.pl/religa
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Październik, 2016, 10:04 »
Zawsze mówię, że dzięki forom żyją tak zwani "prywaciarze religijni".
Każdy z nas jest po części takim, ale ci których mam na myśli czują się:

odkrywcami jedynie właściwej interpretacji Biblii;
jedynymi co mają rację;
ich bogiem jest klawiatura a nie jakaś wspólnota ludzi;
czasem uważają się za nadludzi niosących jedyną prawdę

Gdyby nie net, to ci ludzie byliby zgorzkniałymi pisarzami listów pełnych pretensji do różnych kościołów, które pozostają bez echa.
Są wśród tych ludzi też chorzy psychicznie i z zaburzeniami emocjonalnymi.


Offline tekwar

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 24
  • Polubień: 32
  • tekwar@onet.pl - napisz jeśli chcesz.
Odp: Forum Interia.pl/religa
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Październik, 2016, 11:02 »
Wybacz pytanie bezpośrednie, ale to po co tam wchodzisz? Miej szacunek do siebie i wypnij się na nich tyłem.  :)
Pozdrawiam.
No bo ze mną to już tak chyba jest. Zawsze tli się we mnie nadzieja, że wszędzie są ludzie i zawsze oczekuję jakiegoś człowieczeństwa. Ale uwaga - zawsze też ponoszę porażkę z takim tokiem myślenia. Wciąż wydaje mi się, że jeśli będę okazywał szacunek innym, to będzie też wracać i do mnie - i wciąż się mylę. I chyba zrobię tak, jak piszesz - odwrócić się od nich. Ciągle tylko pokazują, że nie są godni ludzi, którzy przynoszą im zdrowe wieści i wskazują właściwy kierunek. Żal mi takich ludzi - jak powiedział Jezus - bo nie wiedzą co czynią. Mnie z kolei zawsze przychodzą na myśl słowa z Ks. Ezech. 3:17-21 - to taki swoisty wyrzut sumienia. Sam się tak nad sobą nie raz zastanawiam, dlaczego tak ze mną jest? Dlaczego mam problem być taki jak cała reszta świata? Może to za mną jest coś nie TAK?


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 520
  • Polubień: 14355
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Forum Interia.pl/religa
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Październik, 2016, 14:07 »
Ciągle tylko pokazują, że nie są godni ludzi, którzy przynoszą im zdrowe wieści i wskazują właściwy kierunek.

A może kierunek dobry wg Ciebie, jest błędny wg innych? Czasami ludzie mają niechęć do osób, które właśnie próbują pokazać im ten swój "właściwy kierunek", twierdząc że tylko ten jest dobry. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;) Ale to i tak nie upoważnia rozmówców nie zgadzających się z Tobą, do rzucania obelg pod Twoim adresem.
 
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi