Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dane osobowe u ŚJ  (Przeczytany 77234 razy)

Offline Iza

Odp: Dane osobowe u ŚJ
« Odpowiedź #30 dnia: 19 Wrzesień, 2015, 10:18 »
Dostałem z Nadarzyna odmowę.Chcą weryfikacji poprzez wysłanie im dokumentu potwierdzającego moja tożsamość.
 
Ależ to bezczelne typy są. Wiedziałam, ze bedą kombinować.
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline M

Odp: Dane osobowe u ŚJ
« Odpowiedź #31 dnia: 19 Wrzesień, 2015, 10:27 »
Dostałem z Nadarzyna odmowę.Chcą weryfikacji poprzez wysłanie im dokumentu potwierdzającego moja tożsamość.
 Czy ktoś z Was złożył skarge do GIODO i otrzymał od nich odpowiedź?
 Gedeon-czy w dalszym ciągu jest aktualne wysłanie do Ciebie listu z Nadarzyna,celem przekaania do kancelarii?

Gedeon otrzymał taką samą odpowiedź, odpisał im że nie mogą tak robić powołując się na wyrok NSA, ale oni nadal odmówili twierdząc, że tamten wyrok nie dotyczył Gedeona więc nie ma tu zastosowania ::). Z tego co wiem to skarga do GIODO poleciała. Odpowiedzi na razie brak to bo świeża sprawa.


Offline gedeon

Odp: Dane osobowe u ŚJ
« Odpowiedź #32 dnia: 19 Wrzesień, 2015, 13:30 »
Dostałem z Nadarzyna odmowę.Chcą weryfikacji poprzez wysłanie im dokumentu potwierdzającego moja tożsamość.
 Czy ktoś z Was złożył skarge do GIODO i otrzymał od nich odpowiedź?
 Gedeon-czy w dalszym ciągu jest aktualne wysłanie do Ciebie listu z Nadarzyna,celem przekaania do kancelarii?

Tak oczywiście przekazane odmowy z Nadarzyna będą dowodem w sprawie.


Offline Fantom

Odp: Dane osobowe u ŚJ
« Odpowiedź #33 dnia: 02 Październik, 2015, 10:03 »
Czy ktoś wie,czy wydadzą w Nadarzynie wszystkie dokumenty,jeżeli stawimy sie tam osobiście z np.dowodem osobistym?
 Chyba nie będą potrzebne potwierdzenia urzędowe,że my to my.
  Co myslicie o osobistym pojechaniu do Nadarzyna?
 
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline matus

Odp: Dane osobowe u ŚJ
« Odpowiedź #34 dnia: 02 Październik, 2015, 10:20 »
Weź ukrytą kamerę :)
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Córka Weterana

Odp: Dane osobowe u ŚJ
« Odpowiedź #35 dnia: 02 Październik, 2015, 10:21 »
Czy ktoś wie,czy wydadzą w Nadarzynie wszystkie dokumenty,jeżeli stawimy sie tam osobiście z np.dowodem osobistym?
 Chyba nie będą potrzebne potwierdzenia urzędowe,że my to my.
  Co myslicie o osobistym pojechaniu do Nadarzyna?

Ja myślę, że nie wpuszczą.


Offline gedeon

Odp: Dane osobowe u ŚJ
« Odpowiedź #36 dnia: 02 Październik, 2015, 15:11 »
Czy ktoś wie,czy wydadzą w Nadarzynie wszystkie dokumenty,jeżeli stawimy sie tam osobiście z np.dowodem osobistym?
 Chyba nie będą potrzebne potwierdzenia urzędowe,że my to my.
  Co myslicie o osobistym pojechaniu do Nadarzyna?

Zawszę możesz spróbować, na pewno będą w szachu.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Dane osobowe u ŚJ
« Odpowiedź #37 dnia: 02 Październik, 2015, 15:16 »
Zawszę możesz spróbować, na pewno będą w szachu.
A może pojechać większą gromadą. Umówić się wcześniej, pod jakimś innym pretekstem i podejść ich z partyzanta.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Dane osobowe u ŚJ
« Odpowiedź #38 dnia: 02 Październik, 2015, 15:22 »
Może takie moje nieco dziwne pytanie. Może ktoś mnie oświeci. Czy ktoś kiedykolwiek z szeregowych głosicieli podawał oficjalnie jakiekolwiek dane personalne oprócz nazwiska, imienia i adresu zamieszkania ? Ja nie kojarzę takowego u siebie lub mam amnezję i się mylę. Zastanawiam się też nad kwestią owych danych czy ktoś dawał jakąkolwiek zgodę  na przetwarzanie tych danych na piśmie ? Bo jeżeli nie, to przecież siłą rzeczy nie mogąc przetwarzać i jak mają te dane udostępnić ? Kręcąc sobie bat na siebie ? 
« Ostatnia zmiana: 02 Październik, 2015, 15:23 wysłana przez KAZ »
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline Fantom

Odp: Dane osobowe u ŚJ
« Odpowiedź #39 dnia: 02 Październik, 2015, 17:34 »
Też się nad tym zastanawiałem.Czy to jest zgodne z prawem,że dysponują moimi danymi i mogą je udostępniać innym w zborze?
 Nikt mnie nie informował o takiej możliwośći ustnie,ani na papierze.Nic nie podpisywałem.
 Chyba bedę tam musiał zdzwonic i spytać sie czy wydadzą mi na miejscu(zbór lub Nadarzyn) odpowiednie dokumenty.
 Zapytam  ich też, czy otrzymali ode mnie zgodę na udostępnianie moich danych innym osobom(np.nowi starsi w zborze).
 Może kancelaria Świeca by nas oswieciła?Jest taka możliwość gedeon?
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Córka Weterana

Odp: Dane osobowe u ŚJ
« Odpowiedź #40 dnia: 02 Październik, 2015, 18:45 »
Też się nad tym zastanawiałem.Czy to jest zgodne z prawem,że dysponują moimi danymi i mogą je udostępniać innym w zborze?
 Nikt mnie nie informował o takiej możliwośći ustnie,ani na papierze.Nic nie podpisywałem.
 Chyba bedę tam musiał zdzwonic i spytać sie czy wydadzą mi na miejscu(zbór lub Nadarzyn) odpowiednie dokumenty.
 Zapytam  ich też, czy otrzymali ode mnie zgodę na udostępnianie moich danych innym osobom(np.nowi starsi w zborze).
 Może kancelaria Świeca by nas oswieciła?Jest taka możliwość gedeon?

Niech gedeon się lepiej wypowie, ale z tego co mi wiadomo oni się głupio tłumaczą że przechowują dane na wypadek gdyby ktoś chciał do nich wrócić. I tylko na cele zborowe.


Boratyniak

  • Gość
Odp: Dane osobowe u ŚJ
« Odpowiedź #41 dnia: 02 Październik, 2015, 23:16 »
Razem z żoną wysłaliśmy skargę do GIODO. Żona dostała odpowiedź, ja nie. GIODO napisało, że brakuje jakiejś opłaty i czegoś jeszcze się czepili. Jutro sprawdzę o co dokładnie im chodzi. Póki co porażka po całości...


Offline gedeon

Odp: Dane osobowe u ŚJ
« Odpowiedź #42 dnia: 04 Październik, 2015, 19:37 »
Razem z żoną wysłaliśmy skargę do GIODO. Żona dostała odpowiedź, ja nie. GIODO napisało, że brakuje jakiejś opłaty i czegoś jeszcze się czepili. Jutro sprawdzę o co dokładnie im chodzi. Póki co porażka po całości...

10 zł to obowiązkowa wpłata administracyjna.


Boratyniak

  • Gość
Odp: Dane osobowe u ŚJ
« Odpowiedź #43 dnia: 04 Październik, 2015, 22:11 »
To o tym nikt nie mówił. Także gdzie to wpłacać też nie wiadomo.


Offline gedeon

Odp: Dane osobowe u ŚJ
« Odpowiedź #44 dnia: 05 Październik, 2015, 00:01 »
To o tym nikt nie mówił. Także gdzie to wpłacać też nie wiadomo.

Na stronie GIODO jest podane konto.

STAWKI I SPOSÓB UISZCZANIA

Stawka opłaty skarbowej wynosi:
10,00 zł - w przypadku opłaty od skargi,
17,00 zł - w przypadku opłaty od pełnomocnictwa.
Opłatę skarbową uiszcza się w kasie lub na konto: Dzielnica Śródmieście m. st. Warszawy, ul. Nowogrodzka 43, 00 – 691 Warszawa, Nr konta: 60 1030 1508 0000 0005 5001 0038. W tytule wpłaty, wraz z treścią – opłata skarbowa za.. .- należy zamieścić skrót GIODO, zaś dowód uiszczenia tej należności przesłać do Biura Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.
http://www.giodo.gov.pl/579/id_art/2683/j/pl/