Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Molestował córkę przez 12 lat. Wciąż głosi słowo Boże  (Przeczytany 32415 razy)

Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Molestował córkę przez 12 lat. Wciąż głosi słowo Boże
« dnia: 21 Październik, 2016, 15:26 »
Długo mnie tu nie było, ale to między innymi dlatego, że dużo się w międzyczasie działo i przygotowywaliśmy kilka rzeczy. Jedną z nich jest poniższy reportaż, który właśnie ukazał się na stronie www.fakt24.pl



Bohaterką reportażu jest Ewelina, która wychowana w rodzinie Świadków Jehowy była wykorzystywana w dzieciństwie przez swojego ojca, Rolanda L. Jej koszmar zaczął się gdy miała 6-7 lat, a skończył się w zasadzie dopiero gdy osiągnęła pełnoletność i wyszła za mąż. Poznaliśmy ją w zeszły piątek i ze łzami w oczach wysłuchaliśmy jej historii. Po tym spotkaniu nie mam wątpliwości w to, że ta sytuacja miała miejsce. Wiarogodności Ewelinie dodaje fakt, że sprawa trafiła na prokuraturę i jest w toku, a oprócz niej zeznawać będzie także inna osoba wykorzystywana przez jej ojca.

Zostałem poproszony, aby powiedzieć parę słów do tego reportażu na temat skali pedofilii w organizacji Świadków Jehowy, co możecie również obejrzeć na filmiku. Nie było na to dużo czasu, więc padło tylko kilka ogólników, ale to mam nadzieję wystarczy, żeby unaocznić oglądającym sytuację. Oprócz reportażu wideo wywiad ukaże się także w wersji papierowej gazety Fakt w ten poniedziałek.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Molestował córkę przez 12 lat. Wciąż głosi słowo Boże
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Październik, 2016, 16:01 »
Niestety dla takich zwyroli, nie ma wystarczająco sprawiedliwej i bolesnej kary.
To że obrzydliwe i przerażające to mało, Ewelina musiała przejść przez piekło, jak to określiłeś Maćku 'w dobre imię organizacji'.
Niezwykłe jest że Ewelinie udało się stworzyć sobie swój szczęśliwy świat, ze miała tyle odwagi i siły. Musi być niezwykłą kobietą.


Maćku nie Ty jeden 3 lata temu byś tak pomyślał.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline M

Odp: Molestował córkę przez 12 lat. Wciąż głosi słowo Boże
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Październik, 2016, 16:09 »
Jedyne co mi się ciśnie na usta po obejrzeniu tego to niecenzuralne słowa w kierunku tego zwierzęcia, z którym Ewelina musiała się wychowywać. Więc pozwolę sobie nic więcej nie napisać ::).


Offline A

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 258
  • Polubień: 1163
  • Nikt nie lubi, kiedy jego świat rozsypuje się.
Odp: Molestował córkę przez 12 lat. Wciąż głosi słowo Boże
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Październik, 2016, 16:15 »
Nigdy, ale to nigdy nie będę wstanie wyobrazić sobie jak można zrobić coś tak potwornego drugiemu człowiekowi. A tym bardziej WŁASNEMU dziecku :(  :'(
« Ostatnia zmiana: 21 Październik, 2016, 16:24 wysłana przez A »
...


Offline M

Odp: Molestował córkę przez 12 lat. Wciąż głosi słowo Boże
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Październik, 2016, 17:24 »
Kiedyś usłyszałem od jednych braci że gdyby był taki wielki problem z pedofilią w organizacji to w mediach by o tym huczało. No i mają co chcieli :).


Offline rzeski

Odp: Molestował córkę przez 12 lat. Wciąż głosi słowo Boże
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Październik, 2016, 17:28 »
Myślę że wielu się przebudzi, a beton pewnie i tak pozostanie betonem, a może nawet jeszcze bardziej stężeje


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Molestował córkę przez 12 lat. Wciąż głosi słowo Boże
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Październik, 2016, 17:28 »
Jeżeli kogoś interesuje Sala pokazana w filmie to na 99% jest to Piaseczno, Rejtana 4.


Offline Waldi

Odp: Molestował córkę przez 12 lat. Wciąż głosi słowo Boże
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Październik, 2016, 18:11 »
Brawo Ewelina!!!  Gratuluję odwagi, teraz nie jesteś już ofiarą a to Roland stał się zwierzyną łowną.

Całość wyszła świetnie, tym bardziej biorąc pod uwagę czas reportażu. Pozdrowienia dla Adama.


Offline Estera

Odp: Molestował córkę przez 12 lat. Wciąż głosi słowo Boże
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Październik, 2016, 18:22 »
     Po prostu brak słów ... aż mnie zatkało ...  i się rozpłakałam ...
     Jak takie "zboczone zwierzę" ma odwagę jeszcze iść głosić, po wyrządzeniu krzywdy własnemu dziecku?
     A jaka to matka, że na to pozwoliła? Nie wierzę, że nie wiedziała o tym.
     Każda normalna matka, coś by zaobserwowała. Po prostu masakra psychiczna, totalna.
     Gratuluję Ewelinie, że pozbierała się na tyle, żeby mieć własne, szczęśliwe życie. Uważam, że ...  >:( >:( >:(
     To jeszcze jeden dowód na to, że to napewno nie jest religia prawdziwa i z prawdą o Bogu nie ma nic wspólnego.
                                         Oby więcej takich bohaterek! a WTS w Polsce, nie będzie miał szans na przetrwanie!
« Ostatnia zmiana: 21 Październik, 2016, 18:24 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline gerontas

Odp: Molestował córkę przez 12 lat. Wciąż głosi słowo Boże
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Październik, 2016, 19:00 »
Nie dość, że Ewelina została skrzywdzona w tak okrutny sposób przez swojego ojca to drugie piekło zgotowała jej organizacja,
która ją wypluła i nakazuje innym ostracyzm względem niej.
Droga Ewelino, z całego serca życzę Ci dużo szczęścia i powodzenia w Twoich zmaganiach.


Offline Agalloch

Odp: Molestował córkę przez 12 lat. Wciąż głosi słowo Boże
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Październik, 2016, 19:38 »
Nigdy, ale to nigdy nie będę wstanie wyobrazić sobie jak można zrobić coś tak potwornego drugiemu człowiekowi. A tym bardziej WŁASNEMU dziecku :(  :'(

Nie chcę wywoływać kolejnej forumowej wojenki, ale tu nie trzeba sobie niczego wyobrażać. Wystarczy poczytać, jak wyglądało "doskonałe prawo Boże" regulujące zasady, na jakich kochający tatuś sprzedawał własną córkę jako NIEWOLNICĘ SEKSUALNĄ (zwaną eufemistycznie nałożnicą) - Wyjścia 21:7-8.


Offline Exodus

Odp: Molestował córkę przez 12 lat. Wciąż głosi słowo Boże
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Październik, 2016, 19:51 »
Nie chcę się oszukiwać
Bycie chrześcijaninem to nie jest łatwa rzecz.
A ja...?  :-[
  Co ja mam powiedzieć? Same czarne myśli w głowie co bym mu zrobił...
 Nie mogę tego przecież  publicznie wyjawić.
 Ktoś napisał, że cisną się niecenzuralne słowa. Chciałbym by u mnie też tylko na tym się kończyło.

 Sercem Ewelino, jak zauważyłaś  jest przy Tobie wielu.
 Ja także pragnę dołączyć. 


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Molestował córkę przez 12 lat. Wciąż głosi słowo Boże
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Październik, 2016, 20:31 »

  Takie osoby nie zasługują aby ich nazywać człowiekiem. Mało tego, nazywając ich zwierzętami w tej chwili ubliżamy całej populacji zwierząt, ponieważ one nie krzywdzą tak swojego potomstwa.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Agalloch

Odp: Molestował córkę przez 12 lat. Wciąż głosi słowo Boże
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Październik, 2016, 20:53 »
W temacie samego reportażu:
brawo Maciek, brawo przede wszystkim Ewelina!!!

Co rzuciło mi się natychmiast w oczy? Gdyby analogiczny reportaż, np. o córce wykorzystywanej przez duchownego innej religii, przedstawiany był w ramach JW tylko-nie-BRODa-CASTING, stawiam wszystkie pieniądze na to, że tam skrzywdzona kobieta zalewałaby się w spazmach łzami. A w tle wtórowałaby jej skrajnie rzewna muzyka. Jednym słowem z ludzkiego nieszczęścia zrobione byłoby propagandowe show. Zwróciliście uwagę, że tam w tego rodzaju relacjach nawet mężczyźni jeśli nie płaczą, to przynajmniej snują swoją opowieść łamiącym się głosem?

I żeby była jasność. Nie mam absolutnie nic przeciwko wyrażaniu uczuć, przeciwko łzom, nawet w męskim wydaniu! Obrzydzeniem napawa mnie natomiast świadome "wyciskanie" tych łez w programach kręconych bynajmniej nie na żywo, lecz starannie wyreżyserowanych i wyprodukowanych od pierwszej do ostatniej sekundy ("Siostro, tym razem wyszło naprawdę dobrze. Ale wykonajmy jeszcze jeden dubel. Zwróć uwagę, by w momencie, w którym smarczesz w chusteczkę nie zasłaniać lewą ręką naszego logo JW.ORG. A gdy wypowiadasz zdanie o tym, że zdołałaś wytrwać tylko i wyłącznie dzięki Bożej organizacji, dosłownie na moment powstrzymaj łkanie i spróbuj nadać tonowi swojego głosu nieco więcej zdecydowania")

O ileż przyjemniej, Ewelinko, było wysłuchać Ciebie! Pomimo niewiarygodnej tragedii, jaką przeżyłaś, nie próbowałaś "sprzedać" swojej historii jako produktu dla jarmarcznej gawiedzi. Potrafiłaś opowiedzieć o tym, co Cię spotkało z imponującym spokojem, koncentrując się na przekazaniu treści, a nie graniu na emocjach. Jeszcze raz BRAWO!!!


Offline Asturia

Odp: Molestował córkę przez 12 lat. Wciąż głosi słowo Boże
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Październik, 2016, 21:38 »
Nie chcę wywoływać kolejnej forumowej wojenki, ale tu nie trzeba sobie niczego wyobrażać. Wystarczy poczytać, jak wyglądało "doskonałe prawo Boże" regulujące zasady, na jakich kochający tatuś sprzedawał własną córkę jako NIEWOLNICĘ SEKSUALNĄ (zwaną eufemistycznie nałożnicą) - Wyjścia 21:7-8.

sprzedawali córki do swoich rodaków którzy przestrzegali prawa Boga lub mieli przestrzegać i nigdzie nie spotkałem, że prawo zezwalało im na pedofilię lub ''legalny gwałt'' na swoich niewolnicach, a szczególnie na dzieciach, dalsze fragmenty z Wyjścia wyraźnie zabraniają dalszej sprzedaży tych niewolników-córek do innych pogańskich narodów gdzie wiadomo co się mogło stać z takimi dziewczynami, jakoś nie wyobrażam sobie bogobojnego izraelitę wykorzystującego seksualnie 12 letnią niewolnicę ze swojego narodu pod płaszczykiem prawa Mojżeszowego, jeżeli Bóg akceptowałby takie zachowania to dlaczego sam określa się kimś kto nie jest obojętny na krzyk maluczkiego i chłopca bez ojca? prawo Boże na pewno chroniło wszystkich, dzieci, biednych a, że ktoś mógł by to wszystko interpretować inaczej to już inny temat, dla takich była odpowiednia kara ukamienowanie