Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Życie i służba styczeń 2017  (Przeczytany 3533 razy)

Offline Roszada

Życie i służba styczeń 2017
« dnia: 11 Październik, 2016, 11:25 »
Służba nie drużba a życie swoje. :)
No to zaczynamy rok 2017.

https://www.jw.org/pl/publikacje/program-zebran-swiadkow-jehowy/

s. 3 - "Jezus jako Król ustanawia „książąt”, czyli starszych, którzy troszczą się o trzodę".

No to książęta panują już w pełni. ;D

Oni mieszają z tymi książętami, bo czasem piszą, że to dopiero w przyszłości będzie:

W nowym świecie Jezus ustanowi »książąt po całej ziemi«, by sprawowali przewodnictwo wśród ziemskich czcicieli Jehowy (Psalm 45:16). Do tego grona niewątpliwie wybierze on wielu wiernych starszych działających w dobie obecnej. Już teraz okazują się godni zaufania, toteż w przyszłości – gdy wyjawi, jaką rolę klasa naczelnika będzie odgrywać w nowym świecie – powierzy im jeszcze bardziej odpowiedzialne zadania” (Strażnica Nr 5, 1999 s. 17).

Popatrzcie co tam wyczytacie nowego.
Ja tam na s. 5 widzę rydwan ale odstępczy.


s. 8 jakieś kółko modlitewne?

"Chcę się modlić za prześladowanych braci w następujących krajach:..."

Przyjmują intencje? :)
« Ostatnia zmiana: 11 Październik, 2016, 11:43 wysłana przez Roszada »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Życie i służba styczeń 2017
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Październik, 2016, 14:03 »
Kurna, niech ktoś tak powie na zebraniu, proszę, proszę, że w intencji się będą modlić!

Pytania do dzieci:
Cytuj
Co mogłoby si stać, gdyby Noe nie słuchał wskazówek Jehowy, jak zbudować arkę? Dlaczego dzieci powinny uważnie słuchać na zebraniach?

Musicie słuchać, bo was Jehowa utopi albo pier&*&$nie kamieniem w łeb!


Offline Lila

Odp: Życie i służba styczeń 2017
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Październik, 2016, 15:43 »

Roszada, zaintrygowałeś mnie tym rydwanem i aż zajrzałam do tego czegoś.
Jestem zawiedziona, bo myślałam, że chociaż się kółko odlepiło temu rydwanu a tu nic ;(


No ale przy okazji rzucił mi się w oczy tekst obok.
Oczywiście ma pokazać świadkowi, jakich podstępów użyli Asyryjczycy, żeby zmusić Żydów do kapitulacji bez walki.
1. Izolacja: Egipt nie jest w stanie wam pomóc
2. Wątpliwości: Jehowa nie będzie walczył w waszej obronie, ponieważ jest z was niezadowolony
3. Zastraszanie: Nie macie szans w walce z potężną armią asyryjską
4. Pokusa: Jeśli się poddacie Asyrii, będziecie prowadzić lepsze życie


A teraz podmieńmy sobie świat za Egipt i  jw.org za Asyrię...



Offline Światus

Odp: Życie i służba styczeń 2017
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Październik, 2016, 19:51 »
Powołuję się na Kaisera bo nie czytałem.

Powiedzcie całemu ludowi - oto wyrocznia Światusa - kolejny raz wspomniano o Noem. A zatem dzień zagłady nadejdzie niebawem. Jest tuż-tuż. Albowiem będzie jak za dni Noego. Zacznijcie budować arkę i uszczelniać piwnice, bo niewiele czasu pozostało do roku 2034, a jeszcze trzeba wykończyć budowlańców namiot spotkania w Warwick.

PS. Potrzebni optycy do optykania arki mchem. Wydaje się, że samo wciskanie kitu może nie wystarczyć  ;D
« Ostatnia zmiana: 11 Październik, 2016, 19:56 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline spokojnyalek

Odp: Życie i służba styczeń 2017
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Październik, 2016, 00:00 »
Mnie zawsze fascynowało czy księga Ezechiela naprawdę mówi o rydwanie. Ani razu takie słowo tam nie pada, ale zawsze jest rydwan to, rydwan tamto.


Efezjan

  • Gość
Odp: Życie i służba styczeń 2017
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Październik, 2016, 00:07 »
Mnie zawsze fascynowało czy księga Ezechiela naprawdę mówi o rydwanie. Ani razu takie słowo tam nie pada, ale zawsze jest rydwan to, rydwan tamto.
Ja czytam Biblię i na razie jestem na 1 Kronik, a zatem jeszcze trochę do czytania mam. Przypomnij za jakiś czas pytanie, może wtedy będę już przy księdze Ezechiela.


Offline Roszada

Odp: Życie i służba styczeń 2017
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Październik, 2016, 09:32 »
Mnie zawsze fascynowało czy księga Ezechiela naprawdę mówi o rydwanie. Ani razu takie słowo tam nie pada, ale zawsze jest rydwan to, rydwan tamto.
To świetne naświetlenie.
Pada rydwan 4 razy ale o wrogach:

„(...)I niechybnie przyjdą przeciwko tobie z turkotem rydwanów wojennych i kół, jak również ze zborem ludów, z wielką tarczą i puklerzem, i hełmem. (...)” (Eze 23:24)

„(...)Bo tak rzekł Wszechwładny Pan, Jehowa: ‚Oto przeciwko Tyrowi sprowadzam z północy Nebukadreccara, króla Babilonu, króla królów, z końmi i rydwanami wojennymi, i jeźdźcami, i zborem — licznym ludem.” (Eze 26:7)

„(...)Wskutek odgłosu jeźdźca i koła, i rydwanu wojennego zakołyszą się twoje mury, gdy wejdzie przez twoje bramy, jak się wkracza do miasta otwartego przez wyłomy.” (Eze 26:10)

„(...)‚I nasycicie się przy mym stole końmi i powożącymi rydwanem, mocarzami i wszelkiego rodzaju wojownikami’ — brzmi wypowiedź Wszechwładnego Pana, Jehowy.” (Eze 39:20)

Ale organizacja to rydwan?
Raczej czytałem w NT że Jezus kościół ustanowił, a nie wojenny rydwan. ;)


Offline Enmebaralugalzagesi

Odp: Życie i służba styczeń 2017
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Październik, 2016, 13:21 »
s. 3 - "Jezus jako Król ustanawia „książąt”, czyli starszych, którzy troszczą się o trzodę".

No to książęta panują już w pełni. ;D

Oni mieszają z tymi książętami, bo czasem piszą, że to dopiero w przyszłości będzie:

W nowym świecie Jezus ustanowi »książąt po całej ziemi«, by sprawowali przewodnictwo wśród ziemskich czcicieli Jehowy (Psalm 45:16). Do tego grona niewątpliwie wybierze on wielu wiernych starszych działających w dobie obecnej. Już teraz okazują się godni zaufania, toteż w przyszłości – gdy wyjawi, jaką rolę klasa naczelnika będzie odgrywać w nowym świecie – powierzy im jeszcze bardziej odpowiedzialne zadania” (Strażnica Nr 5, 1999 s. 17).

A czy Ci książęta mają być braćmi Chrystusa? Czy będzie to monarchia dziedziczna?


Offline Roszada

Odp: Życie i służba styczeń 2017
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Październik, 2016, 13:29 »
A czy Ci książęta mają być braćmi Chrystusa? Czy będzie to monarchia dziedziczna?
Nie. Bracia to tylko 144 000. Współkrólowie.
A książęta to niższa ranga.

Dziedziczna? Eeee przecież nieśmiertelni będą.
Dziś mogą być już dziedziczni jak se dzieci na starszych wprowadzą. :)


Offline Enmebaralugalzagesi

Odp: Życie i służba styczeń 2017
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Październik, 2016, 13:35 »
Nie. Bracia to tylko 144 000. Współkrólowie.
A książęta to niższa ranga.

Dziedziczna? Eeee przecież nieśmiertelni będą.
Dziś mogą być już dziedziczni jak se dzieci na starszych wprowadzą. :)

Czyli ziemia będzie zarządzana na wzór Świętego Cesarstwa Rzymskiego, tylko że bez Elektorów. Ciekawie.
A jak starszy-książę zgrzeszy, natychmiastowo zostanie uśmiercony, to jego syn [jeśli jest porządny] zajmie jego miejsce? 


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Życie i służba styczeń 2017
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Październik, 2016, 14:13 »
Perfidna psychomanipulacja!  Obrazki pod rydwanem

nr 1 podprogowe przesłanie 3 gości to komitet sądowniczy a ty zadzierasz łeb w górę i nie podskoczysz Masz tańczyć jak zagrają.
(w tytule Izolacja = jak jednak podskoczysz to Izolacja)

nr 2 Wątpliwości = brak uznania Jehowy Teraz już wiesz wątpiący odstępczuchu czemu się źle czujesz MASAKRA.

NR 3 Rysunek podprogowy Jest 7 osób i 7 włóczni Przedstawia Ciało Kierownicze Zastraszanie + Nie macie szans KOLEJNA MASAKRA

NR 4 Sielanka czeka cię jak w Korei Północnej jeśli wsadzisz w mordę knebel to nie będzie PEŁNEJ WERSJI tortur A JEDYNIE WERSJA SOFT i zostaniesz podtrzymany przy swym nędznym życiu żebyś służył swemu ORG.       ALE BĄDŹ PEWIEN I TAK JESTEŚ DO D..Y i stań na głowie a i tak mamy cię w...