Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nowe pieśni  (Przeczytany 8286 razy)

Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Nowe pieśni
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Październik, 2016, 23:52 »
Tak
Teraz to 134,  w poprzednim (na razie aktualnym) to numer 88
to dobrze, że nie numer 666 :)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Nowe pieśni
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Październik, 2016, 08:55 »
 
Cytuj
   Słownictwo użyte w pieśni wychwalającej Boga powinno być wystarczająco proste, aby osoba śpiewająca mogła bez trudu dostrzec sens


  To tak samo jak w disco polo.  :P
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline GdzieTaPrawda

Odp: Nowe pieśni
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Październik, 2016, 10:15 »
No Tomasz niecik w swojej piosence spiewa o 4 osiemnastkach w jego samochodzie, do dzis jest spor czy chodzilo o felgi czy o kobiety, albo o jedno i drugie... disco polo to tez zagłostka


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Nowe pieśni
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Październik, 2016, 10:52 »
No Tomasz niecik w swojej piosence spiewa o 4 osiemnastkach w jego samochodzie, do dzis jest spor czy chodzilo o felgi czy o kobiety, albo o jedno i drugie... disco polo to tez zagłostka

  Na zagwozdkę czy drugie dno może sobie pozwolić Niecik czy inny Pietrek. Od jedynej prawdziwej wymaga się więcej, a już na pewno rzetelności.

Chyba, że ci na górze uważają inaczej, a swoich wiernych traktują jak..... ( bez urazy).
« Ostatnia zmiana: 09 Październik, 2016, 10:54 wysłana przez Tazła »
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline PoProstuJa

Odp: Nowe pieśni
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Październik, 2016, 00:53 »
Nie zauwazylem tej.modyfikacji dziewictwo a dziedzictwo... ehh:D no i czy zamawiac nowy spiewnik czy oszczedzac pieniadze organizacji na wyplaty odszkodowan... hmmm

Polecam brać papier. Za 5 lat tak się pozmieniają teksty tych pieśni, że za chiny nikomu nie udowodnisz jak brzmiały one w pierwotnej wersji. A jak będziesz to miał na papierze, to masz dowody rzeczowe w ręku!  ;D


Offline gorolik

Odp: Nowe pieśni
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Październik, 2016, 07:48 »
Zdaje mi się, że atmosfera w WTS jest taka, że za pięć lat nikomu nie udowodnisz, że ta papierowa publikacja pochodzi od nich.


Offline karafka

Odp: Nowe pieśni
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Październik, 2016, 09:39 »
Cytuj

Ciekaw jestem, jakby w kościele organista czy ksiądz zapowiedział: A teraz zaspiewamy kolędę nr 32. :)
U nas ksiądz czasami tak mówi 😀 i wtedy ci ci książeczek zaglądają . 😊       


Offline Dietrich

Odp: Nowe pieśni
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Październik, 2016, 10:47 »
Zdaje mi się, że atmosfera w WTS jest taka, że za pięć lat nikomu nie udowodnisz, że ta papierowa publikacja pochodzi od nich.

W zborach już dziś ostrożnie patrzy się na osoby cytujące ze starszych publikacji. Nawet jeśli nie dotyczy to spraw typowo doktrynalnych. Tylko patrzeć, aż przestanie być wydawana JW Library, a na oficjalnej stronie będą pozycje jedynie z ostatnich pięciu lat...


Offline zaocznie wywalony

Odp: Nowe pieśni
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Październik, 2016, 12:48 »
W zborach już dziś ostrożnie patrzy się na osoby cytujące ze starszych publikacji. Nawet jeśli nie dotyczy to spraw typowo doktrynalnych. Tylko patrzeć, aż przestanie być wydawana JW Library, a na oficjalnej stronie będą pozycje jedynie z ostatnich pięciu lat...
Nie przeginaj !
"Z pięciu lat" ??
Toż to w tym czasie dyskotekowe światełko mnóstwo razy się zmieni.
Maksymalnie z dwóch lat, a i to tylko te dotyczące nie zmienionego "zrozumienia"
 :)


Offline Jeodor_Taracz

Odp: Nowe pieśni
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Październik, 2016, 08:53 »
Pieśń 58, która teraz ma numer 50 została zmieniona w dość szczególny sposób. Krótko mówiąc "wincyj piniendzy!!!!!"


Offline Technolog

Odp: Nowe pieśni
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Październik, 2016, 17:23 »
Pieśń 58, która teraz ma numer 50 została zmieniona w dość szczególny sposób. Krótko mówiąc "wincyj piniendzy!!!!!"
Same słowa to nic nowego, były w Śpiewniku z lat 40-50 i są w hymnie 'Take My Life and Let It Be | Frances R. Havergal" z końca XIX wieku.
Można dyskutować nad tym, że pojawiło się to teraz i że są to słowa zmienione - a sytuacja finansowa wiadomo jaka jest.


Offline Estera

Odp: Nowe pieśni
« Odpowiedź #26 dnia: 13 Październik, 2016, 22:56 »
Polecam brać papier. Za 5 lat tak się pozmieniają teksty tych pieśni, że za chiny nikomu nie udowodnisz jak brzmiały one w pierwotnej wersji. A jak będziesz to miał na papierze, to masz dowody rzeczowe w ręku!  ;D
    A ja proponuję, żeby nie niszczyć starych śpiewników, zachować przynajmniej po jednym egz.
                    Kiedyś, z nich może zrobią się "białe kruki" literatury...
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Estera

Odp: Nowe pieśni
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Październik, 2016, 00:15 »
    Jednak te archiwalne egzemplarze warto mieć
    najlepiej przemawiają przeciwko WTS i najlepiej obnażają!
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Zvi

Odp: Nowe pieśni
« Odpowiedź #28 dnia: 14 Październik, 2016, 17:06 »
Ostatnio wywaliłem na śmietnik sporo starej literatury z lat 90. Ale publikacje, książki i śpiewnik zostawiłem na pamiątkę. Wierzę, że są odstępcy, którzy zrobili skany i przechowuja je w wersji cyfrowej.


Offline Estera

Odp: Nowe pieśni
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Październik, 2016, 22:07 »
         Co do nowych pieśni, to powiem tak. WTS cwanie się urządziło!!!
Wrzucają na stronę jw.org. teksty nowych pieśni, a wy "owieczki" je sobie drukujcie.
Tak przynajmniej jest w moim zborze. Akcja na drukowanie pieśni, żeby stare ciocie miały z czego śpiewać.
Bo młodzież, to wyciąga te swoje wypasione tableciki, a taka stara ciotunia, to tablecikiem nie zaświeci.
A i oszczędności ile? Na papierze, na transporcie, na farbie do druku ... no same plusy! Dla WTS ;D ;D ;D
                                                                                                                      Oczywiście, bo nie dla "owiec"!
« Ostatnia zmiana: 16 Październik, 2016, 22:09 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.